Autor Subiect: Revelion 2013  (Citit de 116364 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Revelion 2013
« Răspuns #390 : Duminică, 13 Ianuarie 2013, 20:04 »
La multi ani ,tuturor!(scuzati intarzierea)
As dori si eu pozele de la revelion(m-am gandit la voi)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13292
Re: Revelion 2013
« Răspuns #391 : Duminică, 13 Ianuarie 2013, 20:40 »
Pe cele de la mine le-ai primit, Ella?

Offline Karola

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Revelion 2013
« Răspuns #392 : Duminică, 13 Ianuarie 2013, 22:17 »
Multumesc Gigi, vreau si de la tine Lia poze si filmulete, si apropo, cartea ta este deja in mainile mele!!!!

Caroline

  • Vizitator
Re: Revelion 2013
« Răspuns #393 : Duminică, 13 Ianuarie 2013, 22:41 »
Ce carte, ce carte?  :D

Offline Karola

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Revelion 2013
« Răspuns #394 : Duminică, 13 Ianuarie 2013, 22:49 »
Ce carte, ce carte?  :D
LiaV a scris o carte, inca nu am citit-o, dar doar cu  permisiunea ,,ei" (tu stii Lia de ce ghilimele) fac public titlul.

Caroline

  • Vizitator
Re: Revelion 2013
« Răspuns #395 : Duminică, 13 Ianuarie 2013, 22:59 »
LiaV, ne spui si noua?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13292
Re: Revelion 2013
« Răspuns #396 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 08:37 »
Carla, ti-am transmis ieri pozele pe Email. Nu le-ai primit? Te sun sa intru in posesia cartii. Abia astept sa o citesc!

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Revelion 2013
« Răspuns #397 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 11:17 »
Salutare, dragilor !! Desi imi revin f.greeeuu dupa viroza care m-a lovit dupa Rev., am gasit forta sa-mi comand pe net cartea Liei si abia astept sa vina... Lia, ne dai voie sa zicem aici ce si cum ??
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

LiaV

  • Vizitator
Re: Revelion 2013
« Răspuns #398 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 14:48 »
LiaV a scris o carte, inca nu am citit-o, dar doar cu  permisiunea ,,ei" (tu stii Lia de ce ghilimele) fac public titlul.


Ooooo.... m-ai surprins placut, Karola. Iti multumesc!
Hmmmm.... Karola? Asa ti-am spus la Revelion?  :idiot2:

Voi deja ma cam stiti cat de cat, mai ales prin faptul ca sunt mai grea de cap un picut si nu prea inteleg regulamentele astea,  ;) tocmai pentru ca eu consider ca nu am nimic de ascuns. Sunt asa cum sunt, fac ceea ce fac, gandesc cum gandesc.
Dar nu pot cere si celorlalti sa fie ca mine, nu? :)

Cartea, asa cum spuneam la Geoagiu, este un roman initiatic, primul dintr-o serie de patru. Incepe in secolul XVIII si se va termina in prezent.

Peregrinul - cea dintai - incepe in 1705. Este o carte ce contine termeni esoterici, iar mesajul spiritual l-am introdus intr-o poveste de iubire dintre ultima reprezentanta a familiei de Medici si un tamaduitor care a colindat lumea o viata intreaga.
Eu spun ca nu este o carte tocmai usor de citit. Ma rog... se poate rasfoi si citi doar povestea celor doi. Va spun asta, deoarece am prieteni aici, in Timisoara, care nu au citit-o inca, desi o au in biblioteca.

Limbajul primei carti este ceva mai simplu, ne academic, poate pentru ca nici eu nu am avut inca o experienta atat de vasta in a asterne pe hartie mai bine ce simt si gandesc.
Am mai facut unele corecturi intre timp, am mai modificat, dar aceasta prima editie este asa cum este. Deci, daca o veti citi, sa fiti, rogu-va, ingaduitori.
Cea de-a doua am finalizat-o in urma cu cateva luni, dar inca nu am publicat-o. Mai stau pe ganduri daca s-o public aici sau s-o dau la tradus. Motivele... ma rog, sunt multiple si putin importante aici.

Va pun aici cateva link-uri de legatura si un filmulet ce l-am folosit pt a face publicitate.
Celor care sunteti atarsi de spiritualitate, eu sper din tot sufletul sa va placa!

Si fetelor... va multumesc !!!!  :flori:

 
Filmuletul mai intai



Si pagina cu descrieri si recenzii

http://attya-peregrinul.blogspot.ro/






LiaV

  • Vizitator
Re: Revelion 2013
« Răspuns #399 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 14:56 »
Salutare, dragilor !! Desi imi revin f.greeeuu dupa viroza care m-a lovit dupa Rev., am gasit forta sa-mi comand pe net cartea Liei si abia astept sa vina... Lia, ne dai voie sa zicem aici ce si cum ??

Delia!!! Draguta de tine! Iti multumesc! Sper sa-ti si placa ceea ce am scris  ;)

LiaV

  • Vizitator
Re: Revelion 2013
« Răspuns #400 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 15:25 »
LiaV, ne spui si noua?


Caroline draga, noi nu ne-am cunoscut in fizic. Inca. Dar am auzit numai vorbe frumoase despre tine la Geoagiu si am citit ce scrii aici, in partea cu spiritualitatea. Desi nu am participat la discutii, mi-a placut mult ce-ai scris.
Ti-am raspuns in mesajul precedent si ma bucur ca macar in acest mod imi pot acoperi neimplicarea in discutiile de pe acest forum. Am fost membra in multe alte grupuri, am scris mult, am discutat multe, dar am ajuns la concluzia ca toti suntem pe o anumita treapta si ca intelegem spiritualitatea in felul nostru. M-am retras de peste tot si am ales sa scriu, fara sa mai incerc sa introduc in mintea nimanui convingerile mele.
Singura ramasita a fostei mele activitati virtuale ce-am mai pastrat-o, este blogul, unde am pus o multitudine de informatii si filme, sper eu, pe gustul fiecaruia.
Nu stiu... poate ca ai auzit de Casa Trezirii. Iar daca nu, iti pun link-ul. Cine stie? ... poate gasesti ceva ce sa te atraga si, de ce nu, sa initiati discutii aici. Stiu ca Gigi tzine mult la asta.

Pe partea dreapta este desfasuratorul tuturor paginilor


http://casatrezirii.blogspot.ro/


 

LiaV

  • Vizitator
Re: Revelion 2013
« Răspuns #401 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 15:27 »
Oops! Pe partea stanga, scuzeeee !  :blush:

LiaV

  • Vizitator
Re: Revelion 2013
« Răspuns #402 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 21:51 »
Gata! I-am trimis lui Gigi si ultimele filme ce le-am facut.
Enjoy!  :smitten:

Offline Karola

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Revelion 2013
« Răspuns #403 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 21:55 »
Ooooo.... m-ai surprins placut, Karola. Iti multumesc!
Hmmmm.... Karola? Asa ti-am spus la Revelion?  :idiot2:

Voi deja ma cam stiti cat de cat, mai ales prin faptul ca sunt mai grea de cap un picut si nu prea inteleg regulamentele astea,  ;) tocmai pentru ca eu consider ca nu am nimic de ascuns. Sunt asa cum sunt, fac ceea ce fac, gandesc cum gandesc.
Dar nu pot cere si celorlalti sa fie ca mine, nu? :)

Cartea, asa cum spuneam la Geoagiu, este un roman initiatic, primul dintr-o serie de patru. Incepe in secolul XVIII si se va termina in prezent.

Peregrinul - cea dintai - incepe in 1705. Este o carte ce contine termeni esoterici, iar mesajul spiritual l-am introdus intr-o poveste de iubire dintre ultima reprezentanta a familiei de Medici si un tamaduitor care a colindat lumea o viata intreaga.
Eu spun ca nu este o carte tocmai usor de citit. Ma rog... se poate rasfoi si citi doar povestea celor doi. Va spun asta, deoarece am prieteni aici, in Timisoara, care nu au citit-o inca, desi o au in biblioteca.

Limbajul primei carti este ceva mai simplu, ne academic, poate pentru ca nici eu nu am avut inca o experienta atat de vasta in a asterne pe hartie mai bine ce simt si gandesc.
Am mai facut unele corecturi intre timp, am mai modificat, dar aceasta prima editie este asa cum este. Deci, daca o veti citi, sa fiti, rogu-va, ingaduitori.
Cea de-a doua am finalizat-o in urma cu cateva luni, dar inca nu am publicat-o. Mai stau pe ganduri daca s-o public aici sau s-o dau la tradus. Motivele... ma rog, sunt multiple si putin importante aici.

Va pun aici cateva link-uri de legatura si un filmulet ce l-am folosit pt a face publicitate.
Celor care sunteti atarsi de spiritualitate, eu sper din tot sufletul sa va placa!

Si fetelor... va multumesc !!!!  :flori:

 
Filmuletul mai intai



Si pagina cu descrieri si recenzii

http://attya-peregrinul.blogspot.ro/

Lia, te pupa Carla! Eu o sa am rabdarea necesara, pentru ca imi place mult sa citesc, desi nu prea mai am timp.....

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Revelion 2013
« Răspuns #404 : Luni, 14 Ianuarie 2013, 22:17 »
Pe cele de la mine le-ai primit, Ella?
Nu le-am primit.S-or fi ''pierdut''pe undeva?