Mesaje Recente

Pagini: [1] 2 3 ... 10
1
Buna seara
Si eu am incercat sa fac ckeck-inul dar imi apare o notificare (cu rosu) in care spune " Va rugam sa mergeti la ghiseul de check-in pentru a inregistra rezervarile de grup de 10 pasageri sau mai mult" . Seara buna...Mihaela
2
Si cand am plecat cu grupul de Cambodgia-Vietnam s-a intamplat ca check in-ul online sa nu se deschida la 48 de ore de la primul zbor ci de la al doilea. Mai trebuie incercat si daca nu se poate online, nu e nici o problema, il puteti face pe aeroport. Raspund in acest fel si unui Email pe care l-am primit.

Eu am ajuns la Bangkok. Formalitatile de obtinere a vizei au durat foarte putin, cca 20 de minute din momentul in care am ajuns pe aeroport. Ne-au cerut doar:
- pasaportul
- formularul (sa aveti pregatit un pix)
- poza
- biletul de zbor (in care este inclus si cel de intoarcere)

Trebuie ca inainte de a va aseza la rand pentru verificarea si apoi predarea documentelor, schimbati cca 100 de euro la casa de schimb de langa locul in care se completeaza formularele. Taxa de viza se achita in bahti, nu in usd, nu in euro, nu in alta moneda.

Dupa ce luati viza, veti intra in zona de verificare a pasapoartelor, a vizei aplicate si veti fi amprentati si fotografiati. Tot acolo vi se va solicita BOARDING PASS-ul, deci nu il aruncati!

Dupa ce luati bagajele, iesiti din zona de securitate si o sa ma intalniti acolo. Este important sa calatoriti in grup, asa ca veniti la ora anuntata pe aeroport pt ca Cristina va striga lista si asa va veti putea cunoaste si identifica la conexiune si la banda de bagaje din Bangkok. Iesiti in grup pt ca nu va cunosc pe cativa din grup si riscati sa treceti pe langa mine fara sa stiu. Iar de gasit afara este foarte greu. Daca totusi va pierdeti de grup, luati un taxi spre hotel Nuovo City, acolo unde stam. Costa in jur de 600 bht.

Vremea e foarte faina la Bankok, seara erau cca 23 de grade. Ziua maximul ajunge la 30 de grade.

Sa ne vedem cu bine!
3
Buna ziua!
Am incercat sa fac check-in-ul, dar se pare ca se poate face doar la ghiseu. A reusit cineva sa faca online?
Elena
4
Excursii si evenimente 2023 / Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Ultimul mesaj de Iasmina Marţi, 24 Ianuarie 2023, 18:20 »
Salutare gașcă veselă,   *|*
de abia aștept sa ne vedem la Sighișoara costumați și plini de voie bună.  Dacă doriți sa cumpărați costumații mai interesante, le puteți comanda și de pe site-uri chinezești, ajung cam în 3 săptămâni. Va sfătuiesc sa va pregătiți din timp, e mult mai distractiv dacă suntem cu toții costumați.
Sa ne vedem cu bine!  :flori:
5
Eu nu fac poze atât de faine , îmi plac toate, dar pisica cu sfinx-ul este preferata mea , mulțumiri Adrianei din Iași și Marianei din Focșani bineînțeles
 :flori: :kissing:
6
Subiecte generale / Re: Comunicam prin muzica
« Ultimul mesaj de Louie Marţi, 24 Ianuarie 2023, 00:32 »
Fifth Harmony - Work from Home (Official Video) ft. Ty Dolla $ign     :giggle:

7
Buna !
As avea nevoie de grupaj auto pentru a ajunge la destinatie.
Sunt din Bucuresti si, daca nu exista disponibilitate de aici, pot veni cu trenul oriunde pe ruta Bucuresti - Brasov.
Va multumesc anticipat si astept propunerile voastre la telefonul 0741.257.005.
8
Buna tuturor!  :)

Am vazut ca daca vreau sa copiez o adresa youtube, cu https:// sau fara, nu se afiseaza.

Gresesc eu sau s-a schimbat ceva?
9
Subiecte generale / Re: Comunicam prin muzica
« Ultimul mesaj de Louie Luni, 23 Ianuarie 2023, 21:37 »
Mai este cineva care nu a vazut serialul (La Casa de Papel) sau Money Heist?  ;D

Bella Ciao - Berlin, Moscow, Tokyo, Denver, Nairobi & Helsinki (La Casa de Papel)

10
Servus Diana, mulțumesc frumos pentru tot!!!   :love:
Pagini: [1] 2 3 ... 10