Autor Subiect: Emotia  (Citit de 50451 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Emotia
« Răspuns #150 : Duminică, 27 Mai 2012, 21:36 »
Sincera sa fiu, nu cred ca ai vrea sa fie altcineva ;tamplaru ;vietii tale .Cred ca visul tau simbolizeaza o libertate spirituala.Se spune ca limba pe care o cunoaste Universul este calitatea sentimentului si sentimentul tau era de fericire. Sa simti este mai mult decat sa gandesti.Trebuie sa te bucuri de aceste trairi,sunt oamenii care nici macar cu gandul nu pot fi fericiti.

Caroline

  • Vizitator
Re: Emotia
« Răspuns #151 : Duminică, 27 Mai 2012, 22:27 »
...sunt oamenii care nici macar cu gandul nu pot fi fericiti.

 :o

luciamanta

  • Vizitator
Re: Emotia
« Răspuns #152 : Luni, 28 Mai 2012, 12:26 »
Sa simti este mai mult decat sa gandesti.Trebuie sa te bucuri de aceste trairi, sunt oamenii care nici macar cu gandul nu pot fi fericiti.
Probabil că există oameni care nu simt nimic.

Caroline

  • Vizitator
Re: Emotia
« Răspuns #153 : Luni, 28 Mai 2012, 14:47 »
Aia au problema cu una din emisferele cerebrale (dreapta, parca). Chiar am citit odata ceva interesant legat de un tip care avusese un accident si isi pierduse complet functiile acestei emisfere. Era in stare de orice - jobul de contabil, functiile de baza - dar pentru ca nu avea niciun fel de emotie legat de acestea, nu putea interpreta nimic, daca e bine sau rau, daca trebuie sau nu sa faca un anumit lucru... Deciziile lui erau aleatoare si complet in afara logicii sau a realitatii situatiei.

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Emotia
« Răspuns #154 : Luni, 28 Mai 2012, 15:00 »
Eu ma refeream la oamenii coplesiti de griji si necazuri care nu mai stiu nici sa gandeasca la fericire si nici sa viseze la ea.

Caroline

  • Vizitator
Re: Emotia
« Răspuns #155 : Luni, 28 Mai 2012, 15:19 »
Da, am inteles... tu te refereai la majoritatea oamenilor.

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Emotia
« Răspuns #156 : Luni, 28 Mai 2012, 15:29 »
Adevarat , si pe mine ma intristeaza acesti oameni.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Emotia
« Răspuns #157 : Miercuri, 20 Iunie 2012, 13:08 »
Acum dupa concediu trebuie sa ma readaptez la sistemul de mers la job si trezit dimineata ceea ce nu pot sa spun ca ma face prea multumita   ???. Era atat de bine in concediu  :).
Ar trebui sa existe o perioada de acomodare in care sa te adaptezi usor la revenirea din vacanta si sa nu te copleseasca mormane de lucrari si emotiile puternice si dorul de vara si soare.  :coolsmiley: