Autor Subiect: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic  (Citit de 525145 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2505 : Marți, 10 Iulie 2018, 09:48 »
Fluturas, dupa ce iei examenul, te promovez direct la grupa mare O0
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline sun_ray

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2506 : Miercuri, 11 Iulie 2018, 21:19 »
Buun, pai daca pot intreba orice, intreb: de ce nu pot vizualiza (sau cum pot vizualiza) profilul unui membru, ca sa stiu si eu cui si mai ales cum sa,i vorbesc, cum s,ar spune? :) Multu' ...mesc. :)
,Life consists not in holding good cards, but in playing those you hold well''.
Semnatura...alta data. :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2507 : Joi, 12 Iulie 2018, 05:18 »
Nu poti.  E dezactivata optiunea. Deci, iti activezi imaginatia, te orientezi dupa stil, dupa informatiile postate...si uite asa ne creste toleranta si capacitatea de a interactiona cu necunoscuti.  :strambatura:

ca sa stiu si eu cui si mai ales cum sa,i vorbesc
relaxat, la ersoana a II-a singular... :)
 :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2508 : Luni, 16 Iulie 2018, 20:57 »
Sun_ray , la profil poti sa scrii ce vrei  ;D esti sigura ca vrei sa te ghidezi dupa asta?
Eu zic sa intrebi orice, pe oricine, asa vei descoperi mai bine cu cine stai de vorba, nu? O0

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2509 : Miercuri, 25 Iulie 2018, 12:50 »
am gasit asta si mi s-a parut interesant, asa ca impartasesc si cu voi  ;)

Călătoriile ne aduc mai multă fericire decât bunurile materiale – studiu psihologic
Satisfacția legată de o călătorie reușită durează mult mai mult decît cea produsă de cumpărarea unor lucruri noi, arată un studiu psihologic recent.

Experiențele sunt cele care fac diferența – sunt mai personale și mai dificil de comparat cu ale celorlalți, afirmă profesorul Thomas Gilovich, autorul studiului publicat în Journal of Personality and Social Psychology.

Cînd e vorba despre bunuri materiale, mulțumirea de a le fi dobîndit scade destul de repede, de obicei din cauza invidiei resimțite cu prilejul comparațiilor pe care le facem: alții și-au cumparat un obiect din aceeași categorie (mașina, televizor cu ecran plat etc.), dar mai bun și mai scump, ceea ce ne provoacă sentimente negative.

În schimb, o călătorie e valoroasa în primul rând datorită impresiilor și amintirilor noastre legate de ea, iar acestea sunt individuale și subiective, deci puțin susceptibile de a se asemăna cu ale altor oameni – chiar dacă aceștia au fost într-o vacanță similară.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 606
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2510 : Duminică, 29 Iulie 2018, 14:01 »
Buna ziua ! stie cineva de unde se poate inchiria un costum de carnaval ? Eu ma gandeam la garderoba unui teatru...dar nu am pile pe-acolo  :pleasantry:
Ca ma tenta Fun-Party din Sighisoara , dar sa vad cum ma costumez mai  intai  :giggle:
Sau  este inclusa si costumatie medievala  la petrecere ?

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 606
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2511 : Duminică, 29 Iulie 2018, 14:46 »
Gata m-am lamurit , scuze , apoi am citit mai atent !   :laugh:  am scapat de dat o bere !  :happy:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2512 : Duminică, 29 Iulie 2018, 19:59 »
ai întrebat, deci n-ai scăpat!  >:D :2funny:

PS: Stiați că există membri care nu citesc decât topicurile excursiilor la care s-au înscris? La care se și abonează, deci intră direct pe topic.
De aceea întrebările care au legătură, fie și tangentă, indirectă, cu o excursie e bine să fie așezate la excursia respectivă.

Rodica_I,  nu doar menționăm că e textul preluat, punem și link-ul către sursă,: https://psihologiadeazi.ro/calatoriile-ne-aduc-mai-multa-fericire-decat-bunurile-materiale-studiu-psihologic/#

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 606
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2513 : Duminică, 29 Iulie 2018, 21:42 »
Eu postasem aici pt. ca mi s-a parut ca am mai citit o data aceasta petrecere...sau ceva asemanator...si scria clar ca trebuie sa venim cu tinuta de-acasa...asa ca prima intrebare era cea care mi-a trecut prin cap , deci era generala ... apoi m-am desteptat     :slap:  :uglystupid2:
Nu  dau nici o bere ... sic !   :P   :strambatura:

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2514 : Duminică, 29 Iulie 2018, 22:30 »
Ce om ... nici macar o bere mica, mica... ::)

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 606
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2515 : Duminică, 29 Iulie 2018, 22:48 »
Ei ,   :)  sa stii ca nu-s vre-un zgarcit Rodica , doar ca  vreau sa mai provoc  lumea  la discutii . Binnneee... dau o  berica mica ...hai ... !   ::)    :happy:

Offline claravicula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2516 : Vineri, 03 August 2018, 09:01 »
Salutare tuturor,

costi31,
"Partners in crime" inseamna ceva gen tovarasi de nazbatii. Imi cer scuze ptr amestecul de romana si engleza, stiu ca pe multi deranjeaza si pare pretentios. Am stat o vreme pe afara si e un amalgam bilingv in capul meu pe care am un interes oarecum profesional sa il mentin ...  :)
- da, sunt rockerita sau mai bine zis am fost in tineretea mea zbuciumata (nu ca maturitatea n-ar fi la fel de zbuciumata) :))) In prezent ma cam feresc sa ascult ptr ca imi afecteaza starea de spirit si prefer sa ma mentin mai zen. Sunt totusi curioasa de unde m-ai mirosit ca as fi, am recitit mesajul meu si nu vad mai nimic care m-ar fi dat de gol.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2517 : Vineri, 03 August 2018, 09:24 »
Salut,
Costi reuseste sa te citeasca dincolo de cuvantul scris.E bine ...
In alta ordine de idei,ma tot uit peste excursii si tot mai astept ceva ptr. inima mea,stiti voi,satele sasesti,de la Medias in sus.
Poate,candva,undeva...

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 606
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2518 : Vineri, 03 August 2018, 12:36 »
Clara , ma bucur ca ai raspuns , este vorba de intuitie , toti o avem dar nu prea o ascultam pe cat merita , bine ca si tu esti ca o carte deschisa  :)
Sigur ai putea sa ne mai povestesti cate ceva sau pur si simplu sa-ti dai cu parerea daca doresti , subiectele sunt pe forum , ai de unde alege .  :thumbup: O0  8)
Noiembrie , stii ce se zice...calatoria in sine este importanta nu destinatia   ;)
Week-end frumos tuturor !  :bow:

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2519 : Duminică, 05 August 2018, 07:40 »
@Wonderland
Trebuie sa recunosc,nu prea am chef de joaca la atelierul de poezie.Inceputul ar putea sa-l starneasca pe Iustin,
daca nu ne-a uitat de tot.
Pe mine ,ritmurile de jazz ma teleporteaza la Terasa Green Hour,in noptile cu luna,la un pahar de vorba si apoi...
la o plimbare pe Calea Victoriei,cu gandul la alte vremuri,intoarcere in timp la Podul Mogosoaiei.
Ceea ce o sa si fac ! :)