Autor Subiect: Confortul  (Citit de 54013 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Confortul
« Răspuns #135 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 02:20 »
pentru un confort mai mare - oricand  ;D  8)

julia

  • Vizitator
Re: Confortul
« Răspuns #136 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 16:57 »
se poarta minimum de confort:





Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Confortul
« Răspuns #137 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 18:27 »
cam "minimalist"  minimum  ;D

imi aduce aminte de perioada cand ma "luptam" cu renovarea si nu aveam mobila in sufragerie - cam tot la fel procedam - stateam pe jos in loc de canapea si priveam la TV care era tot pe jos si scriam tot pe jos si canile erau tot pe jos si florile erau tot pe jos ..... - tavanul doar era sus  ;D ;D

julia

  • Vizitator
Re: Confortul
« Răspuns #138 : Luni, 24 Octombrie 2011, 19:15 »

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Confortul
« Răspuns #139 : Luni, 24 Octombrie 2011, 19:41 »
belea sunt "dormezele"  cestea
mai putin ala cu piratii si cel cu nu stiu ce "brontohontodinozaurus" - m-as speria cand ma trezesc  ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Confortul
« Răspuns #140 : Duminică, 30 Octombrie 2011, 11:09 »
n-am calatorit niciodata cu asa ceva - cum o fi ?
pare ok -super confortabil si mobil  ;D - mi-ar place sa am asa ceva  8)





Saturnianul

  • Vizitator
Re: Răspuns: Confortul
« Răspuns #141 : Luni, 14 Noiembrie 2011, 16:16 »
mie imi e bine cu telefonul in geanta, apropos am 2 , pe retele diferite of course
mai demult aveam 3 telefonae, pe 3 retele diferite dar am renuntat la unul

Au bagat d-astea cu 2 sim-uri active simultan. Ba si cu 3. Si e pe teava ala cu 4  ;D Si s-au eftenit si sunt si mai performante decit cind au aparut. Dezavantajul e ca daca pierzi telefonul, ai pierdut 2 sau 3 cartele (dupa caz)  ;D
Io n-am rezistat nici cu 2, ma enerveaza teribil. Am si acum unul pe Cosmote care sta mai mult pe-acasa  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Confortul
« Răspuns #142 : Luni, 14 Noiembrie 2011, 20:30 »
adica sa inteleg ca lasa sa stea mobilul acasa ca prea ma sunau multi si ma deranjau din confortul personal  ;D
apropo de mobile - astea pe diverse retele - cele mai tari faze sunt cand incepi sa te suni de pe unul ca sa vezi pe unde este celalat ca l-ai ratacit  8)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Confortul
« Răspuns #143 : Marți, 15 Noiembrie 2011, 01:51 »
adica sa inteleg ca lasa sa stea mobilul acasa ca prea ma sunau multi si ma deranjau din confortul personal  ;D

 :P :P Tocmai ca nu ma suna mai nimeni pe cosmote, d-aia il las acasa. Ar fi naspa sa trebuiasca sa-l car cu mine  ;D Ala e telefon mobil cu apucaturi... fixe  :D Tre' sa fiu anuntat inainte a fi sunat pe ala :P

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Confortul
« Răspuns #144 : Marți, 15 Noiembrie 2011, 09:17 »
Ala e telefon mobil cu apucaturi... fixe  :D

ca sa fie mai confortabil ia o telecomanda pentru telefon  ;D

julia

  • Vizitator
Re: Confortul
« Răspuns #145 : Marți, 15 Noiembrie 2011, 18:06 »
Confort si pt catei - asta da viata de caine:  http://www.planetahamham.ro/


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/KFRJhRaaiAY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Confortul
« Răspuns #146 : Miercuri, 16 Noiembrie 2011, 08:28 »
interesant jul, este o varianta de a lasa catelul la hotel atunci cand pleci in concediu, am vazut ca este undeva in Bucuresti - si camerele sunt aranjate fain si mobilate cu gust (or fi folosit designer special pentru gusturile cainilor  ;D ) - in mod cert nu se plictisesc catei pe acolo  :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Confortul
« Răspuns #147 : Miercuri, 16 Noiembrie 2011, 09:15 »
Am o prietena care-si lasa cainele intr-un hotel din asta. Si, pentru ca era clienta veche, ei ii luau "putin": 40 de roni pe zi (ca altfel e intre 50 si peste 70 - in functie de talia cainelui). Asta cu mancarea dusa de acasa si, eventual, medicamente-ceva. Cainele era batran, a murit intre timp. Ea are un teren pe langa oras si se agita sa-si faca un hotel din asta, cu medic veterinar si cu tot ce trebe...

Caroline

  • Vizitator
Re: Confortul
« Răspuns #148 : Sâmbătă, 07 Ianuarie 2012, 02:34 »
Azile, cantine sociale si scoli de meserii pentru oamenii strazii nu vrea sa faca nimeni?

julia

  • Vizitator
Re: Confortul
« Răspuns #149 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 18:36 »
si tu ii vezi pe oamenii strazii dind navala? daca ai stii ce "confort" au ei acolo unde sunt...