Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre

Excursie in Ceahlau 2011

(1/144) > >>

admin:
Va fi una dintre excursiile extra catalog pe care vi le propun.
Fortuna777 si-a aratat disponibilitatea de a ne indruma acolo.
Urmeaza ca dupa intoarcerea din Praga - Karlovy Vary sa fixam perioada si programul.

optimus sum:
o propunere frumoasa...
Ceahlaul are de oferit mai mult decat putem noi primi si daca se face actiunea , pe lista voi fi prezent...

francesca777:
super...daca e de un weekend...subscriu ;)

Magdalena_`:
ma ucideti voi cu excursiile astea minunate. pai eu cand mai muncesc fratilor, ca nici sa lipsesc nu-mi vine.

almi_gabi:
Anul trecut – in a doua jumatate a lunii iulie am ajuns pe Ceahlau pentru prima oara – tot printro actiune Singles Camp . Gazda ne-a fost Carmen (din Piatra Neamt) si prietenul ei „doctorul” (porecla pe care o folosesc toti cunoscuti lui si ia devenit nume). A fost incercarea noastra – de oraseni – demult dezobisnuiti de drumuri lungi si pante abrupte . Un drum de aproximativ 4 ore noi l-am parcurs in 8. Am ajuns in jur de ora 2 noaptea la cabana (Dochia) – unde am trezit cabanierul – care cand ne-am vazut ne-a spus mucalit „pai credeam ca nu mai veniti... azi „

Ceahlaul este intradevar asa cum se spune – magnific si imprevizibil. In mijlocul verii fiind si cat am stat acolo vremea ne-a oferit un regal – de la 30 °C , de ne topeam – pana la un frig de ne-am imbracat cu toate tricourile pe noi (ca foile de ceapa).

Am sa va arat cateva fotografii facute in acea tabara.

          

Ramane pentru mine o experienta inedita si o amintire draga alaturi de voi.
Multumesc Carmen!

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă