Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre

Circuit Italia 18 - 26 mai

<< < (6/6)

admin:
Drumul spre casa a fost insotit de gandul ca peste cateva ore ne vom odihni in paturile noastre. Schimbasem 6 -7 paturi in ultimele 8 zile. Era si nostalgia grupului care urma ca peste putin timp sa se sparga, dar si dorinta si nerabdarea fiecaruia de a ajunge mai repede acasa. Sentimente contradictorii. Dar placute. Prin tara drumul este un infern. Daca am facut Siofok - Nadlac (350 km) in 3 ore, drumul de la Nadlac pana la Sibiu (325 km) l-am facut in 6 ore...
Suntem fiecare acasa acum depanand prietenilor, parintiilor, copiilor cate ceva din mica noastra aventura. Crampeie din aceasta le-am asternut aici, putin grabit si fara sa recitesc ce am scris. Probabil sunt greseli, probabil ca unele fraze nu sunt suficient de clare, ceea ce am incercat insa a fost sa va transmit si voua cate ceva din aceasta minunata experienta....Inchei aici spunandu-va noapte buna!

briana:
   Ce frumos povestesti, Gigi! Cum poti tine minte atatea amanunte? Oricum, a fost o excursie deosebita despre care vom povesti inca multa vreme prietenilor. A meritat din plin oboseala pe care o resimteam din plin seara cand ne reintorceam la hotel.

   PS. Gigi a fost cel mai invidiat barbat pentru 8 zile: un barbat cu ...... doamne langa el....a fost, de alfel, admirat pentru rabdarea de care a dat dovada cu noi. Multumim inca odata.

francesca777:
Va felicit si eu pentru minunata calatorie si sincer va invidiez.@Gigi..sincer...am citit totul pe nerasuflate , relatarile tale m-au transpus acolo.Stii ca eu ador Italia si ca o vizitez cat pot de des...este incredibil ce stare mi-ai transmis...pur si simplu parca v-as fi insotit...felicitari.....

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă