Autor Subiect: Precizari  (Citit de 13110 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Precizari
« Răspuns #30 : Marți, 14 Decembrie 2010, 13:37 »
pai ... ce ar fi mai nimerit decat o aniversare!
un an de la prima actiune sibiel! ;)
nihil sine deo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Precizari
« Răspuns #31 : Marți, 14 Decembrie 2010, 13:52 »
sigur steliana , mai sunt 4 luni. ca acusi trec. :)

adria

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #32 : Marți, 14 Decembrie 2010, 20:06 »
acum, de-abia, am citit tot ce ati scris si am retrait emotiile de atunci, de la primele intalniri
si eu va multumesc ca existati si, daca, ceva frumos s-a intamplat in viata mea in ultimile luni (vreo 8), acest lucru se numeste "singles camp"
oameni minunati, prietenosi, fiecare cu povestea lui, mai frumoasa sau mai putin frumoasa, dar, care, mie personal, mi-au adus mai multa incredere in mine
si, sunt convinsa ca, la un an, ne vom intalni la sibiel sa petrecem

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #33 : Marți, 14 Decembrie 2010, 23:39 »
oooooooooo, ce frumoase amintiri si cat de frumos re-amintite de voi toti! :)

ai dreptate, draga @admin, a trecut, parca, o vesnicie de la primul sibiel! ;)

.. cu destul de mult inainte de primul "camp", imi aduc aminte cum urmaream febril noile postari pe forumul national, incercand sa imi imaginez, dupa reactiile scrise, fiecare nou intrat.. si cat de entuziast si rapid veneau raspunsurile atunci, prin aprilie.. si ce aprige comentarii a starnit pseudo-"gramatica limbii romane" .. unde luptele acerbe pentru mai mult ca perfectul si pentru numarul de "i"-uri te-au obligat, draga @admin, sa ne inchizi gurile infocate arhivand brusc subiectul..
pe urma, primul sibiel, eheheeei, primul sibiel.. ce atmosfera, ce antren, ce aventuri de noapte la banchetele noastre nocturne si lungi, ce karaoke, mai stiti??
apoi, intalnirea bucurestenilor la fantana blanduziei, cu exceptionala organizare a @marcutei, si de asemenea, cheia, cu efortul impreunat al @capsunicii si al @marcutzei, cu placintele alea senzationale, muzeul florilor de mina si comentariile noastre la cel mai grozav taxi de pe drum..
sa amintesc apoi si de fun camp, de excursiile la viena si la nisipurile de aur, de tabara de fotografie?? draga SINGLES CAMP, mi-ai umplut viata si vremea anului care se incheie de frumusete si bucurie!!
sa ne traiesti un milion de ani fermecatori ca acesta!!
mai vreau si mai vin ori de cate ori s-o putea! sa te tii distractie!!

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #34 : Miercuri, 15 Decembrie 2010, 09:44 »
mai este inca cel putin o contributie absolut remarcabila, si asta nu doar din punct de vedere al faptului ca ne duce in "carca tehnica" de peste juma' de an.. vreau sa remarc in mod cu totul exceptional echilibrul analizei, frumusetea gandirii si stralucirea ramarcilor unui membru care .. p[retinde ca inca invata sa paseasca pe terra desi de multe ori o face cu mai mare horarare decat multi terestri.. e un extraterestru de rasa superioara.. bogdan, dragul si nepretuitul nostru @saturnianul..

alaturi de toti cei care au fost aici si au contribuit la dezvoltarea actiunii, @saturnianului i se cuvine nu un loc ci o canapea prezidentiala  :-*

iar al doilea "camp" din sfarsitul lui aprilie trecut a adus o promotie la fel de frumoasa de noi participanti la actiuni..

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Precizari
« Răspuns #35 : Miercuri, 15 Decembrie 2010, 13:24 »
mai este inca cel putin o contributie absolut remarcabila
 .. pretinde ca inca invata sa paseasca pe terra desi de multe ori o face cu mai mare horarare decat multi terestri.. e un extraterestru de rasa superioara.. bogdan, dragul si nepretuitul nostru @saturnianul..

dragul de el. il pretuiesc mult pe prietenul nostru  extraterrian  :)


iar al doilea "camp" din sfarsitul lui aprilie trecut a adus o promotie la fel de frumoasa de noi participanti la actiuni..

daca ne-am inghesuit au fost necesare 2 "transe".

parca vad ca la aniversarea de 1 an Sibielul va fi neincapator.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #36 : Joi, 16 Decembrie 2010, 06:15 »
Dragele mele @pe_jumate si @almi_gabi, va multumesc pentru cuvintele de apreciere adresate. In general, extraterestrii, mai ales cei de rasa superioara, nu sunt obisnuiti cu ele. E inca o chestie paminteana cu care nu m-am obisnuit :)
Cit despre canapeaua prezidentiala, daca nu e executiva, accept. Caci mie imi place sa fiu mintea din umbra  ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Precizari
« Răspuns #37 : Joi, 16 Decembrie 2010, 07:52 »
......... extraterestrii, mai ales cei de rasa superioara, nu sunt obisnuiti cu ele.


pfoau..... :-*

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Precizari
« Răspuns #38 : Joi, 16 Decembrie 2010, 13:00 »
draga cerculet,
daca nu te-ai obisnuit cu aprecierile, atunci incearca cu ... iubirile
declar cu inima deschisa ca faci parte dintre barbatii care pot cuceri orice femeie
desi nu ma consider orice femeie   ;), ai din partea mea cele mai frumoase si sincere sentimente ...
iar cand te imbraci in beduin ... te ador! :-*
nihil sine deo

dian

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #39 : Joi, 16 Decembrie 2010, 14:42 »
   Mosul aduce si declaratii de dragoste?  Ce bine...vrem si noi, vrem si noi...om merita?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Răspuns: Precizari
« Răspuns #40 : Joi, 16 Decembrie 2010, 18:07 »
Mosul este bun cu toti Dian. Iubeste pe toata lumea, rai, buni, tineri, batrani. Altfel n-ar mai fi Mosu'...
Imi amintesc ca pe strada copilariei mele erau doi frati Lulu si Liviuta. Familia lor era tare saraca si bolnavicioasa. Traiau de pe o zi pe alta. Tatal lor era paznic la terenul de fotbal, mama lor era pensionata de boala, nu cred sa fi lucrat vreodata. Asa ca niciodata nu aveau cu ce sa cumpere ceva de Craciun copiilor. Si pentru a motiva absenta lui Mos Craciun inventau tot felul de motive: ca au note proaste la scoala, ca nu sunt cuminti...Si nu doar ca nu primeau nimic, dar mai si incasau cate o bataie. Sarmanii copii! Lulu s-a prapadit de cativa ani,  a murit sufocat de tot felul de boli si de o saracie crunta. O viata chinuita, fara jucarii, fara Mos Craciun...

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #41 : Joi, 16 Decembrie 2010, 20:41 »
din finalul povestii eu inteleg ca nu exista mos craciun ??? sau nu exista pentru unii :-\

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Precizari
« Răspuns #42 : Joi, 16 Decembrie 2010, 22:14 »
dian si silviu ...
areeee mosuuu ... un sac plin de iubire si pentru voi!
doar ca voi ... sunteti obisnuiti cu cele pamantene ...
nihil sine deo

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Răspuns: Precizari
« Răspuns #43 : Vineri, 17 Decembrie 2010, 07:58 »
Corect Silviu, este o contradictie intre ce afirmam si povestea de pe strada mea. Din pacate este o mare deosebire intre a dori si a crede ca poate fi asa si realitate....

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #44 : Vineri, 17 Decembrie 2010, 17:40 »
dian si silviu ...
areeee mosuuu ... un sac plin de iubire si pentru voi!
doar ca voi ... sunteti obisnuiti cu cele pamantene ...
exact! eu vreau o fericire pamanteana... nu vreau luna de pe cer cu raza-i alba si vicleana, mai bine lasa-ma sa-ti cer o fericire pamanteana.