Autor Subiect: Precizari  (Citit de 13294 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Precizari
« Răspuns #45 : Vineri, 17 Decembrie 2010, 20:19 »
aaaaa ..... ceee? carnaval?
si euuuuu..... am loc?
daca nu, chem pe madam si echipa de fete si tot intram! :D
nihil sine deo

Offline bety

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
Răspuns: Precizari
« Răspuns #46 : Vineri, 17 Decembrie 2010, 21:26 »
Vreau si eu la carnaval....

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #47 : Vineri, 17 Decembrie 2010, 23:09 »
Si eu vreau sa particip la carnaval... Am si o masca venetiana daruita de o prietena draga... Nu o sa ma recunoasteti, pun pariu!

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #48 : Sâmbătă, 18 Decembrie 2010, 09:24 »
wowoooow! carnaval?? cand? unde? cum? :D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Precizari
« Răspuns #49 : Duminică, 19 Decembrie 2010, 15:30 »
fetelor!
grija cuvintelor asternute ... a trecut!
sa dam sens ... costumatiei carnavalului!
in fond, este ... o grija! :-*
nihil sine deo

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #50 : Duminică, 19 Decembrie 2010, 15:35 »
oh da nashica, asta sa avem in grija, acum  :-* abiaaaa astept  8)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Precizari
« Răspuns #51 : Duminică, 19 Decembrie 2010, 16:11 »
mister  ... costumat in (taina misterului   :D) ...
nihil sine deo

dian

  • Vizitator
Răspuns: Precizari
« Răspuns #52 : Duminică, 19 Decembrie 2010, 16:14 »
    Dimineata, cand am intrat pe forum am fost placut impresionata. Pe pagina principala la ABC era postat in 11 limbi cu litere accentuate, CRACIUN FERICIT! Ayouni stie cu gesturi marunte sa demareze bucuria de sarbatoare in sufletele membrilor.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Răspuns: Precizari
« Răspuns #53 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 09:44 »
Am sa fiu din nou plecat, astfel incat, incepand de azi si pana in data de 23.01 am sa fiu low profile. In schimb in masura posibilitatilor si accesului, am sa mai intru sa citesc si daca este ceva foarte urgent am sa raspund de pe smart phone. Dupa cate ati vazut am facut o modifiicare, aceasta dupa ce m-am consultat cu Magnolia: am mutat temporar platformele de dialog locale ale cluburilor Brasov, C-ta si Cluj pe forumul national. Participativitatea redusa la dialog a celor din cluburile respective reduce mult din posibilitatile de dezvoltare ale acelor cluburi. De aceea pt a fi mai vizibile le-am readus pe forumul national.
In legatura cu Carnavalul, inscrierile pot continua dar in situatia in care vor fi mai multi doritori decat locuri, accesul se va face in ordinea manifestarii intentiei. Scriu asta pentru ca deja sunt:
- inscrisi pe Website: 12
- inscrisi pe topic: Steliana
- inscrisi din YCB: 3
- inscrisi pe MP: 1
- Cristi V si Catalin P au sa fie invitatii mei, le si comunic pe aceasta cale
----------------------------------------------------------------------
Total 19
Practic din acest moment mai sunt 21 de locuri, iar cativa alti 6 membri si-au manifestat intentia, insa nu cea finala, cu acestia se va ajunge la un disponibil maxim de 15-16 locuri.
Nu doresc sa dezamagesc pe nimeni, de aceea explic de acum ca acceptul de participare se face in ordinea inscrierii, pt cei inscrisi dupa pozitia 40, nu am solutie.

Saptamana viitoare va fi finalizat si catalogul de vacante, iar tiparirea in intervalul 23 - 30 ianuarie. Cei care au sa vina la carnaval au sa poata lua o parte din brosuri sa le imparta si colegilor de club.

Doar de atunci se va putea incepe practic inscrierea in taberele Singles Camp 2011. Cei care si-au manifestat pana acum intentiile vor trebui sa se inscrie in Inscrie-te in taberele Singles Camp. Aceea va fi UNICA forma de inscriere, pt ca altfel nu se poate tine o evidenta a participantilor.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Răspuns: Precizari
« Răspuns #54 : Sâmbătă, 29 Ianuarie 2011, 18:16 »
Astazi a fost lansata varianta electronica a catalogului de vacante si actiuni Singles Camp 2011.

Cum il puteti consulta:
- pe primapagina a website-ului www.singlescamp.ro, dand click pe imaginea copertii catalogului (in stanga hartii)
- accesand "Vacantele Singles Camp" (click pe buton) se deschide o fereastra in care este incadrata ca imagine coperta catalogului. Click pe imaginea copertii si asteptati pana se incarca toate cele 44 de pagini ale catalogului. Le puteti consulta pe rand prin scroll.
- urmarind link-ul: http://www.singlescamp.ro/images/CatalogSinglesCamp.pdf

Cum il puteti descarca intr-un fisier al calculatorului (download):

- momentan, este pus pe transfer.ro. In urmatoarele 4 zile cat mai ramane pe acel site se poate descarca, urmarind link-ul:
http://dl.transfer.ro/transfer_ro-28jan-3199590e9f67d.zip

Ce contine catalogul:
- Pe contracoperta - foarte importnant este calendarul de evenimente 2011
- Circuite - prezentare pe scurt (pag 1 - 3) si detaliat (pag 8 - 23)
- Sejururi - prezentare pe scurt (pag 4 - 5) si detaliat (pag 24 - 29)
- Actiuni in tara - prezentare pe scurt (pag 6 - 7) si detaliat (pag 30 - 33)
- Informatii utile (pag 35 - 37)
- Contract (pag 38 - 40)

Cum se fac inscrierile si de cand incep:

- inscrierile incep de luni 31 ianuarie, pentru fiecare actiune in parte existand un termen limita de inscriere (mentionat la descrierea detaliata)
- se fac deschizand link-ul:http://www.singlescamp.ro/tabere-singles-camp/incrieri-in-tabere/inscrieri-in-tabere (corespunzator butonului "Inscrie-te in vacantele Singles Camp" de pe prima pagina a website-ului www.singlescamp.ro), apoi bifand actiunea la care se doreste a participa (in casuta din dreptul denumirii evenimentului) si completarea tabelului cu datele personale
- cumulat aceste informatii ajung la Agentia de turism Bon Voyage Sibiu care v-a trimite Email-uri cu datele necesare rezervarii si platii tarifului. De aceea este necesar ca si completarea tabelului sa se faca cu atentie. Verificati casuta de Email pt a receptiona informatia de la Bon Voyage
- dupa inscrierea pe website, nu asteptati telefon de la agentie, sunt prea multe actiuni si este tehnic imposibil sa se tina legatura si evidenta  in acest fel. Asa cum precizam o sa primiti un Email cu toate informatiile necesare si contractul de agentie.

Cum puteti solicita informatii despre actiunile la care doriti sa participati
- fiecare actiune va avea deschis un topic, asa cum s-a procedat si pana acum. Acolo se vor face toate comunicarile legate de plecare, traseu, cazari etc.
- daca mai doriti informatii suplimentare, puteti transmite un Email pe www.office@singlescamp.ro. Vi se va raspunde imediat.

Incepand cu acest an, la actiunile Singles Camp vor participa persoane singure care cel putin pana in momentul inscrierii nu fac parte din comunitate, astfel incat adresabilitatea acestor actiuni este mult mai mare, fapt ce garanteaza desfasurarea actiunilor. Orice membru al comunitatii poate sa invite si este chiar incurajat sa o faca persoane singles din afara.
Va exista si o politica de promovare a actiunii in acest sens prin stimularea celor care determina participari din afara comunitatii. Urmeaza ca si cuantificarea acestei actiuni de promovare, din punct de vedere financiar, sa fie comunicata in 2 saptamani.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Răspuns: Precizari
« Răspuns #55 : Vineri, 11 Februarie 2011, 19:29 »
Sunt plecat incepand de maine, 11 februarie pana joi 17 februarie si NU am acces la forum si nici la Email.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Răspuns: Precizari
« Răspuns #56 : Luni, 07 Martie 2011, 18:31 »
Incepand de azi 7 martie, catalogul de actiuni 2011, pe care-l puteti consulta pe www.singlescamp.ro, cuprinde toate detaliile de tarif si perioada. Inclusiv sejururile.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Răspuns: Precizari
« Răspuns #57 : Luni, 07 Martie 2011, 18:41 »
Almi_gabi este moderator incepand de azi pentru doua categorii: "Povestiri de seara si de dimineata" si "Jocuri". Stelutele verzi din dreptul nickname-ului indica acest lucru.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Răspuns: Precizari
« Răspuns #58 : Miercuri, 04 Mai 2011, 17:54 »
Maine noapte am sa plec pentru cateva zile in Germania. Aceasta dupa o perioada in care am fost foarte ocupat si am avut foarte putin timp pt forum, promit sa recuperez la intoarcere...
Tot atunci am sa vad si rezultatul votului, urmand sa actionez ca atare.
In 21 este circuitul din Italia, unde am sa plec cu o parte din voi. Am sa folosesc acest scurt interval intre sosirea din Germania si plecarea in Italia pentru a va da informatiile necesare referitoare la urmatoarele actiuni. Pentru una dintre ele am sa deschid un topic, Vulcanii Noroiosi, o excursie de o zi, in perioada de vacanta a copiilor. Eu din pacate nu am sa pot participa la acea actiune, coincide cu Praga - Karlovy Vary. Sper insa ca cel putin cei din Bucuresti sa participe la o astfel de iesire, timpul va fi mai cald atunci si potrivit pt picnic.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Răspuns: Precizari
« Răspuns #59 : Miercuri, 22 Iunie 2011, 11:07 »
Forumul Singles Camp trebuie sa ramana o platforma de conversatii in limitele unei decente si a unei tolerante conforme cu o actiune de socializare. Imi pare rau cand trebuie sa iau masuri care sa mentina aceasta stare sau sa corecteze ceva. Nu-mi face placere si cinstit nu acesta este rolul meu in Singles Camp. Dar cand apar probleme de felul celor pe care le-am gasit la sosirea in tara, trebuie sa fac ceva. Altminteri as accepta existenta unui grad de disconfort a celor care participa la discutii. Si in nici un caz nu-mi doresc asta. Am lipsit cateva zile, pentru actiunea Praga - Karlovy Vary si am gasit un topic in care se purtau discutii ce nu aveau ce cauta aici. Din pacate la acestea a participat si un moderator. Pentru ca rolul unui moderator este sa vegheze la respectarea regulamentului, la pastrarea atmosferei de echilibru si de armonie pe forum, am considerat ca cel putin temporar optimus nu mai poate sa indeplineasca acest rol. Cealalta persoana implicata in discutii, este aceiasi pe care am regasit-o in mai multe randuri in conflict cu alti useri. A fost banata temporar, apoi a fost acceptata din nou pe forum. De aceasta data decizia pe care i-am comunicat-o Email cu explicatiile de rigoare este stergerea contului. Chiar daca deciziile par dure, ele sunt necesare pt ca atmosfera sa se pastreze in limitele decentei, asa cum este acum. Am sters si o sa sterg ceea ce poate genera conflicte si care poate naste discutii neprincipiale. Una este sa-ti aperi punctul de vedere si alta sa ataci. Forumurile comerciale colcaie de astfel de atitudini, de jigniri, de amenintari chiar. Noi suntem o comunitate, care ne cunoastem si in spatiul real, dorim socializare, nu competitie si etalari. V-am dat explicatiile de rigoare, pt a intelege mai bine deciziile mele.