Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279778 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline varsator

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #60 : Vineri, 09 Iulie 2010, 11:44 »
Buna ziua admin. si prieteni. Eu as dori sa ma alatur voua pentru un revelion. Dar pana atunci sper sa am ocazia se va intalnesc .Va doresc o zi buna. :-*
Sunt singura, am un baiat de 22 ani care se descurca singur si acum am inceput sa ma gandesc si la mine.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #61 : Vineri, 09 Iulie 2010, 11:50 »
Ok, varsator, ma bucur ca esti pentru iesiri! Sigur o sa ne vedem, sunt atatea ocazii...
De revelion am sa ma ocup imediat ce termin cu inscrierea pt Bugaria si incepe lista cu Workshop-ul de fotografie.
Am sa trimit un newsletter cu cateva intrebari, pt a evalua ce se doreste, sigur au sa fie mai multe grupuri, functie de preferinte.

Offline Laura

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #62 : Joi, 29 Iulie 2010, 22:13 »
Si eu vreau in vacanta!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #63 : Joi, 29 Iulie 2010, 22:16 »
Laura uita-te la Taberele Singles Camp. La sfirsitul lui august e o tabara la Sibiel iar la mijlocul lui septembrie o excursie in Delta Dunarii. Insa trebuie sa te decizi destul de repede si sa anunti pentru ca inscrierile se apropie de sfirsit. Te asteptam printre noi :)

Offline stan ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #64 : Sâmbătă, 02 Octombrie 2010, 21:00 »
vreau si eu sa merg de revelion undeva...unde?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #65 : Duminică, 03 Octombrie 2010, 09:45 »
@stan_ana, o alternativa este Felix. Cealalta este Bucovina. La Felix, pt ca destul de multi mi-au spus deja ca doresc acolo, am sa aleg cel mai probabil o pensiune mai mare, am gasit ceva de 18 camere, deci pot participa pana la 36 persoane. Pana la jumatatea saptamanii viitoare are sa apara si oferta efectiva de zile, servicii si pret. Poti sa alegi care doresti dintre destinatii. Una este cu traditii, cu munte, cealalta are si scopul de a ne bucura de apa termala de acolo.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #66 : Sâmbătă, 09 Octombrie 2010, 23:47 »
Pentru sezonul cald care va veni la anul  ::), am citeva propuneri de destinatii ale viitoarelor tabere si excursii:

1. Parcul National Cheile Nerei-Beusnita, o zona superba pentru amatorii de drumetii si peisaje salbatice, aflat la 30 de km de Oravita, la Sasca Montana (Caras-Severin).




2. Transfagarasanul - pentru pasionati de munte si sofat pe traseu montan :) De 8 ani de cind am permis visez sa conduc pe soseaua asta. Popas la cabana Bilea Lac.




3. Salina Turda




4. Insula lui Ovidiu - o locatie superba aflata pe lacul Siutghiol la 5 km de malul statiunii Mamaia si la 500 m de cel al orasului Ovidiu.




Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #67 : Duminică, 10 Octombrie 2010, 08:08 »
La salina Turda am fost,pozele nu le-am descarcat inca ,intradevar este foarte frumos si este o destinatie,impreuna cu Cheile Turzii.

Pe Transfagarasan  visez si eu sa merg,am inteles ca recent a intrat chiar in topul mondial al destinatiilor care trebuie vazute.

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #68 : Duminică, 10 Octombrie 2010, 08:44 »
Mai este un traseu mai spectaculos decit Transfagarasanul,vechiul drum construit de romani,care anul acesta am inteles ca l-au asfaltat si se circula super.Ca altitudine este mai sus decit Transfagarasanul.se merge undeva pe la Obarsia Lotrului si se trece in Ardeal.Nu cred ca apare pe nici o harta ,era drum forestier pana acum,o sa ma mai interesez.

oricum avem locuri frumoase la noi,trebuie doar sa le descoperim.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #69 : Duminică, 10 Octombrie 2010, 08:54 »
Doamne, Saturnis, fantastice locuri! Trebuie sa ne mobilizam anul viitor! Multumim, Bogdan!

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #70 : Duminică, 10 Octombrie 2010, 11:33 »
Mai este un traseu mai spectaculos decit Transfagarasanul,vechiul drum construit de romani,care anul acesta am inteles ca l-au asfaltat si se circula super.Ca altitudine este mai sus decit Transfagarasanul.se merge undeva pe la Obarsia Lotrului si se trece in Ardeal.Nu cred ca apare pe nici o harta ,era drum forestier pana acum,o sa ma mai interesez.

oricum avem locuri frumoase la noi,trebuie doar sa le descoperim.

Traseul se numeste Transalpina

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #71 : Luni, 11 Octombrie 2010, 22:36 »
saturnis, dadus, foarte frumoase locurile respective, daca mergeti acolo vara viitoare, vin si eu. trebuie sa organizam ceva neaparat acolo.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline da_vis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #72 : Luni, 11 Octombrie 2010, 23:21 »
salina de la turda e fenomenala...parca e din alta lume

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #73 : Marți, 12 Octombrie 2010, 08:02 »
Calatorind, fiecare dintre voi, a vazut si a fost impresionat de ceva din tara asta a noastra. Este pacat, si asta nu o spun dintr-un patriotism din acela trambitat si sforaitor, sa nu vedem locurile minunate pe care aceasta le are. Sunt atat de multe de vizitat dar din pacate nu ajungem nici macar la o mica parte din acestea.
La sfarsitul lui noiembrie are sa apara catalogul cu actiunile pentru 2011. El va contine destinatiile si perioadele taberelor Singles Camp, incepand cu luna ianuarie si pana inclusiv luna decembrie. O parte din actiuni se vor desfasura in afara tarii, are sa continue seria de vizitare a capitalelor europene inceputa cu Budaapesta si Viena, americanii de la Global Cynergies cu care lucrez  pregatesc o lista de posibile destinatii deosebite in conditii de low price, au sa fie mai multe pachete de vacanta de vara, Croatia, Grecia, Bulgaria si Turcia. Dar tin mult sa desfasuram actiuni si in Romania, tabere care pot tine de la 2 pana la 5 zile. Aici am nevoie si de ajutorul si propunerile voastre pentru a reusi sa inchegam un program interesant si atractiv pentru multi dintre membrii. Propunerile voastre trebuie sa contina:
Destinatia: de exemplu Bucuvina
Locatie: daca ati stat intr-o unitate turistica pe care o puteti recomanda pt serviciile ei
Posibile activitati in zona: de exemplu, vizitarea manastirilor, calarie etc
Perioada recomandata: daca exsta o perioada a anului in care destinatia este ideal de a fi vizitata
Va propun, celor care promovati o astfel de destinatie sa fiti ghidul grupului, ramanand in sarcina mea sa obtin de la locatia ce va gazdui grupul, gratuitatea cazarii si a mesei organizatorului. Reusim in acest fel sa avem pe cineva cu noi care cunoaste foarte bine zona si poate sa ne orienteze usor.
Propunerile trebuie sa vina pana la 10 noiembrie, pt ca incepand cu acea data se va edita catalogul 2011.

Offline magnolia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #74 : Miercuri, 13 Octombrie 2010, 08:17 »
 va duc eu la salina turda si in cheile turzii, cheile turenilor, la baile sarate de la turda si unde mai vreti prin zona.

si in spatiul germanic unde vreti: schi, lacuri, bai, orase...orice.

numai sa ne "armonizam agendele", cum se spune in lumea tzivilizata.