Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 285989 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline oana0801

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #555 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 18:29 »
Cateva idei de excursii:
1. Apuseni: Ghetarul de la Scarisoare, Poarta lui Ionele, Muzeul lui Avram Iancul, Pestera Ursilor, Pestera Meziad, Pestera de Cristale Farcu, Rosia Montana, Muzeu, Cascada Pisoaia
2. Olanda in Keukenhof si poate fi combinata cu Roterdam  (in martie-aprilie)- este cea mai mare gradina de flori din lume
https://www.getyourguide.com/keukenhof-l530/?cmp=ga&partner_id=CD951&gclid=CjwKEAjwsuK_BRDD9ISR1bawwUwSJACbOiixsptk0VrN3AI94pKvXwdZ1Mgk2-SDQeX0Vl7tivJTBhoCvxLw_wcB

Doar cateva idei
Seara buna

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #556 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 23:34 »
Daca se mai face excursia din Cheile Nerei (jud. Caras - Severin) si anul viitor, propun un ghid local care sa o ajute pe Lidia, pe Nicu Susara sau Cristian Debona   :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13292
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #557 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 06:03 »
Se face cu siguranta...Anul acesta l-am sunat pe Cristi dar nu putea sa mearga...Anul viitor vad ca avem si alte optiuni. Vreau sa facem cel putin inca o excursie in zona...Am sa ma sfatuiesc cu tine Tania.

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #558 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 12:32 »
La Sibiel, in orice varianta s-ar organiza e ,,misto"! Ca e carnaval, ca e sarbatoarea recoltei , ca e de 3 sau 5 zile, tot bine e. Din pacate, datorita programului imprevizilbil, nu-mi pot exprima optiunile atat de devreme. Ramane doar sa urmaresc forumul si in functie de locurile care le mai gasesc libere, sa particip la o parte din actiunile anuntate. Oricum ar f,i actiunile de la Sibiel vor avea mereu prioritate.   :thumbup:

Offline Mareea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #559 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 13:10 »
Propun o excursie in Muntii Sureanu - Poarta Raiului. Pensiunea Sureanu e o locatie pe care am testat-o si pe care o recomand. Gazdele sunt deosebit de amabile si deschise la propunerile vizitatorilor.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13292
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #560 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 13:52 »
De retinut!  :flori: :)

Offline adriana1

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #561 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 18:29 »
Cred ca ar fi interesanta o excursie in Valencia ,in perioda festivalului Las Fallas.

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #562 : Marți, 11 Octombrie 2016, 23:45 »
mi-ar place sa vad Maramuresul.am vazut ca a-ti facut excursia anul asta,m-am trezit cam tarziu pentru a ma inscrie.iar sfarsit de saptamana la Sibiel ar fi superb sa se repete.astept carnavalul.
anca bv

Offline adriana1

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #563 : Miercuri, 12 Octombrie 2016, 09:59 »
Si eu astept carnavalul la Sibiel

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #564 : Luni, 24 Octombrie 2016, 14:28 »
Votez pentru cele 2 variante la Sibiel.Varianta de weekend o prefer incepand de vineri dimineata.
Si imi exprim speranta ca anul acesta sa merg la Cheile Nerei.Cu voi.

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #565 : Luni, 24 Octombrie 2016, 14:41 »
Sejurul pe coasta Adriaticii se mai organizeaza anul viitor?

Offline doina savu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #566 : Luni, 24 Octombrie 2016, 17:38 »

Sicilia de 2 ori!!!!! Am ratat anul asta...:((
Doina

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13292
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #567 : Miercuri, 26 Octombrie 2016, 18:11 »
Crystyna, nu stiu in acest moment sa-ti raspund ce va fi in Singles Travel. Inca nu am reusit sa ma intalnesc cu Sel si Lidia, sa vedem exact ce timp au ei, cand sunt disponibili si ce alegem. Din punct de vedere organizatoric a fost o excursie destul de complexa, cu multe segmente. Sa nu se inteleaga ca nu exista disponibilitate din partea noastra, facem orice se poate ca lumea sa vada, sa se bucure. Numai ca, ceea ce observ si s-a intamplat la cateva grupuri in 2016, este ca programele gen circuit creeaza un anumit disconfort celor care nu sunt obisnuiti cu asa ceva, care nu citesc, care nu se informeaza ce inseamna un tur. Pt noi ca organizatori este imposibil sa filtram pe toti cei care rezerva, sa vedem si sa ne convingem ca toata lumea intelege programul. Am avut in Portugalia o persoana, in Malta doua, in Adriatica vreo trei si cinstit am cam prins frica de intalniri cu astfel de situatii. Si chiar daca programele din punct de vedere turistic sunt foarte bune, se trece printr-o gramada de locuri frumoase, se viziteaza, se face si baie, plaja, lumea se distreaza, am acum o retinere sa mai lansez astfel de excursii.  :-[

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #568 : Joi, 27 Octombrie 2016, 19:24 »
Buna seara. Sper ca Islanda din septembrie mai este in carti. Eu vreau sa platesc avansul. :help:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13292
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #569 : Joi, 27 Octombrie 2016, 21:05 »
Este, dar astept confirmarea de zbor.