Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 284447 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #315 : Luni, 13 Ianuarie 2014, 22:03 »
eu nu am primit nimic....multe salutari Liei...

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #316 : Luni, 13 Ianuarie 2014, 22:12 »
..scuze....acum am reverificat si este....tare mult as vrea sa mai merg cu voi....daca se iveste ceva unde putem merge si noi...cu mare drag....o zi buna...

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #317 : Marți, 21 Ianuarie 2014, 00:03 »
dar nu am inca nici o instiintare despre Maramures. Nici un avans , nimic ? sper din tot sufletul ca se face excursia...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #318 : Marți, 21 Ianuarie 2014, 06:50 »
100% se va face Maramuresul. Sunt destul de multi inscrisi acolo, in fiecare an au fost cereri cu mult peste locurile pe care le avem disponibile la Amethist. Samiza stie cand cineva este inscris la mai multe actiuni, are situatia si pe actiune, dar si per persoana. Si atunci ia in ordine actiunile pt care trebuie platit avansul. Sunt oameni in SC care participa pe an la 5-6 actiuni si atunci Samiza le ia pe rand avansul. In special daca sunt mai vechi sau si mai mult, i-a intalnit. Atunci are intr-un fel siguranta ca inscrierea este ferma si o considera atunci aproape ca pe o rezervare. Asta pana la un termen de siguranta. Cam asa functioneaza partea asta de avansuri de rezervari in agentie.

Pe newsletter nu aparea Maramuresul nu pt ca nu se tine ci pt ca nu se incadra in "Vacante cu locuri limitate" - adica actiunile la care aveam nevoie de raspunsuri urgente pt a stii cum sa mergem mai departe cu rezervarile, grup mediu sau mic - pt unele dintre acestea, pt altele cumpararea biletelor de avion devine o problema si atunci la fel, doream ca cei care mai intentioneaza (in plus fata de cei deja inscrisi) sa mearga (de exemplu in Andaluzia, Madeira, Portugalia, Irlanda - Scotia) sa se inscrie si macar la faza formala in acest moment.

In continuare newsletter-urile au sa se refere la cate o actiune - doua, nu o sa mai fie atat de generale...Ma bucur ca de data asta au ajuns la multa lume, cred ca la aproape toti.

Si apropo de actiuni si de desfasurarea lor. TOATE cele care au fost lansate se fac, nici o actiune nu este in pericol sa nu se tina. De fapt, daca ma gandesc bine, in 4 ani au fost doar 4 sau 5 actiuni pe care nu le-am facut: un workshop, art camp-ul de anul trecut, tabara de monoparentali de anul acesta - deci 3 actiuni foarte nisate si tin minte ca am mai inlocuit o Praga cu o Andaluzia, acum 2 ani parca. In rest am tinut tot ce am programat. Anul acesta Marocul - dar aceasta nu este o actiune lansata inca, este cu semnul intrebarii, inca nu am primit un raspuns de la partenerii andaluzi. Dar mai e timp.

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #319 : Marți, 21 Ianuarie 2014, 10:01 »
totul este foarte limpede acum  :yeah:  astept cu rabdare urmatoarele actiuni !

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #320 : Miercuri, 22 Ianuarie 2014, 15:42 »
Aşadar, vreau să spun că eu Corinei "mele" mă adresam, coleguţei de cameră din Apuseni.
Te mai pup o dată, Corinel!
Te imbratisez, draga Lia. Desi problemele de sanatate ma impiedica sa mai visez la actiunile SC, sper totusi sa ne revedem curand. Poate imi dai si mie de veste cand mai ajungi prin Buc, mi-ar face mare placere sa ne intalnim. Te pupic. :smitten:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #321 : Joi, 30 Ianuarie 2014, 09:40 »
Deschid acest topic pentru a primi sugestiile voastre. Daca aveti recomandari din zona voastra, daca ati fost in locuri speciale, va rog postati aici detalii, eventual si fotografii. O sa fie unul dintre locurile din care o sa ma inspir pentru lansarea si organizarea de actiuni.

Va prezint ce inseamna acest tip de actiune:

- trebuie sa fie ieftina, in general doar cazare si ghidaj
- de week-end
- grup 10 - 20 persoane
- adresabilitate - persoane care iubesc natura si iesirile
- destinatia si locatia trebuie sa fie cat mai aproape de trasee montane, de hiking sau de mountain - bike

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #322 : Joi, 30 Ianuarie 2014, 09:52 »
In martie, dupa carnaval avem 3 week-end-uri care ar putea fi disponibile pentru drumetii. Perioada va fi inca rece, de aceea zonele propuse trebuie sa ofere acces usor si trasee cu grad de dificultate mic, care pe timp de iarna devine mediu. Exclus Fagaras, Parang, Retezat si zone in care de regula se acumuleaza multa zapada...

Astept recomandarile voastre... :)

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #323 : Joi, 30 Ianuarie 2014, 10:45 »
Buna dimineata!  :)

Iaca mi-au venit mie doua idei:  ::)

- Pensiunea Panorama Pietrei Craiului, de la Plaiul Foii. Pensiunea este situata la poalele Muntilor Pietrei Craiului la 200 m distanta de Cabana Plaiul Foii, are 8 camere si 2 apartamente, camere cu ferestre mari, ce au o vedere minunat de frumoasa spre munte. Se poate ajunge cu masina pana acolo si sunt posibilitati de drumetie in zona. Mie mi-a placut foarte mult. Mai multe detalii se gasesc aici: http://www.turistinfo.ro/plaiul_foii/cazare-plaiul_foii/pensiunea_panorama_pietrei_craiului-c64437.html

- Complexul Floarea Reginei, din Sambata de Sus. Complexul e format din hotel cu restaurant si pastravarie. Se poate ajunge cu masina si de aici se pot face plimbari si drumetii catre Mrea. Sambata (Brancoveanu), izvorul parintelui Arsenie Boca, apoi traseu pe valea Sambetei catre Cabana Valea Sambatei (1400 m. alt), aprox. 3 ore (din care jumatate pe drum forestier) sau catre chilia parintelui Arsenie Boca, sapata in stanca muntelui. Zona este foarte frumoasa si primavara (cam prin luna mai) se gasesc pe aici adevarate covoare de branduse si viorele...  :smitten:
http://www.turistinfo.ro/sambata_de_sus/cazare-sambata_de_sus/pensiunea_floarea_reginei-c71906.html

As pune si foto, insa nu am la indemana... incerc cat de curand.  :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #324 : Joi, 30 Ianuarie 2014, 10:50 »
Am si eu o idee dar nu cred ca e buna de luna martie :blush:
Calare in Muntii Calimani - 
http://www.calimani.ro/index.php?lang=ro&p=pachet_cai
http://bucovinaadventure.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=130&Itemid=269&lang=ro

A...si o idee mai soft
Praid - Drumetie la Pasul Bucin (1276m), Parc Aventura in Salina de la Praid, eventual ceva spa pe la Sovata....

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #325 : Joi, 30 Ianuarie 2014, 14:38 »
Deschid acest topic pentru a primi sugestiile voastre. Daca aveti recomandari din zona voastra, daca ati fost in locuri speciale, va rog postati aici detalii, eventual si fotografii. O sa fie unul dintre locurile din care o sa ma inspir pentru lansarea si organizarea de actiuni.

Va prezint ce inseamna acest tip de actiune:

- trebuie sa fie ieftina, in general doar cazare si ghidaj
- de week-end
- grup 10 - 20 persoane
- adresabilitate - persoane care iubesc natura si iesirile
- destinatia si locatia trebuie sa fie cat mai aproape de trasee montane, de hiking sau de mountain - bike


excelenta idee!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline DorinaSimion

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #326 : Joi, 30 Ianuarie 2014, 22:16 »
am si eu o idee,daca tot e zapada,Cheile Gradistei, zona Bran Moieciu, este un peisaj superb :)
dorina

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #327 : Vineri, 31 Ianuarie 2014, 07:09 »
Adun, adun... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #328 : Marți, 04 Februarie 2014, 09:45 »
Iata planul meu pt anul acesta: vreau sa dau posibilitatea oricaruia de aici sa poata ajunge la actiunile acestea de drumetie. Adica sa aduc aproape de voi cel putin una dintre aceste drumetii. De aceea fiecare din cele patru planificate pe 2014 se va desfasura in zone...cardinale.

Una, pe care am lansat-o deja, se adreseaza in special celor din zona Bucuresti pe o arie ce cuprinde si Constanta, Braila, Galati, Brasov, Prahova, Buzau, dar evident ca este deschisa oricui care doreste sa participe. Destinatia va fi Predealul, ofera acces usor celor din judetele enumerate. Traseele vor fi in Muntii Bucegi.

Alta drumetie va fi organizata in zona Muntilor Apuseni, dar pe partea de Alba, nu de Cluj cum este cea de la IC Ponor - Padis. Destinatie Campeni - Abrud. Trasee in Muntii Trascaului si Metaliferi. Aceasta actiune se adreseaza celor din partea de vest a tarii si a celor din centru. Deci Timis, Arad, Bihor, Cluj, Alba, Sibiu, Hunedoara, Caras, dar cum am specificat si la drumetia din Bihor, excursia montana este deschisa tuturor celor care doresc sa participe. Sper din toata inima ca il voi putea convinge pe Georg, cel care se ocupa de mocanita Abrud - Campeni, s-o urneasca special pt noi...Trebuie insa sa ne strangem vreo 20...Oricum am sa mai dau sfoara in tara, poate o sa mai pot lipii si alte grupuri la acest trenulet...Ar fi un impuls si poate o motivatie ca acesta sa circule si in alte zile, nu doar de sarbatori...

In toamna o sa ajungem in Muntii Calimani, propunerea este foarte buna wonderland. Acolo o sa poata participa cu usurinta Sibiul, Muresul, Brasovul, Covasna, Harghita, dar si zona sudica a Moldovei.

Tot atunci vom organiza si ceea ce a propus Ana Maria : Sambata de Sus - adica Muntii Fagaras, ca tot nu mai ajungem din nou acolo, de vreo 2 ani...De acolo avem mai multe posibilitati de trasee...

Nu fac parte din acest gen de actiuni, dar sunt tot dinamice si vizeaza tot drumetia montana, Cozia (deja lansata) - care da posibilitatea celor din sud sa participe cu acces usor si Apusenii (la fel deja lansata) - aproape de cei din nord...

Deci anul acesta, cine iubeste natura, muntii, drumetiile, poate ajunge fara probleme macar intr-una dintre acestea actiuni. Si are nu doar ocazia unei iesiri, ci si posibilitatea sa-i cunoasca pe ceilalti membri din zona sa.  :)

Offline Ani Marie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #329 : Marți, 04 Februarie 2014, 10:17 »
Buna dimineata!
Nu stiu cat de mult o sa te ajute acest "ghid", mie una mi se pare interesant, http://www.romanian-explorer.com.