Autor Subiect: Singur in lupta pentru viata  (Citit de 68716 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #120 : Miercuri, 06 Octombrie 2010, 03:08 »
Şi cel puţin una din experienţe pare greu de crezut.

O, da! Eu chiar vreau sa aud experienta cea greu de crezut. Si povestea trecerii prin tunelul timpului.

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #121 : Miercuri, 06 Octombrie 2010, 10:11 »
hai @steliana, hai @saturn!
cand povestiti? :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #122 : Miercuri, 06 Octombrie 2010, 10:54 »
Când putem..... ne întâlnim la un ceai de ora 5 (poate îl dau eu la mine aks) şi povestim întâmplări de necrezut.
Cred că la five o'clock se crea
nihil sine deo

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #123 : Miercuri, 06 Octombrie 2010, 10:56 »
creează şi o atmosferă de mister.....
nihil sine deo

adria

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #124 : Miercuri, 06 Octombrie 2010, 22:37 »
Când putem..... ne întâlnim la un ceai de ora 5 (poate îl dau eu la mine aks) şi povestim întâmplări de necrezut.
Cred că la five o'clock se crea


daca il dai, te rog, considera-ma printre invitati

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #125 : Miercuri, 06 Octombrie 2010, 22:46 »
ok
nihil sine deo

dian

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #126 : Vineri, 08 Octombrie 2010, 22:38 »
Si eu cunosc cateva persoane care au trecut prin aceasta experienta.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #127 : Sâmbătă, 09 Octombrie 2010, 07:43 »
Si eu cunosc cateva persoane care au trecut prin aceasta experienta.
Si eu cunosc un barbat care a fost trei zile in moarte clinica. A vazut un tunel intunecat, apoi la capatul acestuia a zarit si o luminita, au aparut bunicii lui, a vazut intreaga familie si s-a derulat in cele din urma, filmul vietii sale. Viata lui s-a schimbat in bine de atunci, cel putin, asa mi-a marturisit.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #128 : Joi, 18 Noiembrie 2010, 22:45 »
N-am avut timp, pana acum, sa parcurg ceea ce s-a scris in forum... astazi m-am oprit la acest topic si am fost extrem de impresionata. si cand spun asta fac si precizarea ca nu obisnuiesc sa folosesc cuvinte mari, asa, de complezenta...
Abia acum am aflat cate feluri de singuratati exista aici si mi s-a strans sufletul pentru fiecare dintre ele.... aproape ca mi s-a facut rusine pentru vaicarelile mele interioare din momentele in care singuratatea "de ne-doi" ma apasa.
Dar m-a mai impresionat ceva... frumusetea interioara a celor care au scris si a celor scrise aici.
Si mai vad ca sunt multi cei care au cautari si experiente in zona spiritualitatii. Impartasesc convingerile lor legate de existenta "de dupa", existenta unor fenomene inca neexplicate si deci catalogate ca "paranormale". Am si eu propriile mele experiente care, prin insumare, mi-au creat convingeri de un anumit fel, m-au dus din zona scepticismului in aceea a certitudinii ca exista si altceva decat ceea ce ne explicam stiintific azi. Si pentru ca am vazut mentionate filmul si cartea "Secretul", la care as adauga "Cere si ti se va da" am sa va spun ca eu am convingerea ca gandul focalizat si nealterat de indoieli poate modela/re-creea realitatea. Cate ar fi de spus... :)
Inchei cu un gand bun pentru fiecare dintre voi.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #129 : Vineri, 19 Noiembrie 2010, 19:55 »
Micaela, multumim pentru gandurile bune. Sa fii sanatoasa si iubita!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #130 : Joi, 03 Martie 2011, 13:17 »
    "Mai bine singur decât într-o companie nepotrivită" - George Washington.  Această deviză este valabilă? Eu sunt de părere că da, este valabilă. Tocmai pentru că prezenţa celorlaţi  ne ajută atât de mult să ne simţim bine, o companie nepotrivită poate provoca mai mult stres decât viaţa în singurătate.

iulia17

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #131 : Luni, 07 Martie 2011, 22:44 »

eu sunt de acord cu tine, si pt mine e valabil. mi se pare mai potrivit sa caut sa ma simt bine in diferite activitati de una singura decat cu persoane cu care nu am nimic in comun.

asta nu inseamna ca renunt la compania altor persoane, sunt o fire sociabila si am ... magnet la oameni. dar sunt totodata si foarte selectiva, imi aleg cu grija persoanele cu care relationez si comunic deschis, pt ca am constatat ca nu putem fi compatibili toata lumea cu toata lumea.

dar atentie: singur nu inseamna insingurat !


Offline hana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
  • Unde esti Iubire?
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #132 : Miercuri, 09 Martie 2011, 11:18 »
@Carmentoma poti sa-mi trimiti "Secretul" de Rhonda Byrne!  pe privat! Nu l-am vazut si voi spuneti ca este interesant.
Multumesc.
Avem nevoie de IUBIRE

silviu

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #133 : Joi, 10 Martie 2011, 13:32 »
Citat din: micaela
Si pentru ca am vazut mentionate filmul si cartea "Secretul", la care as adauga "Cere si ti se va da" am sa va spun ca eu am convingerea ca gandul focalizat si nealterat de indoieli poate modela/re-creea realitatea. Cate ar fi de spus...
hai, mai spune-ne, te rog. s-a indeplinit ceva din ce ai focalizat? ???

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #134 : Joi, 10 Martie 2011, 13:44 »
normal. taman azi am mai bifat implinirea unei vechi dorinte. e drept ca asta s-a intamplat ca urmare a actiunilor mele si mai putin ca urmare (evidenta) a unei intamplari inexplicabile si fericite.  :D
dar mai am un vis important la care lucrez (focalizez :) ) si n-am nici o indoiala ca se va implini. in loc sa carcotesti :), focalizeaza pe thai-girls si sa vezi ce surpriza vei avea.  :D