Autor Subiect: Singur in lupta pentru viata  (Citit de 69005 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #75 : Joi, 10 Iunie 2010, 22:39 »
Einstein spune ca ai doua posibilitati: ori sa nu crezi in miracole, ori sa crezi ca toul e un miracol. Da, totul este un miracol. Da.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #76 : Vineri, 11 Iunie 2010, 02:32 »
Einstein spune ca ai doua posibilitati: ori sa nu crezi in miracole, ori sa crezi ca toul e un miracol. Da, totul este un miracol. Da.
draga mea luciamanta, merg cu tine 100%, totul este un miracol!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #77 : Vineri, 11 Iunie 2010, 15:52 »
Miracolele nu sunt altceva decit lucruri normale pe care nu le intelegem inca sau pentru care nu avem explicatii acceptabile de catre mintea noastra. Asa ca nu cred in miracole deoarece stiu ca totul este azi un miracol pe care maine il vom intelege asa ca ma bucur de el :) ;)

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #78 : Vineri, 11 Iunie 2010, 16:08 »
un mar, @saturn? :-*


Saturnianul

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #79 : Sâmbătă, 12 Iunie 2010, 00:35 »
un mar, @saturn? :-*




De unde-i mărul ăsta, din Avatar?  ;D Primesc, că-mi place  ;)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #80 : Sâmbătă, 12 Iunie 2010, 20:17 »
pe_juma ..... imi place ideea ta cu merele !

Primesti o "eva' care vrea sa  faca o placinta din ele?

 ;D

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #81 : Joi, 22 Iulie 2010, 21:22 »
in lupta asta pentru viata trebuie sa armonizezi dorintele ... cu portofelul, caci una este sa vrei, si alta este sa poti, una e sa stii ce vrei, si cu totul altceva sa vrei sa stii ce poti!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #82 : Marți, 27 Iulie 2010, 20:29 »
As vrea sa gasesc niste raspunsuri care sa ma ajute in lupta aceasta pentru viata. De ce ma indragostesc mereu de cine nu trebuie? Ma cunosc pe mine insami indeajuns de bine? M-am instrainat de oameni? Sau m-am instrainat de mine insami?

adria

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #83 : Marți, 27 Iulie 2010, 20:39 »
poate pt ca-ti doresti foarte mult o viata normala si nu mai tii cont de anumite aspecte care, in mod normal, te-ar atentiona?

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #84 : Marți, 27 Iulie 2010, 20:48 »
Cred ca ai dreptate, Adria, tu intelegi bine, framantarile mele interioare.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #85 : Marți, 27 Iulie 2010, 20:59 »
De ce ma indragostesc mereu de cine nu trebuie?

Ce inseamna ca te indragostesti de cine nu trebuie Lucia? Ca te indragostesti de cineva pe care il vezi/consideri altfel decit este in realitate? Sau de cineva cu care constati mai tirziu ca nu exista nici o sansa pentru stabilirea unei relatii de lunga durata? Pentru analiza ta interioara e important sa vezi care din variante ti se aplica, chiar daca, rezultatul fiind acelasi, aparent nu e nici o diferenta.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #86 : Marți, 27 Iulie 2010, 21:20 »
Saturnis, ma indragostesc de un barbat aparent potrivit pentru mine si constat in timp ca imi inseala asteptarile, ca nu poate rezona cu inima mea...

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #87 : Marți, 27 Iulie 2010, 21:24 »
Sau altfel spus, Saturnis, el ma iubeste in felul lui, daca pot spune asa ceva. Constat ca are o iubire egoista, superficiala si ajung apoi intr-un impas, ma simt singura, incepe criza spirituala

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #88 : Miercuri, 28 Iulie 2010, 20:06 »
Azi am citit unul dintre cele mai interesante si sensibile lucruri de pana acum. Nu-l cautati, apare la inregistrarea unui nou membru, facuta zilele trecute. Azi am avut un pic de timp pentru completarea bazei de date si am dat de o persoana de sex masculin care la inscriere a completat ca hobby: "copilul meu". Confidentialitatea nu-mi permite sa scriu mai multe, am tinut sa apara insa pe forum, pentru ca recunosc sincer, m-a impresionat tare mult. Imi propun sa cunosc mai bine acest nou membru, sper sa fie comunicativ si abordabil si sa o pot face relativ usor. Este o persoana care sunt convins are multe sa ne spuna.

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #89 : Miercuri, 28 Iulie 2010, 20:37 »
@ah, admin! ce ademenitor mesaj! si cat mister!
posibila rezolvare: avem un nou inscris pe forum, de sex masculin, care pare sa comunice usor si care pare sa si aiba ce spune.. uf, ignatiu de loyola, pe unde-ti imprastii iezuitii? ;)