Autor Subiect: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024  (Citit de 3263 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024
« Răspuns #45 : Joi, 22 Februarie 2024, 08:52 »
Buna dimineata!

Abia acum am reusit sa intru pe forum ::) ::)  si ca sa nu ratez ceva , sa fac un mic rezumat
1 Echipemnt de iarna , pentru traseu - sunt dotata, cu viteza in panta stau cam prost ...   :angel:
Sper ca nu sunteti prea multi porfesionisti in grup, dar ...cand ajungem in poiana, va promit o bulgareala  :happy:

2 Pentru ciubar, costum de baie , papuci si halat si un fes, incaz ca o sa fie bataie cu zapada in ciubar
- apropo ...nu am gasit nimic scris despre ciubar... am sarit cumva peste paragraful respectiv ?? :-\
"Craiul" privit din ciubar printre aburi si pahare , are un sarm aparte  ;)
3 Ie pentru seara de dragobete (Sambata -24 februarie ) :kissing:
4 Pantofiori de dans si rucsacel cu voie buna si veselie  *|*
5 Raspuns pentru cele 2 cine -prezent  si eu  :)
6 Grupajele , cred ca deja sunt facute

Si cam atat, abia astept sa ne revedem,

Daca am uitat ceva va rog sa ma atentionati  :flori: :smitten:

Offline Netedu Stefan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024
« Răspuns #46 : Joi, 22 Februarie 2024, 10:50 »
     Salut Diana ! Sunt Stefan. As vrea si eu cinele incluse daca se mai poate. Multzam si sa ne vedem voiosi !  :thumbup:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024
« Răspuns #47 : Joi, 22 Februarie 2024, 12:58 »
La pensiune, toate bune, gazdele ne asteapta cu aceeasi prietenie ca si până acum.
Sunt niște oameni tare cumsecade, cei care reveniți stiti ce atmosfera faina am gasit de fiecare data   :flori:

Ieri a nins puțin dar nu s-a depus zapada, acum a ieșit soarele.  *|*
In Piatra Craiului insa se anunta in jur de 3 grade sambata.
Deci, echipament de iarna.

O singura persoana nu mi-a transmis daca doreste cina...

Profit de ocazie sa va spun si aici ca Forumul este canalul oficial de comunicare in excursii.
Stiu ca multi dintre voi preferati sa se faca un grup de wapp insa acest lucru este posibil doar dupa ce ne intalnim si doar daca este creat de catre unul dintre participanti cu acordul persoanelor care doresc sa faca parte din acest grup, bineinteles,  din motiv de GDPR.
Va reamintesc totodata faptul ca fotografiile cu alte persoane nu pot fi publicate pe FB si alte canale publice fara acordul persoanelor care apar in aceste fotografii.

Ca de fiecare data, ne vom face timp sa discutam putin si in aceasta excursie despre comunitatea Singles Camp, am observat ca sunt foarte utile aceste discutii. Deci, daca aveti intrebari, nelamuriri, in special membrii noi, profitati de ocazie.

Reiau programul de vineri:
14:00 -15:00 repartitia camerelor
Trimiteti-mi un mesaj daca stiti cu cine stati in camera.
In cazul in care ajungeti dupa aceasta ora, gasiti lista la receptie

15:00 iesim la o plimbare de incalzire, echipament de drumetie

19:00 cina
Cinele din cele 2 seri costa 100 lei (bauturile nu sunt incluse.)

Dupa cina: ciubar, muzica si voie buna  :thumbup: :dance: *|*


Imi doresc sa fim un grup unit, vesel, asa cum au fost toate grupurile din Piatra Craiului si nu numai.
Sa ne bucuram cu totii de munte, de atmosfera faina din grupurile noastre.

Sâmbata programul este cel anuntat, nu sunt modificari.
Ma astept sa fie aglomerat la cabana Curmatura, duminica trecuta au servit in jur de 400 de porții...

Duminica vedem ce facem si in functie de vreme. O parte dintre voi m-ati anuntat ca veti pleca spre casa la prima ora.
Dar, ca idee, biletul la rezervatia de ursi costa incepand cu anul acesta 85 lei/persoana.

Cred ca s-au facut si ultimele grupaje auto si toata lumea are cu ce sa ajunga maine.

Grija la drum, este foarte posibil sa fie aglomerat, fiind ultimul weekend din vacanta copiilor.

Ne vedem mâine cu soare si voie buna  *|*


Offline Duracell

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024
« Răspuns #48 : Vineri, 23 Februarie 2024, 09:56 »
Abia aștept să ne vedem 🥰🥰🥰
O zi minunata <3

Offline valiv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024
« Răspuns #49 : Marți, 27 Februarie 2024, 13:03 »
   Buna dragilor,
   
   Pentru mine, excursia a fost mult prea faina ca sa nu scriu cateva impresii. A fost un vis implinit, a fost peste asteptarile mele, incepand chiar din Brasov, cand m-am "grupat", intai feroviar si apoi auto, cu Diana si colega mea de camera, Mihaela, si pana ne-am intors inapoi, tot in Brasov. M-am bucurat de reintalnirea cu persoane din alte excursii, cu care am drumetit si petrecut momente frumoase, m-am bucurat ca am cunoscut alte persoane speciale, una dintre ele fiind colega mea de camera. Pensiunea unde am fost cazati a fost foarte frumoasa, curata, cu oameni primitori, atenti, cu dl.Feri care ne-a cantat atat de frumos la chitara, cantecele de pe vremea studentiei, langa un superb foc de tabara. A fost un moment foarte special, pe care o sa-l port mereu in suflet. Peisajele au fost superbe, atat in drumetia de vineri, cat si in cea de sambata, de la Fantana lui Botorog pana la cabana Curmatura, si apoi prin Prapastiile Zarnestilor, cu covoare de ghiocei, cateva branduse si Piatra Craiului intr-o forma de zile mari, si cu zapada si gheata pe unele portiuni. Vizita la sanctuarul de ursi a fost foarte emotionanta, trista la inceput, dar plina de speranta si recunostinta pentru activitatea oamenilor implicati acolo. Vremea a fost numai potrivita pentru plimbarile noastre, zic plimbari pentru ca traseele au fost usoare, pentru ca am respectat intocmai recomandarile Dianei privind echipamentul necesar, mai ales antiderapantele si betele, care si-au dovedit din plin utilitatea. Dansul si antrenul au fost potentate parca de iile foarte frumoase purtate de fiecare dintre noi, atmosfera creata fiind atat de binefacatoare pentru sufletele noastre. Ca de obicei, Diana, atenta si grijulie, ne-a insotit, povestit, indrumat asa cum stie ea mai bine. Poze nu stiu sa fac pentru ca mi se pare ca maretia naturii nu incape intr-un cadru. Va multumesc tuturor si sa aveti parte de tot ce va doriti! :thumbup: :applause:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024
« Răspuns #50 : Miercuri, 28 Februarie 2024, 15:47 »
Vali, multumesc mult pentru impresii!  :flori:
Ma bucur ca ti-a placut atât de mult  :thumbup:

Adevarul este ca este o actiune de suflet in care revin si eu cu placere de fiecare data. Pentru peisajul spectaculos in care este situata pensiunea, pentru atmosfera grozava din preajma focului de tabara, pentru gazdele primitoare, si, bineinteles, pentru drumetiile care sunt exact ce trebuie pentru a ne bucura de munte.
M-am bucurat sa vad ca an de an reveniti impreuna cu noi in aceasta excursie chiar daca sunt si care prefera sa revina aici in alt context. Diferenta insa este tocmai atmosfera asta de prietenie din cadrul grupurilor noastre, sentimentul ca faci parte dintr-o comunitate care ti se aseamana.

Au fost zile foarte faine, cu soare, zapada, flori de primavara si o petrecere grozava de Dragobete in ie  *|* Foarte frumoasa hora cu voi imbracati in ii, ma bucur ca si voi v-ati dorit sa marcam aceasta zi speciala din traditia populara, inclusiv baietii. Si, pentru ca am avut si sampanie, bomboane, baloane, cantecele aniversare au venit de la sine :) fara sa fie neaparat ziua cuiva  :dance:

Vremea a fost perfecta pentru drumetii si, chiar daca la inceput ati fost tentati sa credeti ca v-ati adus degeaba crampoanele, la coborâre si-au dovedit din plin utilitatea  :) Cum vremea e tot mai capricioasa si schimbarile de temperatura bruste, pe munte trebuie sa te astepti la orice, o poteca de munte nu se compara cu o alee din parc. Ma bucur ca cei mai multi ati respectat intocmai echipamentul recomandat, ca ati participat la drumetia de incalzire din prima zi, altfel e greu sa vii pe munte direct de la birou.

Ati fost un grup fain, vesel si unit, asa cum imi doresc de fiecare data  :thumbup: Bravo voua!

Mai jos, cateva imagini si un filmulet cu peisajele de care ne-am bucurat in Piatra Craiului:

https://youtu.be/Nd7KxMRE1m0?feature=shared


























Offline Corina Paula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024
« Răspuns #51 : Vineri, 01 Martie 2024, 22:59 »
Mulțumesc, Diana, pentru tot! :applause: :applause:

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Piatra Craiului – Drumetii de iarna si voie buna. 23 - 25 februarie 2024
« Răspuns #52 : Duminică, 24 Martie 2024, 23:38 »
Salutare, tuturor!
Azi in Dobrogea a fost o vreme superba, asa ca am umplut masinile cu copii si am luat cu asalt dealul Ali Bayar. 
Binenteles ca a fost suficient sa le spun destinatia si marcajul si in scurt timp cei 8 copilasi au disparut, eu urcand in ritmul meu.

Situatia creata mi-a amintit de traseul de la Curmatura si ca nu am scris nimic despre actiunea din Piatra Craiului din februarie,
desi s-a intamplat ceva ce nu am vazut decand sunt eu in sc si sunt de ceva timp....
 
Niciodata, dar absolut niciodata nu au ramas la dans, doar 3 fete si toti, da, absolut toti baietii din grup, bine si binenteles DJ Diana, restul grupului s-au resimtit probabil dupa alergatura de pe treseu ????
Bravo baieti si felicitari, sper sa ma mai intelnesc nu voi, poate in aceeasi formula., ati fost minunati. :smitten:

Nici la ciubar nu a fost asa inghesuiala .. ::)

Gazda, ca de obicei a fost minunata, peisajul, cazarea, masa, focul de tabara, si mai ales spectacolul de muzica folk, totul la superlativ! :bow:

Multumesc echipei Simglescamp :flori: