Autor Subiect: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024  (Citit de 2490 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #15 : Luni, 29 Ianuarie 2024, 00:41 »
Diana, daca mai sunt participanți pt transp din Brașov - Locatie te rog sa ma treci si pe mine.

Offline MayaS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #16 : Marți, 30 Ianuarie 2024, 21:47 »
Bună seara,
Dacă dorește cineva un loc la acest eveniment, rog sa ma contacteze.
0730112997

Maria

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #17 : Joi, 01 Februarie 2024, 13:33 »
Pentru a intra in atmosfera Anului Nou Chinezesc va rog sa tineti cont de tematica evenimentului si sa purtati un articol de vestimentatie de inspiratie asiatica. Pentru a va fi mai usor, va reamintesc ca verdele smarald este culoarea considerată norocoasă pentru Anul Nou Chinezesc 2024. Asociată cu elementul lemnului, această culoare devine un simbol al puterii, forței și succesului în cultura chineză. În același timp, roșul aduce pasiune și vitalitate, iar auriul este asociat cu fericirea, optimismul și prosperitatea.

Din motive de siguranta nu vom lansa lampioane zburatoare, insa, pentru ca una dintre traditiile respectate cu sfintenie de chinezi in ajun de An Nou este oferirea de daruri celor apropiati, va propun sa aducem fiecare cate un obiect simbolic si sa facem o tombola. Nu trebuie sa fie un obiect scump, ci ceva simbolic, care sa placa oricui, poate fi o amuleta, o mica decoratiune, o felicitare, puteti sa confectionati chiar voi ceva, cu siguranta gasiti ceva care sa se potriveasca.

O alta provocare, ar fi sa invatam cateva cuvinte in chineza, nu este chiar greu  :crazy2:

https://youtu.be/cuIUJ2ZpHPU?si=BYF6C6WOrNcT3GQt

De asemenea, am putea incerca si cativa pasi de dans pe o melodie traditionala, sau poate stie si doreste cineva sa ne ofere un mic moment artistic…  :applause:

Daca aveti si alte propuneri, scrieti aici sa le discutam impreuna.

Cu transportul ati rezolvat? Am vazut ca sunteti din zone oarecum apropiate, sunteti mai multi care ati putea calatori impreuna.

In alta ordine de idei, referitor la mese, am rugamintea sa imi transmiteti până cel tarziu luni dimineata daca exista persoane care au retrictii alimentare.

Spor la pregatiri si idei..  *|* :yeah: :thumbup:

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #18 : Joi, 01 Februarie 2024, 21:32 »
Am inteles, Diana. Tombola e bine venita.
In ceea ce priveste transportul, cei care vin din Cluj, Turda, Sighisoara nu spun nimic.
In acest caz varianta mea ramane Brasovul.

Offline Maryo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 03 Februarie 2024, 10:29 »
  :oops: Buna dimineata , daca este cineva interesat de acest eveniment va rog sa ma sune la nr de telefon 0767213114 . Multumesc anticipat.

Offline Marian Musat

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #20 : Luni, 05 Februarie 2024, 09:57 »
Bună ziua o să preiau eu locul lui Maryo la revelionul asiatic. Mulțumesc

Offline Gabi T

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #21 : Luni, 05 Februarie 2024, 10:08 »
Buna ziua!
Suntem 2 persoane din Bucuresti, Gabi si Alina, si ne-ar fi de mare ajutor sa gasim transport. Macar din Brasov, unde am putea ajunge cu trenul. Nr meu telefon 0765158204. Multumesc frumos!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #22 : Luni, 05 Februarie 2024, 13:53 »
Oferta grupaj auto:

Sunt Mihai Purice și încerc să plec din Râmnicu Vâlcea spre Moeciu , vineri , cat mai aproape de ora 09.00 .

Dacă mai sunt persoane care trec prin Râmnicu Vâlcea , eventual din Craiova , poate ne putem grupa în aceeași mașină  , astfel încât să mai salvăm câte ceva din pătura de ozon 😄!

Asigur pe weekend loc de parcare securizat , dacă hotărâm democratic să mergem la Moeciu  cu mașina mea .

Mihai - 0745635858

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #23 : Luni, 05 Februarie 2024, 17:20 »
Referitor la grupaje auto, nu uitati sa anuntati daca ati solicitat transport si ati gasit intre timp cu ce sa veniti.

Offline Gabi T

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #24 : Marți, 06 Februarie 2024, 16:06 »
Buna ziua!
Suntem 2 persoane din Bucuresti, Gabi si Alina, si ne-ar fi de mare ajutor sa gasim transport. Macar din Brasov, unde am putea ajunge cu trenul. Nr meu telefon 0765158204. Multumesc frumos!

Am rezolvat! Multumesc frumos tuturor!

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #25 : Marți, 06 Februarie 2024, 22:17 »
Hello!
Am vazut eu ca sunt 2 persoane din Constanta.  :thumbup:

Mesaj pentru cea de a doua persoana din Constanta, stiu ca este foarte tarziu,
dar..., daca nu ai gasit o varianta mai buna si vrei sa mergi cu mine,
te rog sa ma suni, 0723830444 :)

in rest, daca a avut careva timp liber mai mult sa invete pasi,

sa ne invete si pe noi... promit ca o sa-mi aduc un evantai :happy:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #26 : Miercuri, 07 Februarie 2024, 21:24 »
Ora de intalnire la pensiune 14:00 - 16:00 vineri 09 februarie

Pensiunea Cetatea Carului se afla pe DN73 53 (drumul care merge de la Brasov/Bran spre Câmpulung), Drumul Carului, GPS-ul va duce bine

Repartitia camerelor se va face aleatoriu (la fete exista si cateva camere cu pat dublu matrimonial), va rog frumos sa nu solicitati un anumit tip de camera.
Daca stiti cu cine veti sta in camera, trimiteti-mi mesaj.

Masa de pranz se serveste la 14:30.

Meniu vineri:

Pranz:ciorba de vacuta, ciulama de pui cu ciuperci si mamaliguta, papanasi

Cina:friptura de porc la tava cu piure de cartofi si salata, placinta cu branza de vaci si stafide

Bauturile nu sunt incluse .
Se poate achizitiona un pachet de bauturi la pretul de 25 lei/zi, se achita direct la pensiune
Pachetul include: apa plata/minerala, un pahar de vin sau bere draft la pranz si cina

In cadrul pensiunii este permis doar consumul de bauturi si alimente achizitionate de la restaurantul/barul locatiei.
Nu este permis consumul de bauturi si alimente aduse din exteriorul pensiunii.


Exista in acest sens un contract incheiat cu gazdele, va rog frumos sa tineti cont de aceasta solicitare pentru a nu fi pusi in situatii neplacute.

Vremea

Vremea se anunta placuta, in jur de 11-12 grade ziua si 3-5 grade seara.
Sambata dimineata dupa micul dejun vom face o plimbare in apropiere, recomandat echipament sport.

Voie buna
Imi doresc sa fim un grup vesel, sa ne bucuram de aceasta intalnire si sarbatoare, cel putin la fel de fain ca la revelion, mai ales ca avem reprezentanti de la toate petrecerile organizate la Cetatea Carului cel putin  *|* :thumbup: :dance:

Nu uitati de tombola  :crazy2:
In cazul in care nu ati gasit o tinuta potrivita, incercati, cel putin, sa purtati ceva colorat, sa fie o atmosferata vesela si cat mai colorata, Anul Nou chinezesc este cunoscut si ca o sarbatoare a  primaverii  :flori:

Spor la pregatiri, ne vedem vineri!  *|*



Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #27 : Joi, 08 Februarie 2024, 19:22 »
A mai ramas puțin  *|*

Voiam doar sa va mai spun ca Revelionul Asiatic se sarbatoreste in noaptea de vineri spre sambata, in 10 februarie fiind prima zi a Noului An Chinezesc.
Va propun deci ca vineri, dupa cina, sa ne pregatim costumatiile, accesoriile ce si-a adus fiecare pentru petrecerea tematica si sa incingem petrecerea in asteptarea Dragonului de Lemn  *|* Bineinteles ca vom continua petrecerea si sambata seara  *|*
Si, pentru ca am mai fost intrebata ce ar trebui sa purtati, o esarfa, un evantai, o haina colorata va scot din incurcatura  :crazy2:

De la pensiune mi s-a spus ca s-au primit mai multe telefoane prin care se cereau indicatii pentru a ajunge la locatie, Sper ca a gasit fiecare cu ce sa ajunga, pensiunea este pe waze si pe Google Maps, din DN exista indicator -  se urca o mica panta spre pensiune, venind dinspre Bran pensiunea este pe partea stanga.

Reiau rugamintea de a nu aduce bauturi si alimente din afara pensiunii, gazdele mi-au atras inca o data atentia asupra acestui aspect.
O singura persoana mi-a comunicat ca doreste meniu vegetarian, din acest moment nu se mai pot face modificari de meniu.

Eu am sa ajung la pensiune in jurul orei 12:00, in cazul in care ajungeti cumva inainte am rugamintea sa ma asteptati pentru a va repartiza pe camere.

Grija la drum, ne vedem mâine!  :thumbup: :dance: *|*


Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #28 : Miercuri, 14 Februarie 2024, 19:46 »
A fost un weekend special, o gasca vesela, toleranta. Oameni foarte faini.
Seara de anul nou asiatic, a venit cu surprize extrem de plăcute.
N.A. cu trei momente mirifice daruite din suflet, a fost surpriza serii.
Apoi tombola si multe, multe alte momente care raman in cufarul cu amintiri de neuitat.
Multumesc, Diana! pt inca o acțiune de care imi voi aminti cu drag.
Multumesc, tuturor participanților, sper sa ne revedem si in alte actiuni.
Anul dragonului de lemn (asociat cu anii 1952,1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024) să aducă tuturor prosperitate.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #29 : Joi, 15 Februarie 2024, 10:13 »
Xinian hao!  *|*
Am intampinat Anul Nou Chinezesc si Dragonul de Lemn cu multa voie buna si prietenie, alaturi de prieteni mai vechi si noi.
A fost o petrecere pe cinste!  :thumbup:

Ma bucur ca am reusit sa respectam tematica evenimentului si sa avem mai mult decat un party obisnuit.
Multumesc tuturor pentru idei, implicare si in special Gabrielei pentru cadourile surpriza, Danei pentru revase, Adelinei pentru minunatul moment artistic. Multumesc, Rodi pentru tot ajutorul!

Vremes a fost placuta, de primavara numai bine sa ne plimbam in apropiere si sa ne buvuram de peisaje si aerul curat de munte si  liniste.

Sa va mearga bine in Noul An si sa ne revedem cu aceeasi bucurie si alta data!  *|*