Autor Subiect: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023  (Citit de 4920 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1518
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #45 : Luni, 21 August 2023, 15:19 »

Referitor la mese, o singura persoana stiu ca doreste meniu de post / vegan.
In cazul in care mai sunt persoane cu restrictii alimentare, am rugamintea sa ma anunte până cel târziu mâine - marți la orele 12:00, sa pot anunta pensiunea.


Echipament - in afara, bineinteles, de ii, veti mai avea nevoie de echipament sport pentru o plimbare in natura: incaltaminte/ghete trekking (nu va trebuie bocanci grei de munte), pantalon de drumetie, sapca/palarie de soare, protectie solara.
Sâmbătă vom parcurge un traseu ecoturistic din apropiere, grad usor de dificultate.

Urmariti in continuare forumul, mai revin cu ultimele detalii cu o zi inainte.

Spor la pregatiri  *|*

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #46 : Luni, 21 August 2023, 22:34 »
Zonele din care veniti:
Bucuresti - Ilfov 13
Constanta 3
Calarasi 2
Dambovita 2
Arges 2
Dolj
Ialomita
Olt
Cluj
Alba
Vrancea
Brasov
Prahova
Buzau
Bacau
Neamt

Aolica,  la cati sunt din Bucuresti si imprejurimi, Calarasi, ialomita, Constanta, ar fi grozav sa incercam un transport cu un microbuz ,,,ca pe vremuri ...
Ce parere aveti ? :worthy: :worship: :flori:
Promit sa nu cant si nici sa va cer sa dansati perinita in statia peco :angel:

Azi e luni , daca ne organizam, maine marti, poate avem sanse sa ne gaseasca agentia o masina pentru vineri!
Asa ca va rog care cum va mai cunoasteti, anuntati sa intre lumea pe forum si sa-si scrie obtiunea, privind transportul.

Nu am vorbit cu nimeni inca, dar sigur noi cei din Constata suntem deja 3 + o persoana Slobozia +o persoana din Bucuresti  :)


Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #47 : Luni, 21 August 2023, 22:38 »
Lista transport dus-intors  - Bucuresti -Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
1 Rodica
2

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #48 : Luni, 21 August 2023, 22:53 »
Lista transport dus-intors  - Bucuresti -Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
1 Rodica
2 Jeni

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #49 : Marți, 22 August 2023, 16:40 »
Cata inchesuiala  :2funny:
E mai frumos sa facem trenulet de masini  ;)

Offline kriss

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 143
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #50 : Marți, 22 August 2023, 18:17 »
Listă transport dus/întors  *|*
1. Rodica
2.Jeni
3.Cristina
"Nu ceea ce ai, ceea ce esti, unde esti sau ceea ce faci te face fericit sau nefericit, ci ceea ce crezi despre toate acestea." – Dale Carnegie

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #51 : Miercuri, 23 August 2023, 10:05 »
 :applause: ce-a mai tare sti Cris , noroc cu tine ca s-a marit lista ... :2funny:

Mister total ... te inscri intr-o actiune SC, adica special pentru socializare, distractie si voie buna,  da preferi intimitatea masinutei tale.... :faint:

O sa cantam in cor, da fiecare in masina s-a, ;)  ca na .. avem masini  ;)  "Ce minunata  esti Valea Prahovei" am fi putut sa cantam cu toti in aceeasi masina da...  ^-^

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #52 : Miercuri, 23 August 2023, 10:32 »
Pentru cei noi, daca nu aveti timp sa intrati zilnic, pe forum, la actiunea la care v-ati inscris,
in rubrica    " Reguli de postare a mesajelor"
la punctul 2 este o sugestie foarte buna pentru a fi informat in timp util despre cele scrise pe forum legat de actiunea la care te-ai inscris,

"Pentru a fi anuntati pe mail despre mesajele postate intr-un anumit topic aveti sub caseta de raspuns in Atasamente/Attachments optiunea
Anunta-ma /NOTIFICĂ-MĂ  cind apar raspunsuri/Notify of replies.


https://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1259.0.html


Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1518
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #53 : Joi, 24 August 2023, 12:03 »
Programul zilei de maine este cel anuntat pe site, nu s-a modificat nimic.


Ora de intalnire: 13:00 - 14:00.

Pensiunea Cetatea Carului DN73 53, Drumul Carului, waze va duce bine https://cetatea-carului.ro

Eu am sa va astept pentru repartitia pe camere; in cazul in care stiti cu cine veti sta in camera, trimiteti-mi un mesaj

Fiecare va trebui sa completeze fisa de cazare, camerele au o singura cheie.
Vom fi doar noi in pensiune, astfel ca ne putem desfasura in voie.

Plecati din timp, drumurile sunt in continuare aglomerate.

Pranzul inclus se serveste la tot grupul odata - la ora 14:30
Meniu: ciorba de vacuta, ciulama de pui cu ciuperci si mamaliguta & papanasi
In cazul in care ajungeti dupa aceasta ora am rugamintea sa ma anuntati

Cina va fi la orele 19:30

Platouri individuale cu muschi file la tava, copanele de pui la cuptor, garnitura, salata, bulz la tava si placinta cu iaurt

Vremea se anunta calduroasa, 27-30 grade, posibil ceva stropi vineri dupa-masa
Imbracaminte si incaltaminte sport, protectie solara, sapca/palarie.
Nu uitati ia!



Grija la drum, ne vedem maine cu multa voie buna!   :thumbup:*|* :dance:



Offline Angela Stancu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #54 : Joi, 24 August 2023, 19:31 »
Buna ziua!

Stiu ca este tarziu, dar neprevazutul se intampla. Mai este un loc disponibil si pentru mine maine, cu plecarea din Bucuresti?
multumesc!
Angela

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1518
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #55 : Sâmbătă, 26 August 2023, 01:35 »
E fain la noi la Moieciu.  *|* A fost o zi grozava cu multa voie buna, o plimbare in natura, mancare delicioasa si distractie din plin. Minunat sa dansezi afara sub cerul instelat  :dance: Veselia noastra a fost molipsitoare astfel ca in hora s-au prins si gazdele noastre..Cand nu ne-au mai tinut picioarele, am continuat petrecerea cu cantece pana tarziu in noapte.

Ma bucur cand cei mai noi se simt bine cu noi, cand apreciaza aceasta atmosfera frumoasa de prietenie. Pentru ca Singles Camp este, in primul rand, despre prieteni. Cei ce cauta  sau isi doresc altceva nu isi vor gasi locul aici.
























Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1518
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #56 : Luni, 28 August 2023, 22:51 »
Cu forte proaspete, sambata am luat-o de la capat. Dimineata am parcurs un traseu ecoturistic si dupa-masa ne-am dus la padure pentru o doza binemeritata de racoare, dupa o zi foarte calduroasa.

Seara a venit momentul mult asteptat: petrecerea in ie. Am incins hora in jurul focului de tabara, un moment foarte fain la care au asistat, din nou, si gazdele noastre. A fost o petrecere pe cinste, cu foarte multa veselie, de parca ne stiam de-o viata.

Duminica dimineata am mai povestit putin despre noi, despre Singles Camp, prelungind cât mai mult momentul despartirii.. Discutiile efervescente continua si acum pe Wapp, sper sa apara cateva impresii si aici, pe forum.

A fost foarte fain si, asa cum mai spuneam, m-as bucura sa repetam aceasta seara in ie si in alte excursii pâna la anul când vom reedita aceasta experienta.

Ati fost un grup foarte fain, unit ma bucur ca ne-am revazut, cunoscut, sa ne vedem cu aceeasi veselie oricand!  *|* :dance: :thumbup:


































Offline alina7

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #57 : Luni, 28 August 2023, 23:38 »
A fost un week-end memorabil. Fiindu-mi foarte dragi sufletului călătoriile, am făcut această alegere pur și simplu pentru că mi-a plăcut cum sună "PETRECEREA CU IE". Și de la bun început am simțit căldura Dianei, preocuparea ei sinceră de a ne simți cu toții prieteni, dedicarea ei din clipa sosirii și până la emoționanta discuție de final. Am simțit bucurie doar văzând locul de vis în care aveam să locuim și să petrecem împreună aproape 3 zile de neuitat. Era imposibil să rămâi indiferent la farmecul locurilor vizitate împreună cu Diana, ghidul și suportul nostru omniprezent. Prezentarea făcută primului sat turistic din România ne-a făcut să iubim aceste locuri și să dorim a ne întoarce din nou aici. Au fost zile cu veselie, cu muzică dragă nouă, cu mult dans, mult umor și mult antren. A fost mai mult decât am așteptat. Mulțumesc Singlescamp pentru o primă experiență reușită iar mie pentru că, după 7-8 ani de așteptare, am deschis o nouă filă în viața mea de turist împătimit. Una originală, una plăcută și nu în ultimul rând cu o mare deschidere către oameni. Acum, că am înțeles acest sistem inedit de călătorii, cu siguranță vor mai veni și altele pentru mine și, de ce nu, pentru oricine citește aceste impresii personale! Vă recomand cu toată încrederea, aveți ocazia să călătoriți și să fiți voi inșivă, să vă simțiți bine în compania celor din grup! Iar asta nu e deloc puțin lucru!    *|* :thumbup: :smitten:
 

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #58 : Marți, 29 August 2023, 22:18 »
Inca sunt sub impresia celor 3 zile  *|* *|*....totul a fost la superlativ, locatie, servire, mancare si nu in ultimul rand participantii :flori:.....

Un grup foarte vesel si deschis la distractie cum demult nu am mai vazut in singlescamp  :applause:

A lipsit doar transportul organizat din Bucuresti...mai faceam o hora ceva .. si pe drumul de intoarcere ...

Petrecere in ie ... suna foarte frumos, da, ....da .... nu se compara cu ce simti si ce traiesti cand vezi si mai ales cand faci parte dintr-un un grup de romani imbracati in ii, dansand pe muzica populara romanesca. :smitten: :worship:
Sincer mi-a lipsit un pic latino ..dar nu mergea...

Am avut senzatia ca este o petrecere in familie si ca niciodata,  am reusit sa retin foarte multe nume...si localitati...

Nimeni nu comenta, orice idee era bine venita, cand au fost  mai mute idei s-a supus la vot s :giggle:

Felicitari pentru ideea de a purta ie o seara intreaga .. , :flori:  felicitari pentru organizare ..  :flori:

Mulțumesc  :worthy: intregului grup, fara exceptie, pentru atmosfera minunata, voia bună și distracția creata.  :kissing:

A si sa nu uit nu are nici o importanta varsta participantilor atat timp cant ne permitem sa dam in mintea copiilor cateva zile. :angel:

Sper ca au inteles cat mai multi importanta discutiilor de pe forum!   :kissing:
Si poate reusiti sa transcrieti cuvintele frumoase de pe grup , aici pe form.



Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere in ie. Cetatea Carului 25 - 27 august 2023
« Răspuns #59 : Marți, 29 August 2023, 22:21 »
Aolica..... nu am primit toate pozele #cu maimuta # :happy: