Autor Subiect: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023  (Citit de 3380 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« : Vineri, 24 Martie 2023, 12:20 »

Tarif: 690 lei/ persoana

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/petrecere-brasov-2023

Perioada de desfasurare: 07/07/2023 - 09/07/2023

Cazare: Pensiunea Gentiana Brădet, Strada Valea Doftanei 1, Săcele

Grup de: 32 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare 2 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   mic dejun tip bufet  x 2
•   cina tip grup x 2*
•   DJ sambata seara
•   insotitor de grup, din partea clubului Singles Camp, pe toata perioada excursiei
•   ghid local cu prezentare in limba engleza

Una dintre cine o sa fie outdoor, cu preparate la ceaun.

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     transfer la capete de traseu
x     mesa de pranz de sambata
x     intrari la obiective
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale
x     informare asupra conditiilor medicale de calatorie, programari - efectuari - costuri teste medicale, completare formulare de calatorie sau medicale necesare intrarii in tarile de destinatie

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Iasmina Stoici  tel 0721/587954 https://singlescamp.ro/page/iasmina-stoici

Ce vedem in aceasta calatorie:, Sacele, jud Brasov si muntele Bunloc principalul loc de promenadă pentru săceleni.

Profilul si tipul excursiei: eveniment cu petreceri, plimbari in natura, socializare.

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane care iubesc distractia, socializarea, care se simt bine intr-un grup. Fara mofturi, tabieturi, alte lucruri care pot dranja pe cei din jur.

Pentru drumetia montana sa veniti pregatiti cu echipament montan de vara. Chiar daca traseul este usor, in natura nu se circula pe asfalt. asa ca aveti nevoie de incaltaminte potrivita, de un rucsacel de tura de 10-15 l in care sa aveti apa la voi si o pelerina.

Trebuie sa aveti la voi:
•   Document de identitate: carte de identitate

Programul excursiei

Ziua 1. 7 iulie 2023 Sa ne cunoastem si apoi sa petrecem

15:00. Cazare, cu impartirea pe camere si check in. Ne cunoastem apoi la 16:00 iesim pentru o plimbare pana la Muzeul Etnografic Sacele. Tariful de intrare este 5 lei, iar programul pe timpul verii este 10:00 – 18:00. 
În sud-estul Ţării Bârsei, aproape de Braşov, la contactul dintre munte şi şes există un grup de şapte sate care alcătuiesc microzona etnografică „Săcele”: Baciu, Turcheş, Cernatu, Satulung (actualul municipiu Săcele), Tărlungeni, Zizin şi Purcăreni. Expoziţia permanentă ilustrează segmente de viaţă specifice pentru civilizaţia tradiţională a Carpaţilor (ocupaţii, meşteşuguri, instalaţii tehnice, un spaţiu de locuit şi costume tradiţionale). Aceste aspecte evidenţiază ipostaze ale multiculturalităţii zonei Săcele prin prezentarea sugestivă a unei lumi comune atât a mocanilor, cât şi a ceangăilor.
Muzeul Etnografic din Săcele funcţionează într-o clădire monument istoric atestată documentar în anul 1543, ce a servit ca loc de strângere a dijmelor timp de trei secole.







Cina de grup si apoi petrecere!

Ziua 2. 8 iulie 2023 Drumetie in natura si petrecere
Cu masinile in grupaj pana la Dambu Morii (18 km), iar de acolo un traseu usor, Legătura Dâmbul Morii - fosta Cabană Bunloc

Traseul nr. 2 Triunghi Albastru este un traseu scurt de pătrundere în arealul Masivului Piatra Mare, într-un urcuș domol pe drum asfaltat până la confluenţa văii Chiva cu valea Pojarului, apoi pe drumul forestier de pe valea Pojarului si a Pojărelului până la marginea poienii de lângă fosta cabană Bunloc, loc cu o frumoasă perspectivă asupra Depresiunii Braşovului, cu orașul Brașov. Durata traseului este de 1 - 1.5 h.

Muntele Bunloc (altitudine maximă de 1185m) este locul preferat de promenadă al săcelenilor şi o destinaţie facilă pentru amatorii de drumeţii uşoare.  Aici a fost construită în anul 1933 prima trambulină de sărituri cu schiurile din România, pe o structură de lemn iar un an mai târziu avea loc și primul concurs. Până prin anul 1989 a funcţionat şi o pârtie de schi...

Bunloc este în prezent unul din cele mai tari locuri de lansare pentru paraglading (zbor cu parapanta) din România! Şi asta poate şi pentru că aici este în funcţiune (încă) un vechi telescaun (lungime traseu 1662m, altitudine plecare 660m, altitudine sosire 1170m) cu ajutorul căruia pasionaţii îşi pot urca echipamentul de zbor până în vârf si cei mai putin activi se pot bucura totusi de panorama de sus.





Dupa amiaza timp liber relaxare, optional prinzul (nu este inclus in tarif dar se poate comanda) plimbare, iar seara ne reintalnim la cina si apoi la...PETRECERE!

Ziua 3. 9 iulie 2023 La revedere si...pe curand! O dimineata tihnita, cu mic dejun, povesti, impresii si ganduri de a ne reintalni.

Programul excursiei poate suferi modificari datorita unor situatii independente de organizatori si agentie turistica (vreme, probleme in trafic, nefunctionalitati ale furnizorilor de servicii etc). Modificarile sunt decise de insotitorul de grup si comunicate grupului.

Scurta descriere a excursiei:
Genul acesta de actiuni ale clubului sunt foarte apreciate. Lumea se intalneste, se cunoaste si petrece cateva zile impreuna. La plimbare, in natura, la masa si evident la petrecere. Intotdeauna s-a lasat cu prietenii. Oamenii in profil Singles Camp stiu sa se distreze, fara sa deranjeze pe ceilalti, stiu foarte bine sa comunice si sa socializeze. Vechi sau noi, cu siguranta o sa va simtiti foarte bine, o sa cunoasteti multa lume, o sa va faceti prieteni. Va veti relaxa si distra, un pic mai departe de cercul vostru de amici, uitand de probleme zilnice, lasand la o parte monotonia. Facem genul acesta de actiuni de 15 ani, asa ca avem reteta ca lucrurile sa fie asa cum va asteptati.

Despre locatii: Pensiunea Gentiana.
Nu este prima oara cand ajungem acolo cu Singles Camp, am mai organizat cateva evenimente in aceasta locatie. Le las pe gazde sa se prezinte: "o oaza de relaxare si liniste, un loc perfect pentru a savura natura. Cu o arhitectura rustica care imbina caldura lemnului cu tehnica de varf in domeniul HORECA, ne-am propus sa oferim clientilor nostri o experienta unica si autentica.
Restaurantul nostru va asteapta cu bucate traditionale romanesti si preparate internationale, pregatite cu pasiune si atentie la detalii."

Fotografii:









 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #1 : Vineri, 24 Martie 2023, 13:44 »
Am deschis rezervarile. Inscrierile se fac aici: https://singlescamp.ro/trip/petrecere-brasov-2023

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #2 : Marți, 23 Mai 2023, 06:15 »
Salutare gașcă veselă  *|* ,

va aștept în pași de dans la un super weekend într-o zona cu peisaje superbe!  :flori:
Ziua o sa ne dezmorțim picioarele cu o drumeție ușoară și seara ne menținem activi prin dans!  :yeah:

Sa ne vedem cu bine!
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline MonikaO

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #3 : Miercuri, 24 Mai 2023, 11:40 »
Buna.
M-a bucur sa ne petrecem timp împreuna. Plec din Bucuresti cu mașina Cabrio. Pot sa iau 2 persoanele. Sau poate este cineva cu care pot sa merg eu …¿ Monika 36 ani  :giggle:

Offline Mareea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #4 : Duminică, 28 Mai 2023, 20:34 »
Buna!
Am incercat sa platesc cu cardul de vacanta si am primit mesaj cu "eroare". Este ceva temporar sau nu se poate plati cu cardul ?

Mai fac maine o incercare :)

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #5 : Miercuri, 14 Iunie 2023, 10:08 »
Salutare gașcă veselă,   :dance:

sper ca sunteți pregătiți de un weekend cu vreme bună,  oamenii plin de energie și cu chef de distracție!
De abia aștept sa ne vedem într-o zona asa frumoasă!

Sa aveți un început de vară excelent!  :flori:
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Slavica

  • Vizitator
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #6 : Vineri, 16 Iunie 2023, 10:45 »
Salutare tuturor!

Daca este cineva interesat de car sharing, eu plec din Bucuresti cu un Suzuki SX4 si sunt 3 locuri disponibile. Pot sa iau pe cineva si in drum spre locatie. Am permis din 2008 cu 450.000 Km parcursi fara accidente. In plus de 1 an am si categoria A, deci am facut de doua ori scoala de condus.
Am vazut ca MonikaO este interesata, dar eu prefer sa conduc eu.

Offline Ciprian Sava

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 17 Iunie 2023, 22:40 »
Buna seara tuturor! Plec din Piatra-Neamt si am doua trasee posibile
1. Prin Onesti, Slanic Moldova
2. Prin Bicaz, Gheorgheni
Inca nu stiu pe care sa-l aleg. Al doilea e putin mai lung dar mult mai fain (include Cheile Bicazului). Daca sunt doritori am doua locuri in masina

Offline Mihaela V

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #8 : Luni, 19 Iunie 2023, 10:28 »
Buna ziua!
Pentru aceasta intalnire cineva care pleaca din Constanta?

Offline Ciprian Sava

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #9 : Luni, 19 Iunie 2023, 12:31 »
In plus de 1 an am si categoria A, deci am facut de doua ori scoala de condus.
Vii cu motorul? Cred că ar fi mișto  *|*

Slavica

  • Vizitator
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #10 : Luni, 19 Iunie 2023, 15:03 »
Vii cu motorul? Cred că ar fi mișto  *|*
Cu motorul se merge in Vama la nudisti, nu trebuie sa mai cari schimburi cu tine. ;D

Slavica

  • Vizitator
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #11 : Luni, 19 Iunie 2023, 15:11 »
Plec din Bucuresti cu mașina Cabrio. Pot sa iau 2 persoanele. Sau poate este cineva cu care pot sa merg eu …¿ Monika
Buna Monika,
Pana acum vad ca doar noi doi suntem din Bucuresti cu locuri in masina. Daca nu se mai gasesc doritori ma iei si pe mine?
Las aici un telefon pentru tine si alti doritori 0732256015.

Adrian

Offline DanaDumitrascu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #12 : Marți, 20 Iunie 2023, 12:05 »
Buna Monica,
Eu sunt din Ploiesti. Daca te-ai gandit sa mergi pe Ploiesti-Valeni - Sacele si nu pe Brasov, te rog sa ma iei si pe mine. Daniela Dumitrascu 0730477522. O zi frumoasa sa ai !

Offline Allia2001

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #13 : Marți, 20 Iunie 2023, 15:15 »
Bună tuturor
Sunt Alina din Bucuresti prima oara intr-o excursie cu voi aici și nu am cu cine sa merg.
Ma gândeam sa vin cu trenul și poate găseam un lift de la gara pina la locație.
Dar dacă suntem mai mulți merg cu voi.

Offline nicolemaxim7

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petreceri BRASOVENE. Sacele 7 - 9 iulie 2023
« Răspuns #14 : Marți, 20 Iunie 2023, 20:22 »
Buna ziua!
Pentru aceasta intalnire cineva care pleaca din Constanta?



   Eu vin din Constanța. Vorbim. 0744305200