Autor Subiect: Oktoberfest Party la Cetatea Carului. 13 - 15 octombrie 2023  (Citit de 3188 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Kaya

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Oktoberfest Party la Cetatea Carului. 13 - 15 octombrie 2023
« Răspuns #30 : Joi, 05 Octombrie 2023, 18:53 »
Buna ziua Kaya! Sunt din Constanta, daca-mi lasi numarul de telefon, iau legatura  cu tine, pentru a ne organiza cu plecarea.
Zi frumoasa!
Buna, Mihaela...0723748362

Offline Mindru gabriela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Oktoberfest Party la Cetatea Carului. 13 - 15 octombrie 2023
« Răspuns #31 : Marți, 10 Octombrie 2023, 12:03 »
Buna ziua riansgia.. eu plec vineri dun buzau, dar dupa ora 12 ,sunt o soferita f incepatoare dar.. ma ofer sa te iau, daca iti convine, voi ajunge seara daca nu , poti suna la pensiune si au ei un sofer cu pret convenabil ma suni.! Eu alta data am mers cu trenul puna in in bv iar de acolo cu masina lor. Sunt gabriela am tel: 0753852918.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Oktoberfest Party la Cetatea Carului. 13 - 15 octombrie 2023
« Răspuns #32 : Joi, 12 Octombrie 2023, 08:42 »
Inainte de a va ura distractie faina, sa va bucurati de cateva zile de voie buna cu prietenii vechi si cei noi, doresc sa atrag in mod deosebit atentia asupra unei reguli care ar trebui sa fie cunoscuta de orice persoana cazata intr-o unitate turistica:

NU POT FI ADUSE BAUTURI SAU ALIMENTE DIN AFARA LOCATIEI.

Nu cred ca este nevoie sa explic aceasta regula sau sa o motivez, din moment ce este general valabila (cu exceptia locatiilor care nu au servicii de restaurant sau bar).

Locatia aceasta in care o sa mergeti este foarte potrivita pentru genul nostru de activitati. M-am bucurat mult sa o gasesc si sa am intelegere si o buna comunicare cu cei de acolo. Oamenii au fost mereu foarte ospitalieri, doar ca noi nu am tinut cont de regula comunicata, de a nu aduce bauturi din afara.

Asa ca am fost informat ca daca se intampla ceva similar cu ceea ce a fost cu ultimul grup al nostru care a fost acolo, adica sa se aduca bauturi din afara si sa se consume in local sau pe terasa, O SA INCETEZE COLABORAREA CU NOI, NU INAINTE INSA DE A NE APLICA O TAXA EXTRA PENTRU INCALCAREA REGULILOR LOCATIEI.

O sa va mai repete si insotitorul de grup, v-am subliniat si eu acum inainte de plecare, pentru a fi "proaspata" informarea, NU ADUCETI BAUTURI DIN AFARA. Nu incercati copilarisme sau smecherii din alea ca "las ca nu ma vede", "tin sticla sub masa", "ma duc in camera si tot realimentez" pentru ca sunt naivitati sa se creada ca oamenii aceia nu-si dau seama. Eu am avut 10 ani o locatie, stiu foarte bine...Lasati deci sticlele acasa, comandati la restaurant sau la bar, pentru ca nu vreau sa fie ultimul grup acolo.

A intelege ceea ce v-am comunicat tine de intelegere si respect. Nu doar fata de locatie ci si fata de noi organizatorii. Si daca nu exista respect atunci ce rost mai are sa ne vedem?! Noi facem orice sa va simtiti bine, sa va cunoasteti, sa va distrati, asteptam in schimb intelegere si respect.

Imi cer scuze pentru modul de comunicare, poate suna un pic cam nepotrivit, dar uneori pentru a se intelge cu adevarat o situatie, este nevoie sa informezi direct, fara floricele. Asa cum am facut-o eu acum.

Va urez sa aveti un week-end cu timp fain si afara si...inauntru. Sa petreceti zile frumoase cu oameni frumosi! Distractie faina!  *|* :dance: