Autor Subiect: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023  (Citit de 2468 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« : Miercuri, 09 Noiembrie 2022, 17:25 »
Tarif: 790 lei/ persoana pentru cazarea in regim double (cu inca o persoana in camera)

Supliment single = 250 lei

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/halloween-party-sighisoara

Perioada de desfasurare: 03/11/2023 - 05/11/2023

Cazare: Hotel Sighisoara3*  Sighisoara

Grup de: 40 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare x 2 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   mic dejun x 2
•   cina* x 2
•   wellcome drinks + 250ml de vin/persoana + 1/2l apa minerala
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei
•   entertainment

*cina este de tip bufet finger food

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     masa de pranz
x     bautura
x     intrari la obiective
x     excursie optionala: tur gastronomic in zona cu autocar si ghid local
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale
x     informare asupra conditiilor medicale de calatorie, programari teste medicale, completare formulare de calatorie sau medicale necesare intrarii in tarile de destinatie

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Iasmina Stoici  tel 0721/587954

Ce vedem in aceasta calatorie: Cetatea Sighisoarei si optional un tur gastronomic in zona

Profilul si tipul excursiei: eveniment

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane vesele, deschise, care armonizeaza usor. Carora le place sa se distreze si sa calatoreasca in grup.

Trebuie sa aveti la voi:
•   Document de identitate: carte de identitate

Program:

Ziua 1. Vineri 3 noiembrie 2023 In Cetatea Sighisoarei
14.00 - 16.30 Check in hotel
16.30 - 17.30 Deja traditionalul tur ghidat al cetatii cu tobosarul din Sighisoara
19.30 - 03:00 Cina&party in crama hotelului

Ziua 2. Sambata 4 noiembrie 2023 HALLOWEEN - costumati!
08.00 - 10:00 Mic dejun

10.00 - 16.00 Excursie optionala. Dupa inscriere va rog sa scrieti aici pe forum daca doriti sa participati. Organizam impreuna cu un ghid local un tur al bisericilor fortificate si un pranz la un restaurant cu preparate cu totul si cu totul inedite.

La intoarcere de la 16:00 - 18:00 aveti timp sa va pregatiti pentru Halloween. Fiecare cu ce a venit, dar cu ceva trebuie sa apareti jos in receptie. Un bostan, o palarie, un costum si pentru ca este la moda, MUSAI, cu O MASCA IN TEMA. Va dau cateva idei:











18.30 - Intalnirea cu toata recuzita, in holul de la receptie. Nu intarziati pentru ca pierdem lumina aceea grozava de seara, care se potriveste cu tema noastra perfect. Iesim pana la Turnul Ceasului, pentru niste fotografii. Vor fi amintiri de neuitat.
18.45 - Fotografii de grup, individuale, in holul hotelului
19.30 - Cina in crama
21.00 - Cel mai reusit costum primeste un voucher de 100 lei pe care il poate folosi la orice excursie Singles Camp&Travel.
22.00 - Muzica&party

Ziua 3. Duminica 5 noiembrie 2023 LA REVEDERE SIGHISOARA, LA REVEDERE PRIETENI
9.00 Mic dejun tip
10:00 Daca vremea este buna, urcam pana la Vila Franka, pentru o panoarama si o plimbare
12.00 Check out

Tema evenimentului Sighisoara este excelenta pentru tema Halloween, iar lumina de toamna tarzie da efectul de mister, aura de poveste cu vampiri si fantome. Ne intoarcem cu petrecerile noastre in cetate, pentru ca ne dorim sa radeti, sa socializati, sa va regasiti prieteni vechi, sa va faceti unii noi.









Despre locatie. Locatia este aceiasi pe care o stiti din alte actiuni, Hotelul Sighisoara, cel care ne este acum atat de drag si familiar. Pentru cei care nu-l cunosc, mai jos aveti cateva fotografii:













Costumatie Insistam ca toata lumea sa vina cu ceva care sa personalizeze si sa fie in ton cu tema dar si cu evenimentul apropiat cel de Halloween. . Chiar si cu ceva decorativ, pe care dupa ce impodobim sala sa-l ia acasa. De unde luati asa ceva? Pe internet exista multe site-uri care vand tot felul de obiecte, o sa fie atunci cu reduceri, pentru ca Halloween-ul a trecut, aveti de asemenea posibilitatea inchirierii de la un centru de costume de carnaval, la care sa cereti tema noastra. Mai aveti o varianta si din experienta anilor trecuti, a fost de cel mai mare succes: costumele si mastile confectionate cu fantezie de catre participanti....

Va recomand inca o data si subliniez: veniti costumati!  Atfel nu stiu de ce ati participa la o astfel de actiune. Doar sa-i vedeti pe altii? E pacat sa nu puteti intra in atmosfera mastilor, din interior. Am mai intalnit in timp persoane care nu au inteles acest lucru si i-am vazut cat de stanjeniti s-au simtit vazand cata veselie si ras era intre masti...Iar ei erau obligati sa stea practic pe margine si sa se multumeasca doar cu privitul. De aceea facem astfel de actiuni, sa ne bucuram, sa radem in spatele si in fata mastilor!  :giggle:

Vom fi doar noi in intreg hotelul, astfel incat o sa avem spatiu foarte mare pentru activitatile noastre. Transportul pana la locatie nu se face organizat[/b][/color], pentru ca nu veniti multi din aceiasi zona, dar si pentru ca in acest fel contactul pe zona interioara cu ceilalti este minim. Pt a ajunge acolo va recomand sa va anuntati inscrierea pe forum si sa comunicati de unde veniti si de asemenea daca intentionati sa luati pe cineva cu masina sau daca doriti sa gasiti pe cineva care merge cu auto din zona in care locuiti si doriti sa fiti luat(a) de acolo.

Va recomandam sa veniti pregatiti si pentru o plimbare in natura! Poate fi racoare, poate fi un pic de ploaie, asa ca nu facetiu economie la bagaje, puneti trekkiing la voi, pantalon, haine care sa va tina de racoare, pelerina.

 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #1 : Duminică, 26 Martie 2023, 07:54 »
Am deschis rezervarile. Inscrierile se fac aici: https://singlescamp.ro/trip/halloween-party-sighisoara

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 12 August 2023, 07:33 »
Salutare gașcă veselă  *|*

știu ca mai este mult până la Halloween Party dar vroiam sa va reamintesc de costume, sunt multe site-uri unde puteți găsi costume foarte faine,  sau în unele orașe se mai pot și închiria.  E păcat sa nu intrati in tematica petrecerii asa ca va sfătuiesc sa va pregătiți din timp!

Va salut și spor la căutat costumație cât mai originala!  :flori:
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline gmx

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #3 : Miercuri, 06 Septembrie 2023, 23:36 »
Buna seara, Iasmina!
Asa este, daca venim costumati/mascati, distractia e mai mare! De bună dispoziție nu ar trebui să ne mai îngrijim, ca la înscrierea la această acțiune prezența ei e probă eliminatorie!  :D Asa ca orice aduce un plus la buna dispoziție garantată, e binevenit!
Deci, grijă la timpul necesar preparării costumatiilor, sa fie gata la timp!
🤡👹👽🧜‍♀️💃


Offline adriana marinescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #4 : Marți, 26 Septembrie 2023, 12:21 »
buna
eu merg la Sighisoara, din Bucuresti si am trei locuri libere!pentru cine are nevoie!

Offline magdav

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #5 : Marți, 26 Septembrie 2023, 13:19 »
Buna,

Daca treci prin Ploiesti, o sa merg eu.Daca intervine ceva te anunt.

Multumesc.

Offline adriana marinescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #6 : Marți, 26 Septembrie 2023, 13:47 »
ok

Offline Viorel ungureanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #7 : Vineri, 06 Octombrie 2023, 08:45 »
Buna ziua, sunt nou intrat pe grupul acesta  despre care am auzit lucruri minunate. Mi as dori f mult sa particip la carnaval, dar din pacate s au epuizat locurile, . Daca cumva renunta cineva, mi as dori sa ma contacteze: viorel 0767146396 . Multumsc mult.Dar  pentru ca tot ajung in zona ,ma pot caza in alta locatie, pentru ca nu mai sunt locuri de cazare,la eveniment ,evident doar daca nu deranjez si se poate sa  particip doar la petreceri, evidennt contra cost, multumesc mult ptr acept in grup , si.. poate se gaseste un loc si ptr mine!

Offline Corina Paula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #8 : Vineri, 06 Octombrie 2023, 15:50 »
Hello!
De data asta voi avea nevoie de transport, asadar, daca pleaca cineva din judetul Suceava si are vreun loc liber in masina, rog sa ma anunte aici sau la nr. de telefon 0740520226.
Multumesc anticipat!

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 07 Octombrie 2023, 10:35 »
Buna ziua, sunt nou intrat pe grupul acesta  despre care am auzit lucruri minunate. Mi as dori f mult sa particip la carnaval, dar din pacate s au epuizat locurile, . Daca cumva renunta cineva, mi as dori sa ma contacteze: viorel 0767146396 . Multumsc mult.Dar  pentru ca tot ajung in zona ,ma pot caza in alta locatie, pentru ca nu mai sunt locuri de cazare,la eveniment ,evident doar daca nu deranjez si se poate sa  particip doar la petreceri, evidennt contra cost, multumesc mult ptr acept in grup , si.. poate se gaseste un loc si ptr mine!

Bună Viorel,

Iti sugerez sa scrii un mail la agenție office@bonvoyagesibiu.ro ca dorești sa participi la evenimentul de la Sighișoara și cu siguranță se va mai elibera un loc pana atunci, altfel din păcate nu se poate sa participi la eveniment.

O zi frumoasa!
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline gmx

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #10 : Duminică, 08 Octombrie 2023, 21:35 »
Salut dragi participanți, indiferent de ce costum veti purta!
Eu voi veni cu masina, din Bucuresti si mai am două locuri libere pentru două măști!
As prefera sa fie vesele, dar merge si cu vrăjitoare/vampiri si altele asemenea.... >:D 🤣

Offline anamaria_l87

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #11 : Luni, 09 Octombrie 2023, 11:23 »
Gmx,

Pe mine m-ar ajuta sa ocup unul dintre cele doua locuri.

De regula sunt vesela, dar cine stie ce masca o sa port atunci, in proximitatea evenimentului .. :)

Multumesc

Offline gmx

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #12 : Marți, 10 Octombrie 2023, 11:48 »
Gmx,

Pe mine m-ar ajuta sa ocup unul dintre cele doua locuri.

De regula sunt vesela, dar cine stie ce masca o sa port atunci, in proximitatea evenimentului .. :)

Multumesc

Buna dimineata, mască! (anamaria_I87)
La asa anunt (al meu), asa raspuns (al tau)! 😀
Ai trecut testul de verificare a bunei dispoziții! 👍 Asa ca ai un loc asigurat, cu mare placere, în mașina mea, din Bucuresti. Si sper sa nu ne speriem, prea tare, fiecare de masca celuilalt! 😜
Ramane sa ne puna in legatura Iasmina, mai ales că o rugam cat putem noi de frumos! 🌷

Offline Giullia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #13 : Marți, 10 Octombrie 2023, 12:05 »
Hello grup vesel
Eu plec din Cluj cu masina si am locuri libere. :)Daca cineva are nevoie, va rog sa ma contactati !
O zi frumoasa tuturor ! :flori:

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Halloween party Sighisoara 3 - 5 noiembrie 2023
« Răspuns #14 : Marți, 10 Octombrie 2023, 20:16 »
Salutare GMX si Anamaria, 

Eu o sa primesc lista cu participanții doar cu câteva zile înainte,  eventual puteți face schimb de adrese de mail, și ca să va fac schimb de numere de telefon o sa am nevoie de un pic  ;) mai multe detalii decât Gmx  :) dar rezolvam cumva și problema asta  ;D

Ma bucur mult ca sunteți asa activi pe forum și ca ati început deja sa va grupați la tran!

Sa ne vedem plini de energie și voie buna!  *|*
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”