Autor Subiect: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023  (Citit de 3283 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Maria C.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #15 : Luni, 06 Martie 2023, 13:17 »
Bună, Iasmina!

Te rog să mă treci și pe mine la excursia opțională. De asemenea, referitor la transport, dacă știi că trece cineva prin Sibiu, te rog să mă anunți.
Mulțumesc frumos!

Offline CC

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #16 : Luni, 06 Martie 2023, 20:21 »
Buna ziua, va scriu in legatura cu plata celei de a doua transe utilizand codul afisat Am facut ieri plata dar nu-mi apare ca si procesata. Am incercat sa sun la agentia BonVoyage la numaru de telefon afisat pe site dar este dezafectat call fafailled. le-am scris pe email si nu am primit nici un raspuns legat de intrebarea mea privind procesarea sau nu a platii. Cand am incercat in seara aceasta sa fac iar plata celor 490 lei imi afiseaza un mesaj de eroare. Va rog sa-mi spuneti cum ar trebui sa procedez sau cu cine sa iau legatura pentru a putea finaliza comanda. Multumesc anticipat pentru raspuns.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #17 : Luni, 06 Martie 2023, 21:43 »
Bună CC , mai așteaptă puțin , nu ești singur(ă) cu aceeași întrebare , sigur vom primi un anunț...sau se va debloca   :thumbup:
Până atunci relax  :)
De fapt ce atâta grabă ?  ;D
Carnavalul este fain , lumea bună , sper să ajung și eu dar nu am costumație  , am auzit că se mai găsește pe acolo de închiriat , știe cineva ?

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #18 : Marți, 07 Martie 2023, 10:44 »
Și într-adevăr mi s-a confirmat că se găsește costumație de carnaval chiar acolo , dacă ăsta era singurul inconvenient se rezolvă !
Distracție și chef să fie că -n rest le avem pe toate !  :thumbup: *|*

Offline CC

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #19 : Marți, 07 Martie 2023, 12:26 »
Multumesc pentru sustinere, stiam ca este data limita 6 martie pentru plata transei doi de aceea ma agitam, E prima mea participare in acest grup si nu prea stiu cum sa procedez .  M-am relaxat daca zici. sper ca asta sa nu ma impiedice sa-mi rezerv locul. Nu am costum, nu am gasit de inchiriat dar mi-am cumparat masca- e ca si plata excursiei :) pe jumatate doar rezolvat.  :tomato:.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #20 : Marți, 07 Martie 2023, 14:22 »
Este bine așa CC , masca era minimul necesar din costumație , dar știu că de obicei lumea plusează și la ținută cu cate ceva , idei se observă și din fotografii.
La termenul de plată rata 2 este 10 martie, deci până luni -marti ai răgaz ... O0
Bineînțeles că mai există și varianta clasică prin OP la B.T. dar nu cred că va fi nevoie , sigur vom primi înștiințare pe forum sau e-mail .
Salutări tuturor dragilor !  :flori:

Offline CC

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #21 : Marți, 07 Martie 2023, 18:36 »
Sper sa gasesc si eu un costum de inchiriat de acolo, care sa ma reprezinte si sa-mi fie bun. :crazy2: Merg de vineri si as avea timp daca stiu unde sa caut. Daca stiti unde anume sa ne adresam mi-ar fi de mare ajutor informatia. Cu plata am rezolvat, totul e ok acum.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #22 : Marți, 07 Martie 2023, 20:08 »
Emoțiile și entuziasmul tau CC sunt molipsitoare și f.placute . Sigur că vei fi îndrumată acolo la fața locului de către membrii mai vechi sau Iasmina (pe care o salut cu drag ! ) Don't worry, be happy !  :D
Așteptăm un gând scris aici după eveniment , un feedback , orice simți sau dorești să spui !  :flori:

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #23 : Joi, 09 Martie 2023, 22:30 »
Salutare dragilor  *|*,

ma bucur ca sunteți asa activi pe forum, o sa întreb luni dacă avem posibilitatea sa închiriem costume direct de la Sighișoara dar și masca e deja un început foarte bun!

De abia aștept sa ne cunoaștem și sa ne revedem!
Pe săptămâna viitoare!
Va pup si va îmbrățișez!  :kissing:
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline CristiG

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 11 Martie 2023, 00:42 »
Salut, vine cineva din Timisoara sau din vest?

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #25 : Duminică, 12 Martie 2023, 11:50 »
Salutare gașcă frumoasa  *|*,

Azi am scris SMS la cei care încă nu mi-au răspuns la excursia opțională,  va rog sa îmi răspundeți scurt pe SMS sau whatsapp dacă doriți sa participați.
Cei care au mai fost la evenimentul de la Sighișoara sa luați în considerare ca este o excursie nouă cu trei biserici fortificate foarte frumoase și interesante. 

Duminică frumoasă și sa ne vedem plini de veselie săptămâna viitoare!  :flori:
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #26 : Duminică, 12 Martie 2023, 18:45 »
Salut, vine cineva din Timisoara sau din vest?

Ceau Cristi,
suntem mai mulți din Timișoara,  dacă nu ai găsit încă transport sună-mă. 
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline mianaandra

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #27 : Luni, 13 Martie 2023, 07:57 »
Buna dimineata!
Merg si eu in excursia optionala!
Mai vine cineva din Bucuresti? Ar fi o idee sa nu calatoresc singura!

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #28 : Luni, 13 Martie 2023, 11:13 »
Sper sa gasesc si eu un costum de inchiriat de acolo, care sa ma reprezinte si sa-mi fie bun. :crazy2: Merg de vineri si as avea timp daca stiu unde sa caut. Daca stiti unde anume sa ne adresam mi-ar fi de mare ajutor informatia. Cu plata am rezolvat, totul e ok acum.

Draga CC,

din pacate magazinul de inchiriat costume este inchis si nici nu este alta posibilitate, incearca sa vii direct cu ceva costum, macar o masca... improvizezi tu ceva  ;)

O saptamana usoara si ne vedem vineri!
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline Nikky

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Carnaval la Sighisoara 17 - 19 martie 2023
« Răspuns #29 : Marți, 14 Martie 2023, 22:24 »
Buna,
Daca trece cu masina cineva prin Pitesti spre Sighisoara sunt interesata sa merg si eu si sa impartim costul si sa mai socializam.

Multumesc!