Autor Subiect: Ciucas, Muntele Rosu, Canionul 7 Scari. Drumetii si veselie. 1 - 3 sept 2023  (Citit de 2454 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Laulis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Buna seara.
Din pacate trebuie sa renunt la aceasta excursie, din motive medicale. Deoarece trebuie sa gasesc o înlocuitoare, persoanele doritoare sa mearga in excursie ma pot contacta la numarul 0720815735, Laura. Apoi voi anunta si agentia de turism.
Multumesc.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Au aparut 2 locuri libere.

Buna seara.
Din pacate trebuie sa renunt la aceasta excursie, din motive medicale. Deoarece trebuie sa gasesc o înlocuitoare, persoanele doritoare sa mearga in excursie ma pot contacta la numarul 0720815735, Laura. Apoi voi anunta si agentia de turism.
Multumesc.

Sunt 2 persoane care ar fi vrut sa vina:

Daca cumva renunță cineva, as dori sa ii iau locul. telefonul meu e 0734350485 :) m-am trezit cam târziu :(

Buna! Si eu mi-as dori sa merg, daca renunta cineva. Numarul meu de telefon este 0743736641. Multumesc frumos! :worthy:

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 551
Au aparut 2 locuri disponibile.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Localitatile din care veniti:
Bucuresti 6
Constanta 3
Cluj
Suceava
Mures
Hunedoara
Timisoara
Brasov
Dambovita
Arges
Vrancea

Din Brasov va pleca o masina in jur de 15:00 in caz ca are cineva nevoie de transport.

Echipamentul de drumetie montana este absolut obligatoriu pentru drumetia in Ciucas - neaparat bocanci care acopera glezna, talpa care nu aluneca, pantalon elastic de drumetie, tricou tehnic, jacheta softshell, geaca ploaie, pelerina, rucsac de drumetie dar si protectie solara, sapca, ochelari de soare.
Betele de trekking sunt recomandate, preiau din greutatea si presiunea asupra articulatiilor, genunchilor, atât la urcare cât si la coborâre

Vremea
Vremea e ca vremea.. Se anunta ceva precipitatii pe vineri dar e posibil sa se mai schimbe, vedem mai aproape dar oricum sa aveti la voi tot ce va trebue.

Mese

Avem micul dejun inclus.
Pentru vineri voi aduce eu cele necesare pentru gratar si gustarea rece de la pranz urmand sa impartim costurile - va anunt cat ne revine dupa ce termin cumparaturile
2 persoane m-au anuntat ca nu mananca carne
Bauturile si le aduce fiecare. Pensiunea este intr-o zona izolata, magazine sunt in Sacele, la circa 10 km

Pranzul de sambata il luam la Cabana Ciucas dar sa aveti la voi si o gustare, ceva dulce, apa.
Pentru cina de sambata mai completam la fata locului daca mai lipseste ceva.

Spor la pregatiri!


Offline Ioana M66

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Cu parere de rau, nici eu nu mai pot merge in aceasta excursie.
Daca este cumva vreun doritor pe ultima suta de metri... tel. 0744757017

Offline GeorgeG

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Buna ziua,

Eu voi pleca din Bucuresti intre 9:15 - 9:30 in cazul in care cineva ar vrea sa se alature, am locuri libere.

O zi frumoasa!  :)
George

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Ciucas, Muntele Rosu, Canionul 7 Scari. Drumetii si veselie. 1 - 3 sept 2023
« Răspuns #21 : Marți, 05 Septembrie 2023, 22:05 »
Ne-a ieșit și de data asta!  *|*
A fost un weekend perfect cu oameni faini, veseli, un grup unit care s-a bucurat din plin de fiecare clipă la inaltime!

Vremea a fost ideala pentru drumetie, cu temperaturi optime, o placere sa urci pe munte. Am gasit si afine, am vazut si ursul, din fericire din masina dar, mai ales, am atins Vârful cu mâna!  :yeah: :thumbup: *|*

Multumiri si pentru mobilizarea in bucatarie, gazdelor care ne-au primit intr-o vila  foarte frumoasa, ingrijita si cu o priveliste superba.

A fost tare fain cu voi, mi-era dor de o  iesire pe creste.