Autor Subiect: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023  (Citit de 4046 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline eugenbr

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #15 : Luni, 21 August 2023, 12:06 »
Salutare tuturor, mă înscriu și eu ptr ambele excursii.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #16 : Joi, 24 August 2023, 10:27 »
Buna tuturor.Sunt Gabriel,insotitorul de grup si abia astept sa petrecem zile si nopti minunate,cu ape,golfuri si peisaje deosebite unde vom inota, ne vom relaxa si distra de minune.In fiecare an am avut parte de o vreme excelenta, iar excursiile optionale sunt de asemenea super, locuri incarcate de istorie, farmec aparte si unde turismul este la cote inalte.
Cateva aspecte de avut in vedere-sa aveti cu voi prosop pentru plaja,crema de soare,sapca si ochelari de soare,cosmetice personale.Pe guleta plata bauturilor,tips, se face cash,inclusiv plata excursiilor optionale.Puteti avea banii schimbati in EURO,DOLARI este ok. Ca si preturi orientative pe vas la bauturi,asa era anii trecuti, apa la sticla 500 ml -0,50 Euro,Cola/Fanta/Sprite la cutie – 2 euro, vin la sticla incepand de la 15 euro, bere la cutie - 3 euro,etc..Excursiile opționale sunt si o ocazie de a vedea si explora si alte locuri.
Pentru excursiile optionale,recomand un mic rucsacel pentru a va pune obiecte necesare (ex-prosop,sticla apa,tricou schimb,etc).Foarte multe persoane prefera sa doarma pe punte,este o senzatie deosebita,iar dimineata rasaritul de soare este minunat.Ca si imbracaminte  pentru noptile pe punte, o geaca,pulover sunt de-ajuns,aveti si patura din camera pe care o puteti folosi...spre dimineata fiind mai racoare (ziua peste 30 grade Celsius...noaptea 20 grade Celsius). Nu uitati si de incaltaminte de apa, ii gasiti la magazine specializate gen Decatlon,Sportissimo,etc, sunt buni pentru excursia la cascada si pentru malurile din golfurile unde ne vom opri si inota. Daca sunt persoane care nu stiu sa inoate, sa va luati un colac, asa puteti sta in apa cat doriti si in siguranta.
Daca aveti anumite preferinte muzicale,pentru serile de pe guleta,puteti lua stick-uri cu muzica


Offline Anaisanaisa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #17 : Vineri, 25 August 2023, 15:38 »
1. Roxana N - ambele excursii
2. Adriana P.- ambele excursii
3. Luminița C - excursia cu jeep-ul
4.Gina (Georgeta) L-ambele excursii
5.Angela S.....-excursia cu jeep-ul

Offline luminitaciobanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #18 : Duminică, 27 August 2023, 11:33 »
Buna tuturor,
Adaug pe lista excursiilor un prieten, cu consimtamantul lui, desigur😀
1. Roxana N - ambele excursii
2.. Adriana P.- ambele excursii
3. Luminița C - excursia cu jeep-ul
4.Gina (Georgeta) L-ambele excursii
5.Angela S.....-excursia cu jeep-ul
6. Eugen B - ambele excursii
Pe curând!

Offline Peneoasu.Gina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 02 Septembrie 2023, 12:59 »
Hello guys & girls!!
1. Roxana N. - ambele excursii
2. Adriana P.- ambele excursii
3. Luminița C. - excursia cu jeep-ul
4. Gina (Georgeta) L. - ambele excursii
5. Angela S. - excursia cu jeep-ul
6. Eugen B - ambele excursii
7. Gina P. - excursia cu jeep ul… dar exista posibilitatea ca la fata locului sa ma decid si asupra celei de a 2a excursie.
Un weekend minunat ca doresc!!
Gina Peneoasu

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #20 : Luni, 11 Septembrie 2023, 10:25 »
Transferul dus si intors cu autocarul, de pe aeroportul Dalaman pana in portul Marmaris, de acolo de unde se va face plecarea goeletelor, este 57 euro/persoana. Sunt 90 km/sens., cca 1 ora si jumatate.

Din agentie veti primi facturile aferente acestui serviciu, neinclus in tariful excursiei. O sa am rugamintea ca pana la plecare sa achitati factura.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 551
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #21 : Luni, 11 Septembrie 2023, 13:13 »
Buna ziua
Astazi s-au transmis tuturor participantilor la aceasta excursie pe e-mail facturile aferente transferului de la aeroportul Dalaman  pina la imbarcarea pe guleta in Marmaris.
Va rog sa ne ajutati cu plata acestora respectind teremenul scadent de pe factura.
Multumesc.

Offline Andreea Topal

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #22 : Marți, 12 Septembrie 2023, 08:46 »
Buna dimineata!
Legat de bagaj, ce tip de bagaje avem incluse: putem avea la bagaj de mana trolerul de mici dimesiuni (55x40x20) si un rucsac?
Multumesc!

Mai un pic si plecam! Abia astept!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #23 : Marți, 12 Septembrie 2023, 09:41 »
Pentru bagaj, va recomand din nou, asa cum am scris si in prezentare: un troler de mici dimensiuni, usor transportabil. Urcati cu el pe punte si va trebui sa scoateti tot din el si sa asezati hainele in dulap, pentru a avea loc cat mai mult in cabina. Deci in nici un caz 2 trolere, pentru ca nu aveti cum sa le depozitati si in plus ca nu aveti ce face cu atatea haine.

Este o excursie in care va este suficient ca volum un troller de cabina, 55 x 40 x 20, va intra tot ce aveti nevoie in el. Majoritatea timpului o sa-l petreceti in costum de baie sau T-shirt si pantaloni scurti.

Ca bagaj limitat de compania aeriana aveti voie un bagaj de cala = 23 kg, un bagaj de cabina 55 x40x20 si ceva mic langa (poseta, borseta etc.). O sa primiti maine sau cel tarziu poimaine biletele de zbor, pe Email.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #24 : Miercuri, 13 Septembrie 2023, 21:22 »
Buna tuturor. Locul de intalnire- Sambata, 16 septembrie, ora 6,30 -Aeroportul Otopeni, Plecari Internationale, in zona din dreapta fata de cum intrati, in fata Cafenelei Lavazza.Va voi astepta la locul de intalnire cu un carton printat cu SINGLESCAMP ROMANIA, voi avea si legitimatia de ghid vizibila. Nu uitati pasaportul.  Este recomandat sa faceti check-in online, cu maxim 24 ore inainte de plecare. Sa ne vedem cu bine !

Offline alinasilvana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #25 : Joi, 14 Septembrie 2023, 11:45 »
Bună ziua,
Și eu vreau să mă înscriu în ambele excursii. Mulțumesc!

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #26 : Vineri, 15 Septembrie 2023, 10:30 »
Buna ziua tuturor.Check-in online este deschis si il puteti face. Pentru ca sunt ceva intrebari legat de ce cod trebuie introdus, la biletul comun primit de la agentie, pe ultima pagina aveti ticket details-E ticket. Trebuie sa introduceti cele 13 cifre din dreptul numelui vostru ( fara TK si fara - ),apoi numele de familie si continuati....Ne vedem maine la ora 6.30 la aeroport !
aici linkul pt check in online https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/manage-booking/

Offline goldenseptember

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #27 : Duminică, 24 Septembrie 2023, 18:01 »
A fost o experienta minunata.
Am plecat un grup si ne am intors aproape, ca intr o familie.
Nu stiu despre ce sa vorbesc mai intai: despre oameni, locuri, momente petrecute impreuna.
Descoperindu i pe ceilalti, m am inteles mai bine pe mine.
Va multumesc mult pentru aceasta calatorie si sper ca o veti mai organiza, indiferent de costuri.
Cu siguranta, eu voi mai participa.
Roxana

Offline Adriana Iulia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #28 : Luni, 25 Septembrie 2023, 11:03 »
Am revenit acasa, dar de fapt am ramas ...este genul de experienta care ajunge in suflet si ramane acolo. Peisajele de pe coasta sunt de vis,apa marii este minunata, gasca care s-a inchegat pe barca,vorba Roxanei-aproape ca o familie  pusa pe distractie,cateva feluri de mancare deosebite gatite de un adevarat chef, cerul privit noaptea cu puzderia lui de stele, chiar si goeleta in sine,toate astea fac din croaziera o vacanta care nu trebuie ratata. Multumesc Gigi,Samiza, Gabi si celorlati colegi si colege cu care am impartasit acesta ! Eu una voi reveni cu mare bucurie   :love:

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Calatorie pe mare pe Riviera turca. 16 - 23 septembrie 2023
« Răspuns #29 : Luni, 25 Septembrie 2023, 12:44 »
2023 septembrie - Croaziera albastra -Farmecul rivierei turcesti si doua gulete super vesele.
Zile si nopti pe mare - regiuni minunate unde albastrul imbratiseaza verdele-Marmaris, Bozburun, Datca, Selimiye, munti, insule, golfuri si golfulețe, plaje, rasarituri si apusuri de soare, jeep adventure, Knidos, hamam,  turism de mare stil, seri pe mare cu muzica live si disco party, veselie, socializare & more. Multumim tuturor pentru participare si prietenie, grup minunat !