Autor Subiect: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023  (Citit de 3055 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Tarif: 520 lei/ persoana

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/amfiteatrul-transilvaniei-iarna-2023

Perioada de desfasurare: 13/01/2023 - 15/01/2023

Cazare: Vila Enescu din Moeciu, sat Moieciu de Jos, str. Principală, nr. 1

Grup de: 26 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare 2 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     transfer la capete de traseu
x     mic dejun, pranz si cina*
x     intrari la obiective**
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale
x     informare asupra conditiilor medicale de calatorie, programari - efectuari - costuri teste medicale, completare formulare de calatorie sau medicale necesare intrarii in tarile de destinatie

* ::) Mesele de dimineata si seara se vor lua in comun, prin aprovizionare cu cele necesare pentru mic dejun si grill-urile de cina. Suma se va imparti intre participanti. La pregatire, preparare, debarasare, spalat vase participa TOATA lumea. Daca va cunoasteti ca nefiind "compatibili" cu acest gen de activitati, va rugam nu va inscrieti la aceasta excursie. Nu dorim spectatori, ci doar persoane care au placerea de a pregati impreuna in grup, cu socializare si voie buna.

** Biletul de intrare la Sanctuarul de urși de la Zărnești costă, la momentul lansării excursiei, 70 de lei.
In cazul în care duminica, la finalul excursiei doriți să vizitați sanctuarul, este nevoie sa va inscrieti pe lista care se va deschide pe forum si să achitați agenției, cu o săptâmână înainte, contravaloarea biletului.
Biletele trebuie achiziţionate anticipat întrucât sunt disponibile doar 40 de bilete pentru fiecare tur.
Atenție, biletele pot fi folosite doar în ziua și la ora pentru care au fost achiziționate.
Odată achitate, contravaloarea biletelor nu se restituie în caz de neprezentare.

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Diana Lupu  0720/048744

Ce vedem in aceasta calatorie: sat Cheia, Moeciu de Sus, rezervatia Cascada Chisatoarea, traseul ecoturistic  Amfiteatru Transilvaniei, Sanctuarul de ursi Zarnesti

Profilul si tipul excursiei: o iesire de week-end la munte, cu drumetii si plimbari in natura, cu socializare si voie buna.

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane active, iubitoare de natura si miscare, sociabile, disponibile la a calatori in grup, cu respect fata de cei din jur.

Aceasta este o excursie care are in program drumetii montane. Cititi va rugam, pentru ca este important:

Cum sunt organizate drumetiile montane organizate de Singles Camp

Reguli in drumetii

 :oops:Echipamentul este obligatoriu pentru a fi admisi in tura:  Echipament de iarna Echipament de vara

Trebuie sa aveti la voi:
•   Document de identitate: carte de identitate

Programul excursiei

Ziua 1. Vineri 13 ianuarie 2023 Plimbare la Cascada La Chișătoare și un grill ...de socializare

 

Orele 14:00 - 15:00 intalnirea cu insotitorul de grup la vila Enescu, sat Cheia - Moieciu de Sus, unde vom fi cazati

Ne cazăm si apoi facem o plimbare până la cascada La Chișătoare, circa 8 km dus-intors, aproximativ 2 ore.

Se poate ajunge si cu masina, cascada fiind situată pe marginea drumului care merge la Moieciu de Sus dar prinde bine puțină mișcare după sărbători.

 Cascada "La Chișătoare" este o rezervatie biologica, din stânca de pe malul Pârâului Turcu tâșnesc fire de apa care se revarsa in cascade de 15-20 metri inaltime. Este vorba de un fenomen carstic de suprafata, unic in zona si foarte rar in Europa, favorizat de depunerile de carbonat de calciu sub forma de tuf calcaros. Peste stâncile acoperite de muschi se preling mai multe firisoare de apă care cad apoi in cascadă către Pârâul Turcu. Iarna, firele de apa îngheață si formeaza coloane de gheață, creând un peisaj deosebit.

La intoarcere, ne apucăm de grill. Atmosfera de lângă foc este grozavă
Ne bucurăm să repetăm această experiență de câte ori este posibil. Am avut, de fiecare dată, ajutoare de nădăjde și idei noi de preparate la grătar...

După cină, petrecem, așa cum numai noi știm.
E tare bine să fii alături de oameni faini, de munte.

Ziua 2. Sambata 14 ianuarie 2023 Drumeție la Amfiteatru, traseu ecoturistic în Moieciu de Sus

 

Pregătim micul dejun, sandviciuri pentru drumeție si plecăm pe traseu echipați corespunzător.

Vom urma unul dintre cele mai frumoase trasee ecoturistice din zonă până în locul numit la Amfiteatru, o fostă așezare alcătuită din câteva odăițe recondiționate și transformate în prezent în unități de cazare și un restaurant frumos amenajat.
Peisajele sunt spectaculoase aici pe Culmea Lungă la altitudinea de 1.150 metri unde este Amfiteatrul Transilvania.
Este unul dintre cele mai frumoase puncte de belvedere, oferind o panoramă de 360 grade spre Munții Bucegi și Piatra Craiului.

Distanta: ~10 km
Durata : 4-5 ore
Diferență de nivel : ~ 300 m
Dificultate : ușor spre mediu
Traseul este alcătuit, în mare parte, din drum forestier, nu este dificil dar, pentru că suntem la munte, mai urcăm un deal, mai coborâm o vale..

Seara încingem din nou grillul, continuăm petrecerea, să ne meargă bine în Noul An.

Ziua 3. Duminica 15 ianuarie 2023 Opțional, vizită la Sanctuarul de urși de la Zărnești, cea mai mare rezervație de urși bruni din lume


 
Micul dejun, eliberăm camerele și ne deplasăm, în grupaj auto, spre Rezervația de urși de la Zărnești – sunt circa 20 km.

Înființat în 2005 si deschis publicului în 2008, sanctuarul Libearty din Zărnesti se întinde pe o suprafață de 70 de hectare de pădure de stejar, fiind cea mai mare rezervație de urși bruni din lume și singura din România. Este, totodată, considerat şi „cel mai etic“ sanctuar de animale din lume.
La Sanctuarul de Urşi de la Zărneşti trăiesc peste 100 de urşi salvaţi de Asociaţia „Milioane de prieteni“ de la zoo, de la circ, din cuştile oamenilor care îi deţin ilegal şi din bătaia puştii.
În cei aproape 16 ani de când există rezervaţia, au fost salvaţi peste 130 de urşi, care trăiesc acum în armonie, liniştiţi şi fericiţi, în mediul lor natural.
Vizita ghidata dureaza in jur de o ora, se urmeaza un traseu forestier, cu o lungime de aproximativ doi kilometri.
Veți afla poveștile emoționante ale urșilor care trăiesc acum în sanctuar dar și cum puteți ajuta la intretinerea urșilor de la Zarnesti, adoptând unul dintre urșii care au mare nevoie de sprijinul nostru.

Biletul de intrare costă, la momentul lansării excursiei, 70 de lei.
 :oops: În cazul în care doriți să vizitați sanctuarul, vă rugăm să vă înscrieți pe lista care se va deschide pe forum si să achitați agenției, cu o săptâmână înainte, contravaloarea biletului.
Biletele trebuie achiziţionate anticipat întrucât sunt disponibile doar 40 de bilete pentru fiecare tur.
Atenție, biletele pot fi folosite doar în ziua și la ora pentru care au fost achiziționate.
Odată achitate, contravaloarea biletelor nu se restituie în caz de neprezentare.


Acesta este ultimul obiectiv al excursiei, în jurul prânzului ne vom lua la revedere dar vom reveni în zonă, mai avem încă multe de văzut.

Programul excursiei poate suferi modificari datorita unor situatii independente de organizatori si agentie turistica (vreme, probleme in trafic, nefunctionalitati ale furnizorilor de servicii etc). Modificarile sunt decise de insotitorul de grup si comunicate grupului.

Scurta descriere a excursiei:

Despre locatie: Vila Enescu Moeciu

Facilitati locatie:
acces la bucătarie
foișor în curte
frigider în unitate
gradină/curte
grătar/barbeque
internet prin cablu
internet wireless
parcare
living
sală de mese
terasă

Facilitati camere:
baie în cameră
cameră cu TV
camere cu balcon
frigider în cameră
încălzire centrală
internet în camera

Fotografii:



























 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #1 : Joi, 27 Octombrie 2022, 09:57 »
Am deschis rezervarile. Inscrierile se fac aici: https://singlescamp.ro/trip/amfiteatrul-transilvaniei-iarna-2023

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2022, 11:59 »
Salutari de la Moieciu :) Eu nu am mai avut rabdare si am dat o fuga weekendul trecut la Amfiteatru, nu mai fusesem in zona din iarna...

Ma bucur sa revin cu un nou grup aici, este unul dintre locurile unde noi am ajuns când Amfiteatrul de-abia fusese amenajat si era cunoscut doar ca traseu ecoturistic. Locuri frumoase dar care e bine sa fie parcurse in tihna, sa te poti bucura de natura, de peisaje. Cei care ati fost cu noi stiti prea bine la ce ma refer.

 Voiam doar sa va mai spun ca, in functie de vreme si starea potecilor, vom mai umbla si prin alte locuri, toate cu privelisti exceptionale, pentru ca acesta este farmecul locului.

Am trecut si pe la vila pe care am inchiriat-o integral, sa ma asigur ca toate sunt in regula. Vila arata exact ca in fotografii, este ideala pentru cei obisnuiti cu atmosfera de grup, pentru ca, asa cum ati observat, ne vom gospodari singuri. Repetam experienta foarte faina din alte actiuni in care gratarul era "piesa de rezistenta". Am ramas cu impresia foarte placuta de la Dejani cand am fost un grup tare fain, unit si mi-as dori sa repetam aceasta experienta si la Moieciu.
Vor mai fi si alte surprize, prietenii stiu de ce :)

Doar sa va rezervati locul din timp, sa evitam situatia de overbooking de la alte actiuni recente. Spun asta pentru ca stiu de mai multe inscrieri/intentii de participare dar care nu ofera garantia participarii.

In fotografiile de mai jos vedeti Amfiteatrul, Bucegii, Piatra Craiului, odaitele unde localnicii depoziteaza fânul pentru animale, o zonă minunata care merita explorata pe indelete.
























Offline Methos

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #3 : Vineri, 18 Noiembrie 2022, 20:42 »
Salut!
Aceasta ar fi prima excursie de care sunt interesant (pentru ceva mai devreme am văzut că nu mai sunt locuri).
Înainte de a mă înscrie însă (și înainte de a se termina și aici locurile) aș dori să știu dacă mai merge cineva din zona Galați-Brăila-Focșani pentru acel grupaj auto. Am mașină, însă sunt șofer începător și nu cred că am curaj să merg singur până acolo, plus că nu știu în cât ajung câtă vreme trebuie să merg cu maximum 70 la oră :).
Aștept și sper să fie răspunsuri, pentru că mi-ar plăcea într-adevăr să fac această ieșire.
Mulțumesc!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #4 : Vineri, 18 Noiembrie 2022, 21:54 »
Bine ai venit, Dan! *|*

Momentan stiu ca s-a inscris cineva din Constanta.

 Cu aceasta ocazie va rog si eu sa anuntati aici pe forum sau puteti sa-mi trimiteti un mesaj in cazul in care mai puteti prelua persoane de pe traseu si va pun in legatura cu cei care au nevoie de transport.

Deci, cine mai vine cu noi?  *|*



Offline Dally

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #5 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2022, 09:23 »
Buna dimineata,

Bun venit in grup "Methos".
Daca nu gasesti o alta varianta mai buna pentru tine, cu drag te pot lua, numai ca doar din Bucuresti.

Weekend placut  :dance:

Beatrice

Offline Methos

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #6 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2022, 15:53 »
Mulțumesc frumos, Beatrice!
Tocmai mi-am făcut rezervarea, sper să se concretizeze și, dacă nu merge nimeni care să fie mai din vecinătate, nu mi-ar strica o plimbare până la București :D.
Mulțumesc încă o dată și vom mai discuta în apropiere de momentul excursiei!
O zi frumoasă în continuare!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #7 : Marți, 06 Decembrie 2022, 11:48 »
Vești bune!
Vom avea la dispozitie noi facilitati la Vila Enescu! Timp sa avem sa le testam pe toate..  *|*








Offline Andrei93

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #8 : Miercuri, 14 Decembrie 2022, 17:35 »
Salutare, aș vrea sa vin din cluj, mai sunt persoane?

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #9 : Miercuri, 04 Ianuarie 2023, 11:59 »
La multi ani!
Sper că ati inceput Noul An cu bine si sunteți dornici de mișcare, petrecere...  *|*
Am avut un grup frumos de Anul Nou si sper sa ne distram si acum la fel de bine.

Referitor la transport, este o doamna din Iasi care nu are cu ce sa ajunga. Până primesc eu lista,  daca mai sunt persoane din zona sau daca puteti prelua participanti si din alte zone va rog sa ma anuntati.

Cine mai vine cu noi?  :dance:  :thumbup:  *|*

Offline IORDAN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #10 : Miercuri, 04 Ianuarie 2023, 22:44 »
La multi ani, dragi colegi de excursie !
Un An Nou cu sanatate, bucurii si excursii minunate !
Multumesc Diana pentru grijă.
Eu m-am decis sa plec din Iasi pe 12 ianuarie și sa profit de o după amiaza în Brașov. Și eu voiam sa cer ajutor grupului pentru a ma recupera cineva din Brașov pe 13 ianuarie.
 *|*
Dacă ma poate lua cineva din Brașov vineri, ii mulțumesc. Numărul meu de telefon este 0726232916.
Sa ne vedem sănătoși și voioși și sa sper ca vremea sa tina cu noi.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #11 : Joi, 05 Ianuarie 2023, 14:20 »
Cealalta doamna din Iasi s-a razgandit intre timp.
Mai revin când am lista  cu cei inscrisi.

Offline angela2023

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #12 : Luni, 09 Ianuarie 2023, 14:20 »
Tarif: 520 lei/ persoana

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/amfiteatrul-transilvaniei-iarna-2023

Perioada de desfasurare: 13/01/2023 - 15/01/2023

Cazare: Vila Enescu din Moeciu, sat Moieciu de Jos, str. Principală, nr. 1
Pleacă cineva din calarasi???

Grup de: 26 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare 2 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     transfer la capete de traseu
x     mic dejun, pranz si cina*
x     intrari la obiective**
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale
x     informare asupra conditiilor medicale de calatorie, programari - efectuari - costuri teste medicale, completare formulare de calatorie sau medicale necesare intrarii in tarile de destinatie

* ::) Mesele de dimineata si seara se vor lua in comun, prin aprovizionare cu cele necesare pentru mic dejun si grill-urile de cina. Suma se va imparti intre participanti. La pregatire, preparare, debarasare, spalat vase participa TOATA lumea. Daca va cunoasteti ca nefiind "compatibili" cu acest gen de activitati, va rugam nu va inscrieti la aceasta excursie. Nu dorim spectatori, ci doar persoane care au placerea de a pregati impreuna in grup, cu socializare si voie buna.

** Biletul de intrare la Sanctuarul de urși de la Zărnești costă, la momentul lansării excursiei, 70 de lei.
In cazul în care duminica, la finalul excursiei doriți să vizitați sanctuarul, este nevoie sa va inscrieti pe lista care se va deschide pe forum si să achitați agenției, cu o săptâmână înainte, contravaloarea biletului.
Biletele trebuie achiziţionate anticipat întrucât sunt disponibile doar 40 de bilete pentru fiecare tur.
Atenție, biletele pot fi folosite doar în ziua și la ora pentru care au fost achiziționate.
Odată achitate, contravaloarea biletelor nu se restituie în caz de neprezentare.

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Diana Lupu  0720/048744

Ce vedem in aceasta calatorie: sat Cheia, Moeciu de Sus, rezervatia Cascada Chisatoarea, traseul ecoturistic  Amfiteatru Transilvaniei, Sanctuarul de ursi Zarnesti

Profilul si tipul excursiei: o iesire de week-end la munte, cu drumetii si plimbari in natura, cu socializare si voie buna.

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane active, iubitoare de natura si miscare, sociabile, disponibile la a calatori in grup, cu respect fata de cei din jur.

Aceasta este o excursie care are in program drumetii montane. Cititi va rugam, pentru ca este important:

Cum sunt organizate drumetiile montane organizate de Singles Camp

Reguli in drumetii

 :oops:Echipamentul este obligatoriu pentru a fi admisi in tura:  Echipament de iarna Echipament de vara

Trebuie sa aveti la voi:
•   Document de identitate: carte de identitate

Programul excursiei

Ziua 1. Vineri 13 ianuarie 2023 Plimbare la Cascada La Chișătoare și un grill ...de socializare

 

Orele 14:00 - 15:00 intalnirea cu insotitorul de grup la vila Enescu, sat Cheia - Moieciu de Sus, unde vom fi cazati

Ne cazăm si apoi facem o plimbare până la cascada La Chișătoare, circa 8 km dus-intors, aproximativ 2 ore.

Se poate ajunge si cu masina, cascada fiind situată pe marginea drumului care merge la Moieciu de Sus dar prinde bine puțină mișcare după sărbători.

 Cascada "La Chișătoare" este o rezervatie biologica, din stânca de pe malul Pârâului Turcu tâșnesc fire de apa care se revarsa in cascade de 15-20 metri inaltime. Este vorba de un fenomen carstic de suprafata, unic in zona si foarte rar in Europa, favorizat de depunerile de carbonat de calciu sub forma de tuf calcaros. Peste stâncile acoperite de muschi se preling mai multe firisoare de apă care cad apoi in cascadă către Pârâul Turcu. Iarna, firele de apa îngheață si formeaza coloane de gheață, creând un peisaj deosebit.

La intoarcere, ne apucăm de grill. Atmosfera de lângă foc este grozavă
Ne bucurăm să repetăm această experiență de câte ori este posibil. Am avut, de fiecare dată, ajutoare de nădăjde și idei noi de preparate la grătar...

După cină, petrecem, așa cum numai noi știm.
E tare bine să fii alături de oameni faini, de munte.

Ziua 2. Sambata 14 ianuarie 2023 Drumeție la Amfiteatru, traseu ecoturistic în Moieciu de Sus

 

Pregătim micul dejun, sandviciuri pentru drumeție si plecăm pe traseu echipați corespunzător.

Vom urma unul dintre cele mai frumoase trasee ecoturistice din zonă până în locul numit la Amfiteatru, o fostă așezare alcătuită din câteva odăițe recondiționate și transformate în prezent în unități de cazare și un restaurant frumos amenajat.
Peisajele sunt spectaculoase aici pe Culmea Lungă la altitudinea de 1.150 metri unde este Amfiteatrul Transilvania.
Este unul dintre cele mai frumoase puncte de belvedere, oferind o panoramă de 360 grade spre Munții Bucegi și Piatra Craiului.

Distanta: ~10 km
Durata : 4-5 ore
Diferență de nivel : ~ 300 m
Dificultate : ușor spre mediu
Traseul este alcătuit, în mare parte, din drum forestier, nu este dificil dar, pentru că suntem la munte, mai urcăm un deal, mai coborâm o vale..

Seara încingem din nou grillul, continuăm petrecerea, să ne meargă bine în Noul An.

Ziua 3. Duminica 15 ianuarie 2023 Opțional, vizită la Sanctuarul de urși de la Zărnești, cea mai mare rezervație de urși bruni din lume


 
Micul dejun, eliberăm camerele și ne deplasăm, în grupaj auto, spre Rezervația de urși de la Zărnești – sunt circa 20 km.

Înființat în 2005 si deschis publicului în 2008, sanctuarul Libearty din Zărnesti se întinde pe o suprafață de 70 de hectare de pădure de stejar, fiind cea mai mare rezervație de urși bruni din lume și singura din România. Este, totodată, considerat şi „cel mai etic“ sanctuar de animale din lume.
La Sanctuarul de Urşi de la Zărneşti trăiesc peste 100 de urşi salvaţi de Asociaţia „Milioane de prieteni“ de la zoo, de la circ, din cuştile oamenilor care îi deţin ilegal şi din bătaia puştii.
În cei aproape 16 ani de când există rezervaţia, au fost salvaţi peste 130 de urşi, care trăiesc acum în armonie, liniştiţi şi fericiţi, în mediul lor natural.
Vizita ghidata dureaza in jur de o ora, se urmeaza un traseu forestier, cu o lungime de aproximativ doi kilometri.
Veți afla poveștile emoționante ale urșilor care trăiesc acum în sanctuar dar și cum puteți ajuta la intretinerea urșilor de la Zarnesti, adoptând unul dintre urșii care au mare nevoie de sprijinul nostru.

Biletul de intrare costă, la momentul lansării excursiei, 70 de lei.
 :oops: În cazul în care doriți să vizitați sanctuarul, vă rugăm să vă înscrieți pe lista care se va deschide pe forum si să achitați agenției, cu o săptâmână înainte, contravaloarea biletului.
Biletele trebuie achiziţionate anticipat întrucât sunt disponibile doar 40 de bilete pentru fiecare tur.
Atenție, biletele pot fi folosite doar în ziua și la ora pentru care au fost achiziționate.
Odată achitate, contravaloarea biletelor nu se restituie în caz de neprezentare.


Acesta este ultimul obiectiv al excursiei, în jurul prânzului ne vom lua la revedere dar vom reveni în zonă, mai avem încă multe de văzut.

Programul excursiei poate suferi modificari datorita unor situatii independente de organizatori si agentie turistica (vreme, probleme in trafic, nefunctionalitati ale furnizorilor de servicii etc). Modificarile sunt decise de insotitorul de grup si comunicate grupului.

Scurta descriere a excursiei:

Despre locatie: Vila Enescu Moeciu

Facilitati locatie:
acces la bucătarie
foișor în curte
frigider în unitate
gradină/curte
grătar/barbeque
internet prin cablu
internet wireless
parcare
living
sală de mese
terasă

Facilitati camere:
baie în cameră
cameră cu TV
camere cu balcon
frigider în cameră
încălzire centrală
internet în camera

Fotografii:



























 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Offline angela2023

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #13 : Luni, 09 Ianuarie 2023, 14:29 »
Pleacă cineva din calarasi????

Offline da707

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Amfiteatrul Transilvaniei in haine de iarna. 13 - 15 ianuarie 2023
« Răspuns #14 : Luni, 09 Ianuarie 2023, 15:47 »
Salutare .
Este prima mea iesire cu voi , sper sa fie faina mai ales ca s-ar putea sa avem parte si de ceva ninsoare.
In afara de Beatrice mai pleaca cineva din Bucuresti ?