Autor Subiect: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023  (Citit de 6435 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #15 : Luni, 07 Noiembrie 2022, 17:40 »
NU MAI SUNT DISPONIBILE CAMERE SGL.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #16 : Vineri, 11 Noiembrie 2022, 08:32 »
NU MAI SUNT LOCURI LIBERE.

Nu mai rezervati, nu mai achitati chiar daca aveti inscriere. Deja este overbooking, pentru ca pe ultimul loc mai multe persoane au achitat cu cardul. Urmeaza ca din agentie sa fie comunicat cine din cei inscrisi si care au achitat pe ultima sute - NU a mai prins loc.

Offline Hera

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #17 : Vineri, 11 Noiembrie 2022, 15:52 »
Sunt mulți oameni singuri iar sarbatorile, cumulate cu singuratatea, apasa și mai mult.Cred ca ar fi ideală o “ extensie” a numărului de locuri, mai ales dacă toți s-au grăbit sa liciteze ultimul loc,ca nimeni sa nu ramana lăsat pe drum, cu perspective sinistre de a petrece lângă televizor, cu o cupa de sampanie in mâna, visând la vara și alte excursii…
Ar fi un fel de vraja a anotimpului hibernal, soldata cu o tabăra de fericiti, cu luminițe in ochi, trăind mirajul Revelionului cu nr.14.
Așa ca, cine știe?Poate, cu voia celor deja admiși in camerele single, ar putea ceda câte puțin și in favoarea celor întârziați și mai puțin norocoși, transformând camera de 1 intr-una de 2.E in spiritul Sărbătorilor privirea spre aproapele nostru.
A fost doar o sugestie…
Un Weekend plăcut tuturor!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #18 : Vineri, 11 Noiembrie 2022, 16:36 »
Hera imi pare rau, dar locatia este izolata, nu exista posibilitatea de extensie de locuri. Eu am tot facut recomandarea ca in situatia in care cineva chiar isi doreste evenimentul si excursia sa nu amane inscrierea si rezervarea. Noi lansam din timp tot ceea ce organizam, de aceea acum lucram zi lumina pentru ca lumea sa stie ce facem anul viitor pe extern si apoi pe rand, pe intern. Mai mult decat atat nu avem ce face...

Ce am vazut ca se intampla: totul decurge lent, normal la inscrieri, mai intai rezerva cei care sunt precauti si stiu deja cum merg lucrurile, apoi pe masura ce locurile dispar la o excursie, cererea devine tot mai si mai mare, pentru ca atunci cand este un singur loc disponibil sa apara si 10 inscrieri pe acesta. Si este firesc sa apara suparari si frustrari, dar asta nu inseamna nici ca suntem de vina si nici ca nu dam dovada de empatie. 

Altfel ar fi daca inscrierile s-ar face din timp. Atunci ne-am da seama mai bine de cerere si am cauta si gasi si alte locatii daca sunt solicitari extra. Acum din pacate e tarziu pt ca nimeni nu mai are o intreaga locatie libera, asa cum e standardul nostru, sa nu ne amestecam cu alti turisti.

E tarziu si pentru noi ca organizatori, nu doar pentru locatii; suntem dupa un intreg an nebun, plin, cu o gramada de modificari de zboruri si probleme. Am muncit de 3 ori cat era normal si acum resimtim. Asa ca avem nevoie si noi de o pauza. Pentru ca din ianuarie eu cel putin voi fi plecat o luna si jumatate. Iar in agentie o sa fie foarte mult de lucru. Dupa Tailanda pentru care ne pregatim, plecam si noi in vacanta, singura linistita si odihnitoare pe care o avem intr-un an...

Offline Geta Muresan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #19 : Joi, 01 Decembrie 2022, 09:03 »
2 locuri libere !!!!
Salutare ! Este cineva din grup care ar vrea sa meargă la revelion în locul meu? Din păcate nu mai pot participa . Am achitat deja avansul de 1500 lei .În aceeași situație este și prietena mea din grup Alb Codruta. Deci ar fi doua locuri libere . 
Numele meu e Geta Muresan.  Dați un semn dacaxsunteti interesați. 

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #20 : Duminică, 04 Decembrie 2022, 12:05 »
Bună ziua dragii mei. Din păcate pentru mine nu pot sa vin la revelion. Ofer locul meu. Mai am de plătit doar ultima rata de
 550 lei. Ma puteți suna la 0722302564 Sunt Anca Brasov
anca bv

Offline McDreamy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #21 : Luni, 05 Decembrie 2022, 09:50 »
Salutare,

Eliberez un loc la Revelion! Contact: 0723527738, Dan! Am platit rata 1+2.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #22 : Luni, 05 Decembrie 2022, 14:31 »
Atrag atentia asupra unei conditii de inlocuire. Am facilitat posibilitatea de a gasi un inlocuitor dar trebuie sa se inteleaga ca exista si conditii in care se poate face modificarea. Conditiile si posibilitatile sunt explicate pe site, le puteti oricand consulta; reamintesc acum doar pe cea mai importanta: TRANSFERUL (inlocuirea) unui loc rezervat se poate face DOAR IN SITUATIA IN CARE RATELE SUNT PLATITE INTEGRAL SI IN TERMEN.
Deci nu se pot transfera locuri la care nu este facuta plata ultimei rate si important: IN TERMEN.

La acest eveniment termenul de plata pt ultima rata a fost 2 decembrie. Pana la acea data banii trebuiau sa ajunga in contul agentiei. Dupa 7 zile de la data in care banii ultimei rate trebuiau sa fie in contul agentiei, daca nu s-a facut incasarea, REZERVAREA DEVINE NULA prin nerespectarea termenului de plata, iar sumele achitate pana la acel moment urmand a fi retinute conform conditiilor comunicate si acceptate la inscrierea la eveniment.

Am tinut sa reamintesc aceste conditii cat mai urgent, am si raspuns unui Email primit, desi am comunicat ca suntem plecati din tara pana pe 10 decembrie.

Offline Horzon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #23 : Luni, 05 Decembrie 2022, 16:25 »
Bună ziua! Nicoleta din Iași sunt, voi participa și eu la acest eveniment dar întâmpin o problemă la achitarea ultimei rate. Am încercat întâi plata cu cardul dar nu a funcționat, astăzi am încercat să plătesc prin virament bancar dar deși îmi apare ,că  tranzacția  a avut loc cu succes, nu mi-au fost retrași banii sau eventual  blocați. Este o problemă la mine sau la agenție? (Nu cred că este cazul, nu este prima oară când fac operațiuni de acest gen)Nu aș fi ales acestă cale pentru lămurire dar în agenție nu răspunde nimeni și am făcut deja operațiunea de 2 ori și nu aș vrea să am surprize.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #24 : Luni, 05 Decembrie 2022, 17:48 »
Nicoleta, am scris in highlight-ul forumului, SUNTEM PLECATI DIN TARA pana in 10 decembrie. Am intervenit aici pentru ca mai verific cand pot daca au aparut urgente. Am considerat ca este cazul sa intervin cu explicatii si precizari pentru cei care au intentia sa gaseasca inlocuitori. Nu as fi dorit sa ramana intr-o confuzie sau eroare, iar cand ne intoarcem noi si ne reluam activitatea sa fie prea tarziu.

Cardul functioneaza, s-au incasat sume, vad pe Email confirmari de sume. In ceea ce priveste OP este si mai simplu, daca totul e completat corect nu exista nici un motiv ca banii sa nu plece din cont spre agentie.

Offline Corina Paula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #25 : Marți, 06 Decembrie 2022, 10:44 »
Exista o problema la plata cu cardul a ultimei rate. Incepand cu data de 3 decembrie cand am intrat in tara, am incercat de nenumarate ori sa platesc si da eroare. Voi face si eu transfer bancar astazi.

Offline NeamtuGica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #26 : Marți, 13 Decembrie 2022, 12:43 »
Bună ziua!

Eliberez un loc la Revelion Dorna-Arini!
Contact: 0754853278, Gica.
Am făcut plata integrală.
Mulțumesc

Offline NeamtuGica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #27 : Miercuri, 14 Decembrie 2022, 13:45 »
Locul a fost ocupat. Gica Neamțu

Offline cristina503

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #28 : Miercuri, 14 Decembrie 2022, 14:16 »
Buna, si eu plec din Bucuresti. Prefer cu masina mea sau a altuia   :)
Cristina  0740598517

Offline McDreamy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Revelion la Dorna Arini. 30 decembrie 2022 - 02 ianuarie 2023
« Răspuns #29 : Miercuri, 14 Decembrie 2022, 16:58 »
Seara buna,

vrea cineva locul meu? Daca da, suna la 0723527738. Am achitat integral. Dan