Autor Subiect: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023  (Citit de 5366 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Tarif: 2350 lei/ persoana PENSIUNE COMPLETA, WELLNES, PARTIE DE SCHI

Nu exista posibilitatea de cazare in camera single.

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/revelion-grup-munte-2023

Perioada de desfasurare: 29/12/2022 - 02/01/2023

Cazare: Pensiunea Mountain-Rest Panzio 3* Piricske FN, Miercurea Ciuc https://mountain-rest.ro/

Grup de: 22 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare x 4 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   mic dejun x 4
•   brunch x 1
•   cina festiva de Revelion x 1
•   pranz x 4
•   cina x 3
•   ciubar 3 ore, in una dintre zile: 30.12.2022; daca se doreste si in alte zile, se va achita de catre cei care comanda acest serviciu
•   miniwellnes (jacuzzi bazin 5 pax + sauna) - doua programari, in zile diferite 30 si 31.12.2022
•   partie de schi (daca vremea va fi favorabila functionarii) - in fiecare zi
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei


Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     bauturi, altele decat cele mentionate in program
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale
x     informare si incadrare in conditiile medicale si sanitare de calatorie in zona

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Diana Lupu  0720/048744

Profilul si tipul excursiei: eveniment party de socailizare in grup

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane sociabile, de bun simt, vesele care-si doresc sa petreaca trecerea dintre ani impreuna cu un grup de oameni de calitate. Tolerante, cu intelegerea ca fac parte dintr-un grup organizat, cu reguli si program, nu in unul ad-hoc in care fiecare vrea sa-si impuna preferintele muzicale, care doreste alt program. Exista un insotitor de grup, organizatori cu experienta, care cunosc foarte bine profilul Singles Camp si daca va incadrati in el asa cum solicitam, cu siguranta va va place ceea ce oferim.

Trebuie sa aveti la voi:
•   Document de identitate: carte de identitate
•   Documente medicale - cele solicitate de autoritatatile locale din zona de calatorie: certificat verde de vaccinare

Despre bagaje:

Programul excursiei

Ziua 1. 29 decembrie 2022 Bine ati venit! Ora de intalnire: 15:00, direct la pensiune. Diana are sa va repartizeze pe camere, aveti apoi 2 ore de refresh si la ora 17:50 ne intalnim afara la o cina cu de-ale porcului, cu grill cu o palinca.

Ziua 2. 30 decembrie 2022 Socializare si relaxare Mic dejun inclus si de asemenea 3 ore de ciubar, de sauna. Partia de schi, daca este zapada. Seara ne intalnim la un gulas preparat afara, cu palinca, vin fiert si foc de tabara.

Ziua 3. 31 decembrie 2022 Sa petrecem! Mic dejun si apoi o zi cu rasfat la ciubar (serviciu extra - daca se doreste se achita suplimentar), la sauna, schi daca este zapada, iar seara, masa festiva de Revelion. Cina festiva de Revelion are incluse la sosire, la alegere: bauturi alcoolice fine, apoi aperitiv, antreu, friptura, peste, sarmale, salate, tort, bufet de fructe, cafea, apa, sucuri. La fiecare 2 persoane este o sticla de vin si o bere/persoana.

Ziua 4. 1 ianuarie 2023 Tare-i fain pe aici. Fiind cu Diana, care stie foarte bine zona, veti fi indrumati si spre activitati in afara pensiunii. Iata ce se poate face:
- in afara de pârtia de schi de langa pensiune, se poate schia sau se poate face sanius si la Harghita Bai, sunt doar 10 km. Aici este și un parc de aventura, Balo
- vizita Miercurea Ciuc - cetatea Miko, parcul central, cofetăria Novak, cea mai veche din oraș,  se poate patina la patinoarul acoperit, simbolul orasului
- vizita Șumuleu Ciuc
- vizita la Tușnad Bai: spa, plimbare cu sania, trasee off-road, drumetii ușoare.
In loc de mic dejun (pt ca... va fi grea trezirea), intre 10:30 – 12:30 o sa aveti un brunch cald&rece (ciorba acra, sarmale cu mamaliguta, friptura rece, branzeturi, fructe, cafea, ceai)
Incluse, la fel ca in fiecare zi aveti 3 ore de sauna, de ciubar, partia de schi a pensiunii. Pentru suplimentare trebuie achitat.
Seara cina cu cu antreu + fel de baza + prajituri. Ne luam mastile si facem un carnaval.

Ziua 5. 2 ianuarie 2023 Ramas bun prieteni
Mic dejun, iar la ora 11:00 ne luam la revedere.

Despre locatie:
Este a doua oara cand trecem pragul dintre ani in aceasta locatie. Si a nu stiu cata oara cand Pensiunea Mountain-Rest 3* ne este gazda.. Pentru ca lumea a fost de fiecare data foarte incantata, ne-am gandit sa va oferim posibilitatea de a petrece in grup, trecerea dintre ani. Locatia este situată într-o zonă împădurită la 9 km de Miercurea-Ciuc. Proprietatea are parcare privată, un restaurant, bar, acces gratuit la internet Wi-Fi, o saună, ciubar, o terasă şi facilităţi de grătar.

Camerele au televizor, baie privată cu duş şi minibar.

La aproximativ 10 km veţi găsi magazine, o gară şi pârtiile de schi Harghita Băi, iar Biserica Catolică Şumuleu este la 20 de minute de mers cu maşina.

Cateva imagini, pentru a vedea...ce va asteapta:







































 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

ciupss

  • Vizitator
ce înseamnă mai exact miniwellness?     :D

Offline Mindru gabriela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2022, 01:19 »
Buna seara.. m am inscris si eu   Acum seara la revelion.. pina sa reusesc sa platesc.. imi apare mesaj ca.. nu mai sunt locura la femei.. doar ptr barbati! 🥲uf! Dar?? Daca mai este vreo doritoare .. poate se pot suplimenta?? Sau poate se  “ transforma” o cam ptr baieti in una ptr fete??? Imi incerc si eu @ norocul” 🤣🤣🤣

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2022, 09:38 »
Mai sunt 5 locuri DOAR pentru barbati.
Pe site a aparut mesajul de 2 zile ca NU MAI EXISTA DISPONIBILITATI de cazare in camere pentru femei.
Ne pare rau,nu exista posibilitatea extinderii nr de locuri.

Offline Ciaglic Alexandru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #4 : Miercuri, 05 Octombrie 2022, 18:23 »
Buna seara, dat fiind faptul ca as prefera sa serbez Revelionul la Vatra Dornei Arini, renunț la locul pentru care am achitat avansul pentru evenimentul de la Miercurea Ciuc. Cine este interesat (bărbat), ma poate contacta la telefonul 0722-593.458. Mulțumesc, Alexandru

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #5 : Marți, 18 Octombrie 2022, 12:05 »
Acum ca m-am intors din trei excursii pline, aproape legate intre ele, am luat fiecare subiect in parte sa raspund intrebarilor care s-au pus.

Asa am ajuns si aici, unde intreba @ciupss (care intre timp a devenit datorita comportamentului care nu se incadreaza in profilul Singles Camp, doar...vizitatoare) ce inseamna miniwelness la locatia in care se va desfasura Revelionul.

Am raspuns facand completarea la servicii incluse si de asemenea precizand cand vor avea loc fiecare. Miniwelness inseamna aici la pensiunea Mountain Rest o sauna si un jacuzzi de 5 pax, o noutate fata de ultima oara cand am fost oaspetii pensiunii.

Programul pe zile apare acum si pe site, nu doar pe forum.



Offline Ciprian Sava

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #6 : Marți, 18 Octombrie 2022, 15:17 »
Eu eram ciupss  dar am facut alt profil, cu numele real. Cel vechi nu se poate modifica

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #7 : Marți, 18 Octombrie 2022, 17:04 »
OK Ciprian, am crezut ca era vorba de un ban.  :) Imi spunea Samiza de o "tanti" tare tafnoasa, careia i-a restituit banii de avans, ferindu-va pe cei care participati de prea multe "aere". Este ozon destul acolo, nu mai era nevoie si de altele...Si credeam ca era vorba de ea...

Offline Ciprian Sava

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #8 : Miercuri, 19 Octombrie 2022, 11:20 »
 ;D
ferindu-va pe cei care participati de prea multe "aere".
Mulțumim

Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #9 : Miercuri, 23 Noiembrie 2022, 11:54 »
Buna ziua ,

Cu părere de rău , din cauza unei probleme medicale , eu nu voi mai putea participa la acest eveniment .
Prin urmare dacă dorește cineva locul meu , ma poate contacta la nr de tel 0727135447 .Mentionez ca am achitat cele 2 rate in valoare de 1700 lei . Am anunțat deasemenea și agenția .
Va doresc tuturor multă sănătate și petrecere minunata !

Offline SilviaR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 26 Noiembrie 2022, 23:10 »
Bună seara! V-am trimis un mesaj pe privat.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #11 : Duminică, 27 Noiembrie 2022, 14:56 »
Am aflat ca locul liber - la fete - nu mai este disponibil.
Va rog sa anuntati si pe forum in cazul in care locul la care renuntati a fost ocupat.

Offline ceciliac

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Buna,
o rog pe Diana pentru loc printre vegetarieni la Tusnad :)

Pe data de 01.12 pot prelua cu masina de la gara din Brasov  2-3 persoane care ajung cu trenul intre 9-10 am .
 Cecilia

Offline eugenbr

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2022 - 2 ianuarie 2023
« Răspuns #13 : Duminică, 11 Decembrie 2022, 12:27 »
Salutare tuturor,din zona Br-Gl merge careva in această excursie?

Offline Ciprian Sava

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Eu vin din Piatra-Neamt. Merg prin Bicaz, Lacu Rosu, Gheorgheni. As avea cam doua locuri in masina, daca sunt doritori