Autor Subiect: Transfagarasan, pentru oameni faini, de munte. 20 - 21 august 2021  (Citit de 3277 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Lupu Georgeta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Transfagarasan, pentru oameni faini, de munte. 20 - 21 august 2021
« Răspuns #15 : Joi, 18 August 2022, 18:55 »
Bunaaa!
Noi 4 vrem cina cu carnitza, nu suntem veg...
Imbratisari!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Transfagarasan, pentru oameni faini, de munte. 20 - 21 august 2021
« Răspuns #16 : Vineri, 19 August 2022, 22:01 »
Reiau si aici ora de intalnire: mâine dimineata la 11:00 la cabana.
Plecati din timp, drumurile sunt aglomerate in aceasta perioada.
Va recomand sa veniti in echipament de drumetie, la cabana doar sa va schimbati incaltamintea.
Sa aveti la voi sandviciuri, ceva si pentru duminica, apa.
Echipamentul recomandat de drumetie.

Repartitia pe camere o voi face eu.
Camerele le putem prelua doar dupa drumetie.
Noaptea suplimentara o veti achita individual.

Grija la drum, ne vedem mâine cu voie buna!  *|*

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Transfagarasan, pentru oameni faini, de munte. 20 - 21 august 2021
« Răspuns #17 : Luni, 22 August 2022, 20:45 »
Super atmosfera, super grup in Făgăraș!  *|* Oameni faini, de munte, m-am bucurat sa ne (re)întâlnim si sa drumetim impreuna  :smitten:

Traseul din prima zi, de incalzire, l-am parcurs intr-un timp foarte bun astfel ca am avut timp si pentru o gustare cu afine si merisoare si puțin spa in apa rece, de munte... Foarte bune aceste băi reci după efort, cei care fac ciubar iarna stiu ce spun...

Și, pentru că eram cu toții in forma, am urcat si la cascada Bâlea. Un traseu nu tocmai usor dar merita tot efortul, cascada este pur si simplu minunata.
Ploaia mult anuntata a venit seara, chiar când am terminat traseul. A urmat cina, puțina muzica pentru ca mai aveam inca energie...

Prognoza de a doua zi nu era deloc imbucuratoare, aveam doar o mica fereastra dimineata fara precipitatii. Dar, cu o mica amânare si cu speranta ca vremea se va indrepta, am urcat pe Transfăgărasan. Din aproape in aproape, am ajuns pâna pe Vârful Paltinul, cel mai sigur traseu de urcare si coborâre in cazul in care vremea s-ar fi schimbat.
A contat foarte mult si faptul ca eram echipati corespunzator, va multumesc ca ati luat in serios recomandarile.

Ati fost un grup fain, care nu s-a lasat intimidat de vremea ce ne parea potrivnica.  :thumbup: Dorinta voastra de a izbândi, de a va depasi limitele si de a iesi din zona de confort a fost mai puternica. Bravo voua!  :applause:

Continuati sa iesiti, sa va bucurati de natura si de munte in special, este cea mai buna sursa de energie  *|* Noi ne vom revedea, cu siguranța, in noi ture pe munte, prea a fost fain :love: