Autor Subiect: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022  (Citit de 6169 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Iordan Marieana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #60 : Duminică, 24 Iulie 2022, 14:52 »
Mi a trimis Samiza mesaj ca nu stie nimic de tine. Trimite mesaj pe agentie, altfel nu are de unde sa stie.

Offline Horzon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #61 : Duminică, 24 Iulie 2022, 19:28 »
Mulțumesc Gabriela pentru  răspuns, nu este  cu supărare. Ne vedem acolo.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #62 : Duminică, 24 Iulie 2022, 20:10 »
Câteva imagini de azi cu traseul pe care-l vom parcurge sâmbătă: Prăpăstiile Zărneștilor - Cabana Curmătura - Poiana Zănoaga.

A fost o zi foarte călduroasă chiar si pe munte.
Insist asupra echipamentului de munte si conditiei fizice. Traseul este accidentat, atât pe chei cât si la coborâre prin pădure.

 Bocancii de munte sunt absolut obligatorii, prind foarte bine si betele de trekking - 2 bucati.
Este important sa participati la drumetia de vineri pentru a  va evalua corect fortele, mai ales daca nu sunt obisnuiti cu drumetiile la munte.

Am rugamintea totodata sa ma anuntati până cel târziu miercuri daca aveti restrictii alimentare sau daca doriti meniu vegetarian/ vegan.

Mai revin cu ultimele detalii cel târziu cu o zi inainte.
Intre timp, incercati sa va miscati cât de mult puteti.
























Offline mihaela2017

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #63 : Luni, 25 Iulie 2022, 06:55 »
Mi a trimis Samiza mesaj ca nu stie nimic de tine. Trimite mesaj pe agentie, altfel nu are de unde sa stie.

Buna dimineata.
Am trimis ieri dupa amiaza un email la agentie, dar deocamdata nu am primit niciun feedback. Incerc astazi sa-i contactez si telefonic.

Offline mihaela2017

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #64 : Luni, 25 Iulie 2022, 08:40 »
Buna dimineata din nou.
Din pacate, o situatie neprevazuta la serviciu nu-mi permite sa iau concediu vineri. Asadar, nu pot participa la tura asta... ☹️

Offline Horzon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #65 : Luni, 25 Iulie 2022, 08:45 »
Bună, Cristina din Iași, poți  să mă contactezi, aș vrea să știu dacă  putem merge împreună sau mă organizez altfel.   Nicoleta sunt.

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #66 : Marți, 26 Iulie 2022, 10:14 »
Bună tuturor ! Eu și Carmen suntem pregătite corespunzător din toate punctele de vedere și așteptăm aventura! Vom veni cu mașina mea. Cine e din Neamț , dacă are nevoie de transport, noi vom pleca dimineață la 8 din Bacău, să mă sune - 0751777819. Colegele din Iași, dacă vreți ne dăm intâlnire la Lukoil (la avion), iesirea spre Onești. Nicoleta, ne auzim la telefon.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #67 : Miercuri, 27 Iulie 2022, 19:57 »

Programul de vineri

Intalnirea este la orele 14:45 la pensiune - Panorama Pietrei Craiului - zona Plaiul Foii - Zarnesti.

Camerele sunt gata la 15:00
Aveti in vedere ca drumurile sunt aglomerate in aceasta perioada.

Ne cazam si plecam in drumetie. Nu zabovim prea mult pentru ca nu doresc sa ne prinda noaptea pe traseu.

Va recomand sa veniti echipati de drumetie, doar sa va schimbati incaltamintea de oras cu bocancii de munte.

Mese
Sa aveti sandviciuri la voi pentru vineri, nu se poate asigura masa de pranz la pensiune.
Se poate lua pranzul la Cabana Plaiul Foii aflata in apropiere dar poate fi aglomerat.

Micul dejun este tip bufet.

Meniu cina vineri: friptura de porc si piept de pui, cartofi piure si salata + desert de casa
Meniu cina sambata: pastrav cu mamaliga + desert

Bauturile nu sunt incluse.

O singura persoana mi-a transmis ca doreste meniu vegetarian.
In cazul in care mai este cineva care nu consuma carne / pește, rog sa ma anunte până cel târziu mâine la prânz (joi).

Bani, bancomate

Pensiunea se gaseste intr-o zona izolata.
Magazine si bancomate se gasesc doar in Zarnesti, la circa 13 km distanta, cel mai bine sa aveti la voi ce stiti ca aveti nevoie.
Recomandat sa aveti cash la voi. La cabana Curmatura nu se poate plati cu cardul.

Echipament
Echipamentul montan recomandat este obligatoriu in fiecare zi, plus protectie solara, sapca, ochelari de soare dar neaparat sa aveti si geaca de ploaie/pelerina, se anunță precipitatii.

In plus, nu uitati costumul de baie, slapii si halatul de baie pentru ciubar.

Spor la pregatiri!


Offline Julye

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Never lose today's happiness by thinking the past.
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #68 : Duminică, 31 Iulie 2022, 18:45 »
Voi incepe eu...ca ultima venita in club!  ;)
O fost fain. Foarte.
Se spune ca atunci cand Dumnezeu se indupleca de incercarile si suferintele tale iti trimite in viata ta oameni cu care sa te tamaduiesti ( si ei stiu despre ce vorbesc  :(!...) , oameni cu care sa te redescoperi, sa crezi ca meriti tot, oameni care sa te ajute sa simti ceea ce n -ai crezut ca vei fi capabil sa percepi. Atunci cand iti doresti si lupti, schimbarea e inevitabila...dar cand mai intalnesti si oameni minunati in cale....iata, minuni pentru care viata merita iubita! :flori:

Deci, dragilor, incantata sa va cunosc, incantata de spirit, program...  :giggle:, iar, Diana...chapeau! :applause:
Multumim gazdelor, oameni speciail, ce ne-au mers cu chitara, mancarea,  felul de a fi.... la suflet! :love:

Sa fim sanatosi si sa ne mai aduca SC, impreuna!  :thumbup:
:)

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #69 : Duminică, 31 Iulie 2022, 22:38 »
Super atmosferă, super grup in Piatra Craiului!: *|*
O atmosfera adevarata de munte cu oameni faini, veseli, sa tot drumetesti! :thumbup:

Se anunta o vreme apocaliptica, cu tot feluri de coduri dar, am avut noroc :) Vineri am profitat de vremea buna si ne-am miscat putin, o incalzire absolut necesara pentru drumetia de a doua zi.
 Apreciez efortul vostru de a veni de la distante mari si din zone de unde se ajunge mai greu la munte , stiu ca nu e simplu dar o minima conditie fizica este necesara.

Abordati traseele de munte gradual, incepeti cu trasee mai usoare, in special daca nu ati mai fost recent pe munte. Spun asta pentru ca a existat cineva care a contrastat vizibil cu grupul, care mereu se plangea de câte ceva.

Ma bucura mult dorinta voastra de a veni tot mai mult pe munte si, mai ales, faptul ca se respecta echipamentul recomandat care devine extrem de important in perioade de vreme rea.
Din fericire, avertizarile meteo de sambata s-au adeverit doar spre seara, când eram deja in siguranta la pensiune.

Ne-am simtit, din nou, foarte bine alaturi de gazde, oameni foarte calzi, primitori, care stiu sa transmita spiritul de munte. In pofida oboselii, domnul Feri ne-a cântat din nou la chitara, a fost o atmosfera extraordinara  :dance: :applause:

La Panorama Pietrei Craiului vom reveni cu siguranta, prea a fost fain! Voua, celor care ati facut parte din aceasta noua fila de poveste, va multumesc! Sunteti faini, continuati sa iesiti, sa va bucurati de munte! Ne vedem in turele urmatoare!  *|*









































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #70 : Luni, 01 August 2022, 06:47 »
Bravo mai oameni faini, am luat si eu impreuna cu voi o gura mare de oxigen. Atmosfera din ultimele grupuri m-au incurajat din nou, ne-au mai motivat si pe mine si pe Samiza sa continuam. Cel putin anul viitor. Dupa ce vedem amorsate excursiile pe care le avem in plan anul acesta avem mare nevoie si vom lua o pauza, dar promitem sa revenim si sa continuam. Va multumim mult pentru felul in care stiti multi dintre voi cei de aici din Singles Camp sa ne mai dati cate o rasplata, sa simtim aprecierea, sa vedem ca reusim, ca are sens sa ne mai adunam energiile si puterile, sa ne opintim si sa mergem mai departe.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #71 : Luni, 01 August 2022, 09:08 »
Samiza, Gigi, da, are sens si merita sa mergeti mai departe. Impreuna cu toti oamenii faini  care apreciaza, se bucura si care au trait vacante minunate cu SC.
Mi-as fi dorit sa fiti cu noi sambata seara, in special, sa sintiti bucuria noastra, a tuturor. Poate, data viitoare. Povestea merge mai departe.

Drumuri bune si oameni faini aproape!

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Piatra Craiului. Drumetii de vara si socializare. 29 - 31 iulie 2022
« Răspuns #72 : Luni, 01 August 2022, 17:56 »
Julye, ai spus atat de frumos ceea ce inseamna atmosfera Singles Camp. Desi nu am fost cu voi, in Piatra Craiului acum, acelasi lucru simt in fiecare excursie.