Autor Subiect: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.  (Citit de 5779 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alinamihaela23

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #15 : Joi, 03 Noiembrie 2022, 10:03 »
Bună! Mai este o lună și eu mă gândesc la modalități de la ajunge la destinație. Am căutat și variante cu tren/autocar, dar sunt destul de complicate din Iași. Eu nu am mașină, de aceea lansez aici preocuparea mea. Dacă e prea devreme, mai scriu o dată atunci, mai aproape... : ))
  Buna , eu sunt din iasi si merg cu masina, am disponibil loc si pentru tine daca doresti ..lasa mi mesaj  0769538587

Offline Mura

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #16 : Vineri, 04 Noiembrie 2022, 08:22 »
Buna. Eu sunt din București. Am masina dar ma încântă mai mult o noapte de povesti in sunetul roților de tren. Cine merge cu mine?

Offline Maria C.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #17 : Vineri, 04 Noiembrie 2022, 15:46 »
Bună,
Eu vin de la Sibiu și, dacă trece cineva prin Sibiu și mai are un loc disponibil în mașină, vă rog frumos să mă ajutați cu transportul. Mulțumesc mult!

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #18 : Vineri, 04 Noiembrie 2022, 16:18 »
Buna grup frumos,
vin din Resita cu trenul, trebuie sa schimb trenul in doua locuri pana la Sacel. Ajung in Cluj la 14:35. Daca vine cineva din Cluj cu masina si poate sa ma ia si pe mine, m-as bucura.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #19 : Vineri, 04 Noiembrie 2022, 16:25 »
Salutare grup fain!
Si eu vin din Bucuresti, dar vazând cât face trenul pâna la Sacel, cred ca aleg sa ajung la Cluj în 29 nov seara, a.î sa bântui” a doua zi.Poate se va organiza microbuz care sa treaca si prin Cluj in 1 dec.
Caut cazare pe booking si daca este cineva interesat luam legatura.
Toate cele bune!

Buna Kara, imi surade ideea de a ajunge in Cluj in 29.11.22 cu trenul si doar in 1 Dec. spre Sacel.
 Poate ne ia cineva cu masina din Cluj in 1 Dec.  ;)
  Mai vorbim.

Offline Annick

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #20 : Duminică, 06 Noiembrie 2022, 13:07 »
Bună ziua!  Aștept cu nerăbdare excursia in Maramureș, dar din păcate din Iași e mai greu de ajuns la destinație cu mijloacele de transport în comun .Este cineva din Iași sau din imprejurimile Iașului care mai are un loc disponibil sa ma ia și pe mine, va rog ? Mulțumesc frumos !

Offline Mura

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #21 : Duminică, 06 Noiembrie 2022, 21:01 »
Buna seara! Sunt din București  și as vrea sa stiu cine mai vine cu mine și cum putem să ne organizăm?
Oare sunt suficiente persoane ca sa se organizeze transport cu autocarul?

Offline sorina matei

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #22 : Duminică, 06 Noiembrie 2022, 21:33 »
Bine v-am găsit!
Și pe mine mă interesează posibilitatea călătoriei cu microbuzul din București până în Săcel. Poate ne strângem mai mulți doritori, pentru că e drumul cam lung ca să mergem cu mașinile personale! Iar cu trenul sigur va fi aglomerat!

Offline Alecsandru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #23 : Duminică, 06 Noiembrie 2022, 21:36 »
Dacă dorește cineva sa vina cu mine am două locuri in mașină plec dimineața pe 1 decembrie din București. O753O88267.

Offline gxgtudor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #24 : Marți, 08 Noiembrie 2022, 09:30 »
Salut!

Sunt George din Bucuresti (Otopeni) si o sa vin cu masina.

Deoarece este liber si pe 30 oct. o sa plec din Bucuresti Miercuri dimineata devreme cu oprire de o noapte in Transilvania (Sighisoara sau Cluj).

Daca exista interesati de cuplaj va rog sa-mi lasati un mesaj in privat. Trebuie sa facem rezervare pe booking pentru cazarea la locatia intermediara.


Offline CristiG

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #25 : Miercuri, 09 Noiembrie 2022, 18:00 »
Daca este cineva interesat sa vina in locul meu, va rog sa ma contactati la tel. 0758395080

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #26 : Duminică, 13 Noiembrie 2022, 20:00 »
Buna Kara, imi surade ideea de a ajunge in Cluj in 29.11.22 cu trenul si doar in 1 Dec. spre Sacel.
 Poate ne ia cineva cu masina din Cluj in 1 Dec.  ;)
  Mai vorbim.

   Buna!
Voi ajunge în Cluj în 30 nov, am facut rezervare (ap în centru) si daca esti interesata, e necesar sa anunt pâna în 25 nov modificarea nr persoanelor.
Te rog anunta ma.  0722975400

Buna Kara,
eu voi ajunge in Cluj pe 30 nov. la ora 13:00 cu trenul. Fa te rog rezervarea.
Vorbeste si cu George din Otopeni (gxgtudor), poate vii cu el cu masina pana in Cluj.

Offline alinamihaela23

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #27 : Joi, 17 Noiembrie 2022, 07:53 »
Bună ziua!  Aștept cu nerăbdare excursia in Maramureș, dar din păcate din Iași e mai greu de ajuns la destinație cu mijloacele de transport în comun .Este cineva din Iași sau din imprejurimile Iașului care mai are un loc disponibil sa ma ia și pe mine, va rog ? Mulțumesc frumos !
  Buna eu merg cu masina din Iasi , lasa-mi mesaj la numarul de telefon 0769538587 te pot lua si pe tine , o zi frumoasa !

Offline luca mihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #28 : Joi, 17 Noiembrie 2022, 11:22 »
Buna. Eu sunt din București. Am masina dar ma încântă mai mult o noapte de povesti in sunetul roților de tren. Cine merge cu mine?
Bună! Sunt din Bucureşti. Aş merge şi eu cu trenul dacă altă opţiune nu mai este. Aşa că, dacă mai merge cineva cu trenul sau altă variantă vă rog mult să mă sunaţi :0724562476. Mulţumesc!

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Maramures, in minivacanta de 1 Decembrie.
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2022, 14:57 »
Buna, tuturor!

Pentru transportul pana la destinatie va trebui sa faceti grupaje pe masini in functie de zona din care veniti sau sa gasiti o varianta tren/microbuz. Nu este un grup suficient de mare din Bucuresti pentru a inchiria un microbuz.
Am vazut ca ati inceput sa va organizati deja. Va trimit in ajutor lista cu zonele din care veniti. Daca puteti lua pe cineva pe ruta voastra va rog sa scrieti pe forum sau sa ma anuntati pe mine. Eu vin din Iasi cu masina, impreuna cu 4 persoane.  Daca ajungeti cu trenul anuntati-ma ora la care ajungeti pt a va ajuta cu transferul gara - Pensiunea Lacramioara. .
Iasi - 14
Bucuresti - 10
Timis - 4
Vrancea - 4
Sibiu - 2
Constanta - 1
Galati - 1
Botosani-1
Neamt - 1
Bacau - 1
Cluj - 1
Bistrita - 1
Miercurea Ciuc - 1
Targoviste - 1

Program
1. Seara de folclor va fi pe 1 decembrie. :dance: Pentru ca sarbatorim Ziua Nationala va propun sa venim la petrecere imbracati in ie. Sunt sigura ca toata lumea are una in dulap sau de unde sa imprumute.
2. Pe 2 decembrie vom merge la mesterii populari din Sacel
3. Sambata, 3 decembrie avem o excursie optionala la Izvorul Albastru al Izei (plimbare cu caruta si pranz) - 120 lei/persoana.  *|* Va rog sa-mi trimiteti mesaj pe telefon sau whatsapp 0743122214 daca optati pentru aceasta excursie pana maine la ora 10,00. Trebuie sa fim minim 18 persoane pentru a se putea organiza aceasta iesire  Plata o faceti in prima zi, cand ajungeti.