Autor Subiect: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022  (Citit de 3900 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #15 : Joi, 07 Iulie 2022, 11:33 »
Buna!  Cu plecare din Bucuresti, are cineva un loc liber? Multumesc!  :flori:
🌻

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #16 : Vineri, 08 Iulie 2022, 15:16 »
Buna, Vreau si eu cu voi in aceasta excursie dar nu mai sunt locuri  :(. Daca renunta cineva, (rău mi-ar parea pentru acela , dar tare m-as bucura pentru mine) va rog sa imi dati de stire  🙂

Offline marcuc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #17 : Miercuri, 20 Iulie 2022, 14:05 »
Buna tuturor,

Daca exista doritoare de participare la aceasta actiune rog sa ma caute la 0727 290390.

Multumesc!

Offline Ioana Preda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #18 : Vineri, 22 Iulie 2022, 08:54 »
Ziua buna!
Daca doreste cineva locul meu ma poate contacta la 0745094037. Multumesc

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #19 : Vineri, 22 Iulie 2022, 18:30 »
Salutări tuturor , mă bucur că voi petrece 3 zile in compania cea mai bună și mai plăcută !  *|*  :dance:
Eu mă gândisem să plec cu trenul din Roman , dar dacă este cineva  care trece cu mașina personală putem împărți călătoria măcar la dus , am și tren dar doar până în Vatra Dornei  .   :)
Pot să mă conectez și la cei cu traseul din Iași .
Vă salut cu drag !  :bow:
Tel pt grupaj 0733350375 , Costi !  :flori: O0


Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #20 : Luni, 25 Iulie 2022, 21:04 »
V-am transmis un e-mail cu activitatile optionale (echitatie si rafting). Astept raspunsurile voastre pe adresa lidiamandache5@gmail.com
Voi fi plecata pana pe 25 iulie in Azore si Madeira asa incat nu voi putea raspunde la telefon. Daca mai aveti intrebari, scrieti pe forum si voi incerca sa raspund cat pot de repede
Echitatie:
A. in manej - 100lei/ 1 ora (pentru incepatori)
B. traseu pe poteca - 150 lei/1,5 ore/ grup de 5 persoane (pentru cei care au putina experienta)
Daca optati pentru echitatie, mentionati si ora la care ajungeti joi si la care trebuie sa plecati duminica.
Rafting:
- 120 lei/persoana (include echipamentul). Se face pe Bistrita, in barci in care incap 12-16 persoane, dureaza 2 ore

Chiar daca nu vreti sa calariti puteti veni la manej sa vedeti frumosii caluti frizieni sau puteti face o plimbare cu sareta.

Legat de transportul pana la pensiune, anuntati din ce zone veniti, daca mai puteti lua pe cineva.
Daca veniti cu trenul, din gara la pensiune sunt 8 km. Va puteti grupa si lua un taxi. Intre 15.00 - 15.30 pot asigura un transfer de la gara la pensiune

Sa ne vedem cu bine :dance:
Am adus mesajul Lidiei mai aproape abia aștept să ne revedem !  :flori:
Cine mai vine ?  :thumbup:

Offline Aymee

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #21 : Marți, 26 Iulie 2022, 09:40 »
Daca cineva isi mai doreste un lic in aceasta excursie,Irin,Luminita,al meu o sa fie disponibil.Mi-am dorit atat de mult aceasta excursie si nu am parte,Covid ul a vrut sa se instaleze si la mine.🙈 Tf.0723178544r

Offline Aymee

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #22 : Marți, 26 Iulie 2022, 09:55 »
Buna, Vreau si eu cu voi in aceasta excursie dar nu mai sunt locuri  :(. Daca renunta cineva, (rău mi-ar parea pentru acela , dar tare m-as bucura pentru mine) va rog sa imi dati de stire  🙂
.  Se elibereaza locul meu.0723178544

Offline Jhon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #23 : Marți, 26 Iulie 2022, 11:29 »
Salutare! Merge cineva cu mașina din Iași?

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #24 : Miercuri, 27 Iulie 2022, 10:19 »
Salutări Jhon și cine mai merge din zona Moldovei, eu m-am hotărât să iau microbuzul care trece prin Tg Frumos la 7'50 , practic mă conectez pt că plec din Roman, la 11'30 sunt la Dorna ! Iașul este pe același traseu , cu același microbuz , cine mai merge ne auzim la tel. Am lăsat Nr mai sus. !
Drum bun tuturor , să ne vedem sănătoși și cu chef de drumeții !  *|* :thumbup:

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #25 : Marți, 02 August 2022, 23:57 »
Seară bună ,
Am rămas impresionat de ospitalitatea tipic bucovineană . Gazdele 2 tineri atât de zâmbitori care au făcut minuni pt ca noi să ne simțim bine :
- Începând de la pensiune , totul era nou , totul lucea la propriu de curățenie , dotări de top în camere , până și apa de la robinet era minerală.
- Micul dejun cu pastramă , brânzeturi , unt , dulceață de afine , lapte , au fost bio , rulade de casă de mai multe feluri ( cu somon , cremă de brânză, ciuperci de pădure etc. )
- Cina la fel de bine , servită la platouri , f. multă și gustoasă.
Toate completate de o priveliște de vis , nu se auzea decât susurul pârâului din apropiere , clinchetul tălăngilor .
Veselia noastră ,dansul și muzica mi-au lăsat și ele cele mai fericite amintiri din viață!  :smitten:
Frumoșii căluți erau blânzi, raftingul palpitant, traseul de la Pietrele Doamnei superb , ușor de parcurs dar care oferă panorame extraordinare , ușor dramatice in unele locuri , in altele pare că revii in lumea poveștilor cu acele pietre acoperite de mușchi , ciuperci , flori sau feriga .
În cealaltă zi , am vizitat Muzeul Dornelor , Tinovul și un mic traseu de 3 ore pt că se anunța ploaie .
La 12 Apostoli vom merge data viitoare, așa a rămas vorbă că vom reveni  , chiar dacă unii dintre noi au mai fost . Oricum vă pot spune fără nici o îndoiala că din punctul meu de vedere  excursia aceasta este preferata mea . Are cam de toate
: drumeții , echitație , rafting , aer , pădure , apă...  :love:
Mulțumesc Clubului S.C. , Lidiei & Andrei și vouă celor pe care v-am cunoscut în această excursie vă sunt profund recunoscător , vă mulțumesc , vă doresc tot binele din lume și să ne revedem la fel de voioși în curând !  :flori: :bow:
Vă îmbrățișez cu mare drag !  :kissing: :thumbup:
Revin cu fotografii...

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #26 : Miercuri, 03 August 2022, 02:28 »
url=https://postimg.cc/grWmpn4V][/url]


















































Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Calimani cu echitatie, rafting si drumetii. 28 - 31 iulie 2022
« Răspuns #27 : Miercuri, 03 August 2022, 02:54 »