Autor Subiect: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022  (Citit de 3519 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Revin cu noutati si vesti bune  *|*
La Miercurea Ciuc a inceput sa ninga de astazi la pranz  :thumbup: De la pensiune am primit asigurari ca partia de schi din apropierea pensiunii va fi functionala.
De asemenea, este deschis pationoarul in aer liber din Miercurea Ciuc.

Va reamintesc Conditia medicala de participare: prezentarea unuia dintre documentele de mai jos:

- certificat european de vaccinare

- QR rezultat negativ al unui test RT-PCR pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore;

- QR rezultat negativ al unui test antigen rapid pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 48 de ore
Testul rapid trebuie sa fie efectuat intr-o unitate autorizata: farmacie sau clinica medicala.

- dovada ca s-a trecut prin boala, perioada maxima de valabilitate 6 luni


Nu uitati cartea de identitate!

Transport
Referitor la grupaje:
Maria, ti-am trimis aseara numarul de telefon al persoanei care vine din Timis. Te rog sa imi spui daca nu ai primit.
Cristina, ti-am lasat 2 numere de telefon.
In caz ca mai trece cineva prin Miercurea Ciuc miercuri iun jur 12:40 - 13:00, rog sa scrie aici pe forum sau sa imi trimita un mesaj.
De asemenea, daca mai este cineva care doreste sa vina impreuna cu alti colegi.

Pentru cei care veniti dinspre Brasov- Bucuresti: recomand ruta Sfantu-Gheorghe - Tusnad Bai - Miercurea-Ciuc, apoi urmati drumul spre Odorheiu Secuiesc.
Drumul de la Targu Secuiesc trece prin Pasul Cașin, o zona mai putin circulata, cu localitati putine, pe unele portiuni este deteriorat.
Incercati, pe cât posibil, sa ajungeti la pensiune pe lumina, de la soseaua princiapala se parcurge un drum forestier prin padure de circa 1,5 km. Imediat cum iesiti din padure, veti vedea pensiunea in partea dreapta.
Waze va duce bine.

Masina echipata de iarna inseamna anvelope de iarna etc.
Nu cred sa fie nevoie de lanturi dar, desigur, daca le aveti, le puteti lua.

Ora de intalnire la pensiune: miercuri 29 decembrie incepând cu orele1 5:00, cel mai probabil eu voi ajunge până in orele 14:00

Cina este programata in jurul orelor 17:30 -18:00

Muzica
 Ne vom organiza singuri cu muzica.
Pensiunea are sistem audio, amplificare sunet, eu voi aduce stick de muzica, puteti sa aduceti si voi stickuri de muzica, sa nu depindem de wifi, o boxa suplimentara. The more, the merrier   :dance:
Conform regulilor in vigoare in prezent, restaurantul este deschis până la orele 22:00 cu exceptia noptii din 31.
Vom avea la dispozitie o sala de mese unde mai putem ramane la o poveste până mai târziu.

Echipament: costum de baie, slapi, halat de baie pentru sauna/ciubar, imbracaminte/incaltaminte de zapada, haine groase, accesorii/costumatie carnaval
Pentru noaptea de Revelion: tinuta smart-casual, nu aveti nevoie de tinute extra-luxoase, pretentioase.
Nu uitati de seara de carnaval.


Pensiunea se gaseste intr-o zona izolata, magazine sunt doar in Miercurea Ciuc, sa aveti la voi ce stiti ca aveti nevoie.
La pensiune se poate achita cu cardul.

În incheiere, asa cum spun de fiecare data, imi doresc sa fim un grup unit, vesel, sa ne simtim bine impreuna.
Grija la drum, sa ne vedem cu bine!
Orice probleme mai aveti, ma puteti contacta.
[/color]

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Aveti si mesajul lui Florin, postat la celalalt Revelion.
Buna Seara 
 Eu o sa plec din Brasov catre Miercurea Ciuc cu masina proprie  si am locuri disponibile  daca este cine interesat astept sa ne auzim la un telefon iar numarul meu este 0726325098.

Cred ca mi-a mai spus la un moment cineva ca ar prefera sa vina cu un coleg din Bucuresti, dar nu gasesc mesajul respectiv. Sunteti mai multi din Bucuresti, nu stiu câti va cunoasteti dintre voi, pe cei interesati de grupaj   va pot pune in legatura  doar sa imi lasati un mesaj.

Offline Valimaria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #17 : Marți, 28 Decembrie 2021, 11:24 »
Scuuze, dragă Diana! Am primit mesajul, am realizat contactul și totul pare OK! Mulțumesc, cu drag!

Offline AdelaD

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #18 : Marți, 28 Decembrie 2021, 12:35 »
Salutare!
Multumim, Diana, pt info si pt sprijinul de a ne grupa sa ajungem la.pensiune
Eu vin din Bucuresti. In cazul in care are cineva nevoie de transport, am loc in masina. Cu drag putem merge impreuna.

Offline Flo76

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #19 : Marți, 28 Decembrie 2021, 18:32 »
Buna Adela sunt Florin desi ma gandeam sa merg cu masina am vazut ca tu ai loc in masina si ma gandeam ca ar fi mai placut sa calatorim inpreuna mentionez ca sunt din Rasnov (Brasov) si cred ca pe aici ai trece!Numarul meu este 0726325098.
Flo

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Salutări din Harghita!   *|*
Gigi, avem zapada, brăduț, luminite colorate..  :applause:
E cald si bine la Mountain Rest si multa voie buna :)













Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Ma bucur mult ca aveti zapada, ca e iarna adevarata acolo! Si ca inauntru atmosfera e "calda"! Asta e important, ca oamenii care participa impreuna cu noi sa vina dezabarati de tabieturile si hachitele (pe care trebuie sa recunoastem... le avem fiecare  :-[), ce pot deranja pe cei din jur. Lumea vine sa se distreze intr-un mediu decent, placut, armonios, de asta si suntem atenti sa informam "new entries" ca aici e loc doar pentru cei care se incadreaza in profil. Adica persoane deschise, comunicative, vesele, fara nevoi speciale (ma refer la rasfaturi), cu respect fata de cei din jur si pentru cei care organizeaza si insotesc grupurile.

Distractie faina, sa va fie cat se poate de bine! Faceti o balaceala si pt mine in ciubar, ca doamne ce bine e...Pe 2022!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #22 : Vineri, 31 Decembrie 2021, 09:13 »
Am vazut imagini cu cativa dintre voi balacindu-va in ciubar, am vazut ca ieri v-ati bucurat de zapada, de fic de tabara si de gulas. Zile frumoase in continuare si distractie faina!








Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #23 : Vineri, 31 Decembrie 2021, 14:23 »
Pași si urme in zapada - Piricske, Harghita
























Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
După o noapte lungă, am inceput Noul An in forta, cu o drumetie energizanta, in padurile salbatice din apropierea pensiunii. Nu era in plan, ne gandeam la o plimbare mai usoara dar, la propunerea lui baci Andras, fochistul de la pensiune, de a ne insoti, nu am putut rezista si, in cateva minute, eram echipati.

Am mers pe urme de cerbi, mistreti si ursi, am traversat pâraie  am urcat si coborat intr-un ritm alert... De-abia ne-am tinut de ghidul nostru, in varsta de 73 de ani..

A fost tare fain, o experienta pe care nu o vom uita, sigur... Am incheiat aventura cu o urcare cu teleschiul, desigur, fara schiuri... Nu a fost chiar simplu dar, daca baci Andras s-a descurcat, nu puteam da inapoi.. Un om simplu, cu inima mare, ca, de altfel, toti cei de la pensiune.
























Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Si câteva dintre mastile de la Carnaval






Mi-a placut mult la Mountain Rest, la Piricske, o zona frumoasa, cu multe atractii. Am avut noroc si am gasit zapada dar, cei care au preferat sa se plimbe cu masina au vizitat orasele Miercurea Ciuc si Odorheiu Secuiesc, statiunea Harghita Bai unde s-a si schiat putin. Cea mai buna partie a fost cea din apropierea pensiunii unde, incepatorii, au luat lectii de schi.

M-am simtit bine cu voi si  chiar daca cei mai multi ati fost la prima iesire cu noi, sper ca v-ati facut prieteni noi, ca v-ati simtit bine. Acesta este spiritul SinglesCamp, o poveste cu oameni veseli, prietenosi, toleranti  A fost lung drumul ciubarului dar a meritat din plin.

Sa aveti un An Nou asa cum va doriti, sanatate si numai bucurii!