Autor Subiect: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022  (Citit de 3518 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Tarif: 1750 lei/ persoana

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/revelion-singles-camp-2022

Perioada de desfasurare: 29/12/2021 - 02/01/2022

Cazare: Pensiunea Mountain-Rest Panzio 3* Piricske FN, Miercurea Ciuc https://mountain-rest.ro/

Grup de: 23 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare x 4 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   mic dejun x 3
•   brunch x 1
•   cina festiva de Revelion x 1
•   cina festiiva de 1 ianuarie (carnaval party)
•   cina de bine venit tip grill 
•   cina cu gulas si foc de tabara
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     pranzuri
x     bauturi, altele decat cele mentionate in program
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale
x     informare si incadrare in conditiile medicale si sanitare de calatorie: certificat verde de vaccinare.

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Diana Lupu

Ce vedem in aceasta calatorie:

Profilul si tipul excursiei: eveniment party de socailizare in grup

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane vesele care-si doresc sa petreaca trecerea dintre ani impreuna cu un grup

Trebuie sa aveti la voi:

•   Document de identitate: carte de identitate
•   Documente medicale - cele solicitate de autoritatatile locale din zona de calatorie: certificat verde de vaccinare

Despre bagaje:

Programul excursiei

Ziua 1. 29 decembrie 2021 Bine ati venit! Ora de intalnire: 15:00, direct la pensiune. Diana are sa va repartizeze pe camere, aveti apoi 2 ore de refresh si la ora 17:50 ne intalnim afara la o cina cu de-ale porcului, cu grill cu o palinca.

Ziua 2. 30 decembrie 2022 Socializare si relaxare Mic dejun inclus si de asemenea 3 ore de ciubar, de sauna, iar daca este zapada, sania trasa de cai. Partia de schi, la fel daca este zapada. Seara ne intalnim la un gulas preparat afara, cu palinca, vin fiert si foc de tabara.

Ziua 3. 31 decembrie 2022 Sa petrecem! Mic dejun si apoi o zi cu rasfat la ciubar, la sauna, schi daca este zapada, iar seara, masa festiva de Revelion. Cina festiva de Revelion are incluse la sosire, la alegere: bauturi alcoolice fine, apoi aperitiv, antreu, friptura, peste, sarmale, salate, tort, bufet de fructe, cafea, apa, sucuri. La fiecare 2 persoane este o sticla de vin si o bere/persoana.

Ziua 4. 1 ianuarie 2022 Tare-i fain pe aici. Fiind cu Diana, care stie foarte bine zona, veti fi indrumati si spre activitati in afara pensiunii. Iata ce se poate face:
- in afara de pârtia de schi de langa pensiune, se poate schia sau se poate face sanius si la Harghita Bai, sunt doar 10 km. Aici este și un parc de aventura, Balo
- vizita Miercurea Ciuc - cetatea Miko, parcul central, cofetăria Novak, cea mai veche din oraș,  se poate patina la patinoarul acoperit, simbolul orasului
- vizita Șumuleu Ciuc
- vizita la Tușnad Bai: spa, plimbare cu sania, trasee off-road, drumetii ușoare.
In loc de mic dejun (pt ca... va fi grea trezirea), intre 10:30 – 12:30 o sa aveti un brunch cald&rece (ciorba acra, sarmale cu mamaliguta, friptura rece, branzeturi, fructe, cafea, ceai)
Incluse, la fel ca in fiecare zi aveti 3 ore de sauna, de ciubar, partia de schi a pensiunii.
Seara cina cu cu antreu + fel de baza + prajituri. Ne luam mastile si facem un carnaval.

Ziua 5. 2 ianuarie 2022 Ramas bun prieteni
Mic dejun, iar la ora 11:00 ne luam la revedere.

Despre locatie:
Ar fi a doua oara anul acesta cand suntem gazduiti la Pensiunea Mountain-Rest 3*. Pentru ca lumea a fost foarte incantata, ne-am gandit (la propunerea gazdelor) sa va oferim posibilitatea de a petrece in grup, trecerea dintee ani. Locatia este situată într-o zonă împădurită la 9 km de Miercurea-Ciuc. Proprietatea are parcare privată, un restaurant, bar, acces gratuit la internet Wi-Fi, o saună, cuibar, o terasă şi facilităţi de grătar.

Camerele au televizor, baie privată cu duş şi minibar. În plus, suitele au un dormitor separat şi un living.

La aproximativ 10 km veţi găsi magazine, o gară şi pârtiile de schi Harghita Băi, iar Biserica Catolică Şumuleu este la 20 de minute de mers cu maşina.

Cateva imagini, pentru a vedea...ce va asteapta:







































 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #1 : Sâmbătă, 04 Decembrie 2021, 13:59 »
Rezervarile sunt deschise. Inscrierile si platile trebuie facute maxim pana la data de 10 decembrie.

Grup minim: 20 persoane.

Grup maxim: 23 persoane.


Inscrierile se fac aici: https://singlescamp.ro/trip/revelion-singles-camp-2022

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #2 : Duminică, 05 Decembrie 2021, 20:47 »
Salut tuturor ! *|*

Mă bucur că s-a ivit oportunitatea să revenim la Mountain Rest, în Harghita. Un loc foarte liniștit, departe de agitația și aglomerația orașelor.
Pensiunea este situată chiar lângă pădure, la circa 2 km de șoseaua care face legătura între Miercurea Ciuc și Odorheiu Secuiesc, in micutul sat de vacanta Piricske, de care stiu doar localnicii...
Sunt circa 13 km până la Miercurea Ciuc si aproximativ 10 km până la Harghita Băi - exista si un drum forestier care urcă de la pensiune până în Harghita Băi, numai bun pentru drumetii.

În zona sunt multe atractii,am sa va dau mai multe detalii dupa ce suntem în echipa completa.
Voi scrie apoi si pe forum localitatile din care veniti, astfel incat sa formati mai usor grupaje auto.
Se poate veni si cu trenul până la Miercurea Ciuc.

Pensiunea ofera conditii foarte bune de cazare si masa, camerele sunt spatioase, au paturi separate.
Ciubarul a fost apreciat in mod deosebit si, nu in ultimul rând, aerul tare, de munte.


Drumul spre pensiune




Harghita Băi



Cetatea Miko din Miercurea Ciuc


Cofetăria Novak



Este o ocazie buna sa invatati sa schiati, partia are 300 de metri lungime, nivelul fiind incepator-mediu si se gaseste la 50 de metri de pensiune.



Pentru cei mai experimentati, se poata schia si in Harghita Bai, aflata la o altitudine de circa 1.300m, unde sunt 7 pârtii de diverse grade de dificultate dar si mai multe posibilitati de distractie, urmariti videoclipul de mai jos:




M-aș bucura să ne strângem un grup fain, de oameni care iubesc muntele, natura să ne simțim bine împreună la trecerea dintre ani, prieteni mai vechi sau noi *|*

Ne așteaptă locuri frumoase și un program relaxant, distractiv  *|*

Cine vine cu noi?






Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #3 : Vineri, 10 Decembrie 2021, 08:57 »
!!!!  *|*

In momentul de fata sunt 17 inscrisi, dintre care 13 au si achitat. Deci grupul este format, conturat, ramane acum doar sa se completeze in urmatoarele zile si ultimele locuri. Am anuntat minim 20 locuri, maxim - maxim 23 locuri. In ritmul in care mereg inscrierile, in mod cert veti fi impreuna cu Diana, 24 de persoane, capacitatea maxima a pensiunii.

Daca aveti intentia de a participa, recomandarea mea este sa va inscrieti si sa platiti cat mai repede, pt a nu ajunge in situatia de a nu mai prinde locuri. Daca toate cele 23 de locuri sunt ocupate, nu va putem ajuta nicicum cu suplimentari, pt ca locatia este izolata, nu exista ceva in jur in care sa puteti fi eventual cazati.

M-am uitat si pe structura barbati/femei (la inscrieri), in acest moment este destul de echilibrata, cu un mic plus la "doamne".

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #4 : Vineri, 10 Decembrie 2021, 16:52 »
Grupaje pe masini/transfer de la gara din Miercurea Ciuc

Pentru că am inceput sa primesc deja solicitari privind transportul, am rugamintea sa anuntati daca puteti sa mai luati persoane până la pensiune sau de pe traseu si, bineinteles, daca aveti nevoie de transport.
In momentul in care grupul este complet, am sa va anunt si eu localitatile din care veniti, pentru a va ajuta cu grupajele.

Multumesc,

Diana

Offline Valimaria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #5 : Miercuri, 22 Decembrie 2021, 10:52 »
Bună ziua! Sunt din Timișoara! Mai e cineva in grup de prin zona asta?! Că e cam lung drumul ciubărului!!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Am vorbit azi la pensiune despre intrebarile pe care le-am primit zilele astea.

Zapada si schi
Acum este zapada in zona pensiunii, s-au pus in functiune tunurile pe partia din apropiere. Ramane de vazut cum evolueaza vremea pentru ca se anunta temperaturi mai ridicate si ploi.
In zona se schiaza acum doar la Harghita- Madaras.
La Harghita Bai se deschid partiile weekendul acesta.
In cazul in care se poate schia langa pensiune, se poate inchiria echipament de schi: schiuri, clapari,  bete etc.
Daca sunt solicitari pentru monitor de schi, putem vorbi la pensiune si va veni un instructor autorizat.

Ciubar
Ciubarul este afara.
Aveti nevoie de halat, prosop, slapi.
Uscator de par se poate lua de la receptie dar,  daca aveti, puteti sa va aduceti cu voi.  De asemenea, sa aveti la voi sampon, pensiunea ofera doar sapun.

Sauna este in interior si mai avem la dispozitie un ciubar cu apa rece.

Nu uitati costumatiile/accesoriile pentru carnaval  *|*

Transport
Masinile trebuie echipate in mod obligatoriu de iarna.
Sunt persoane din Bucuresti care ar prefera sa vina impreuna cu alti colegi.
Reiau rugamintea de a anunta daca mai puteti prelua si alte persoane de pe traseu sau de la gara din Miercurea Ciuc.

Orice intrebari mai aveti, va rog sa le adresati aici, pe forum, pot fi de interes si pentru ceilalti.

Sarbatori cu bine, mai revin la inceputul saptamanii viitoare, urnariti forumul.

Offline kostin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #7 : Vineri, 24 Decembrie 2021, 10:39 »
Buna, eu vin cu masina din pitesti.

Offline Cristeata

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 25 Decembrie 2021, 21:55 »
Craciun fericit tuturor!
Sunt noua in grup .
Din zona Moldovei vine cineva?

Sarbatori frumoase in continuare!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #9 : Duminică, 26 Decembrie 2021, 17:55 »
Suntem in echipa completa  *|*

Zonele din care veniti:
Cluj, Mures, Brasov, Constanta, Galati, Iasi, Arges (2), Sibiu (2), Hunedoara (2), Timis (2), Pitesti (3), Bucuresti (6).

Pentru grupaje auto, scrieti aici si va pun in legatura cu cei din zona voastra.


Offline Cristeata

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #10 : Duminică, 26 Decembrie 2021, 18:43 »
Buna seara
Din cate vad din zona Nord Est nu este nimeni.
La noi ninge destul de bine si s-a depus zapada.
In conditiile astea nu ma incumet sa plec cu masina .
Exista  posibilitatea de a ma lua cineva  de la gara din Miercurea Ciuc, miercuri  29.12.2021 in jurul orei 12,40-13,00?
Trenul ar ajunge la ora 12,35 dar nu bag mana in foc pentru CFR!

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #11 : Duminică, 26 Decembrie 2021, 21:37 »
Minunat ... cat pe ce sa petrec revelionul in ciubar  :happy:  luna, stele ... zapada... sanius ..vin fiert :smitten:
Cum ar fi fost sa ies din ciubar si sa fac tumbe prin zapada  :giggle:
 Distractie frumoasa, norocosilor! *|*

Offline Valimaria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #12 : Duminică, 26 Decembrie 2021, 21:46 »
Sunt dinTimișoara. Cine mai e din Timiș? Varianta cu trenul e din Arad si cu schimb la Brasov! în Miercurea Ciuc e la 13.33!

Offline Tilda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Revelion cu schi, ciubar, sauna si veselie 29 decembrie 2021 - 2 ianuarie 2022
« Răspuns #13 : Duminică, 26 Decembrie 2021, 23:52 »
Buna seara si Craciun binecuvântat si fericit!
 Eu vin din Tg. Mures. Dacă mai vine cineva din zonă , cu mare drag poate sa vină cu mine. Diana la ce te referi " masina sa fie echipatü de iarnă?" - sper că nu la lanturi ?!.
M-as bucura enorm daca s-ar putea rezolva cu un monitor de schi - eu am echipament , dar pana acum nu m-am incumetat si mă gândesc că poate ar fi o ocazie sa învăț.
Astept să ne intalnim! Saptamânä frumoasă drum bun si să ne vedem cu bine!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Ieri am discutat cu proprietarul pensiunii, din pacate la fel ca in toata tara si acolo s-a instalat vremea calda. A topit zapada, a lasat doar ceea ce era facut pe partie cu tunul de zapada. Sus mai este ceva nea, dar in depresiune tot ce era alb s-a topit. M-am uitat si pe vreme, astazi si maine ar fi ceva sanse de ninsoare, dar temperaturile se vor mentine pozitive, ceea ce nu va permite formarea unui strat de zapada.

Daca e cald afara, imi doresc mult sa fie "cald" si inauntru, sa se simta atmosfera de Singles Happy Travel! Sunteti o mana de oameni, iar 4 zile inseamna suficient timp pentru a deveni prieteni. Distractie faina si amintiri minunate de acolo! Sa ne auzim cu bine in 2022!  :dance: *|*