Autor Subiect: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022  (Citit de 3844 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« : Sâmbătă, 27 Noiembrie 2021, 08:07 »
Tarif: 590 lei/ persoana

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/distractie-ardeal

Perioada de desfasurare: 03/06/2022 -05/06/2022

Cazare: Pensiunea Lacul de Argint 3* Gura Raului, jud. Sibiu

Grup de: 24 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare x 2 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   mic dejun x 2
•   pranz x 1
•   wellcome drinks
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     transfer la capete de traseu
x     alte bauturi si mancari decat cele de la wellcome drinks
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale
x     informare si incadrare in conditiile si restrictiile sanitare de calatorie.

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Iasmina Stoici

Ce vedem in aceasta calatorie: O particica din Marginimea Sibiului, lacul Gura Raului, bradul de 500 de ani

Profilul si tipul excursiei: eveniment de socializare. Un program diversificat si interactiv, care sa bucure si sa usureze socializarea.

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane sociabile, care-si doresc distractie in grup, deschise, comunicative, iubitoare de natura montana si interesate de cultura si traditiile satului din Ardeal.

Aceasta este o excursie care are in program o drumetie montane. Cititi va rugam, pentru ca este important:

Cum sunt organizate drumetiile montane organizate de Singles Camp

Reguli in drumetii

 :oops:Echipamentul este obligatoriu pentru a fi admisi in tura:  Echipament de vara

Trebuie sa aveti la voi:

•   Document de identitate: carte de identitate
•   Documente medicale -  in conditiile in care, la nivel national,  incepand cu data de 8 martie se iasa din Starea de Alerta si ca efect sunt anulate sau in curs de anulare majoritatea restrictiilor medical-sanitare, organizatorii si agentia Bon Voyage srl NU limiteaza in nici un fel inscrierile. Nu conditionam in nici un fel inscrierea, facem insa precizarea ca in situatia in care mai exista sau reapar restrictii trebuie sa va informati si sa fiti siguri ca le puteti respecta. Noi ca organizatori si agentia turistica suntem nevoiti sa respectam regulile date prin ordonante si decizii locale si sa limitam accesul celor care nu se incadreaza in acestea. Imposibilitatea de participare a unei persoane rezervate din motive independente de agentia turistica si de organizatori nu se poate invoca drept motivatie de neprezentare, cu solicitare de rambursare a sumelor achitate. Noi nu avem nici o vina ca cineva nu se poate incadra si deci nu ni se poate imputa ceva sau solicita sa rambursam banii incasati. Responsabilitatea este 100% a persoanei rezervate.

Programul excursiei

Ziua 1. 3 iunie 2022 Ne distram si cunoastem...gatind!

De ce gatind, in altfel nu ne putem distra?  ::)

Pregatitul impreuna a mancarii creaza o stare de grup, fiecare contribuind cu ceva si in felul acesta comunicand, interactionand cu ceilalti. Natural, firesc si simplu. Stiu ca unora li se pare incomod sa participe la pregatire, se gandesc ca mai bine ar fi doar sa primeasca o masa plina de bucate, fara sa faca nimic, sa nu fie nevoie sa "coboare" in fata altora la o "munca" de jos  ??? Dar tocmai asta este unul din pragurile pe care le "inventam si cream", astfel incat sa ne asiguram ca pe usa noastra a Singles Camp intra doar persoane compatibile...Oameni veseli, comunicativi, deschisi, sociabili, fara tendinte de superioritate... :oops:

Totul trebuie facut destins, cu placere si disponibilitate, sa se simta ca ceva fun, pentru ca nu suntem la "Must do!", nici la "Master Chef", nici macar la lectii de gastronomie.



Adi, proprietarul pensiunii si cel care ne gateste de fiecare data cand mergem acolo, o sa va prezinte niste retete, vi le explica, punandu-va la dispozitie materia prima necesara. Noi pregatim ceea ce e nevoie in bucatarie, spaland, curatind, portionand. Iar el se ocupa mai departe de gatit. In final veti avea satisfactia ca ati contribuit la ceea ce o sa mancati...



Am ales doar mancaruri ardelenesti, asa cum la evenimentul din Bucovina avem doar bunatati din acea zona...Iata ce veti pregati si apoi savura:

ciorba de porc ardeleneasca cu afumatura, smantana si tarhon:



ciorba de ardei, cu umplutura de orez cu carne de pui:



bulz ciobanesc cu pastrama de oaie la gratar:



luscus de varza cu carne de porc:



lapte de pasare:



hencles:



Dupa aia ne punem la masa...



si bineinteles...petrecem!





Pe langa gatit de socializare, muzica si dans, veti avea doua plimbari in natura, una scurta in zona din preajma pensiunii si alta in zona lacului de baraj Gura Raului, un loc deosebit de pitoresc. Asa ca luati cu voi incaltaminte adecvata potecilor in natura, ceva pentru situatia in care o sa ne prinda ploaia, tricouri, bluze si un mic rucsac...Ceva de protectie solara, sapca, bandana, in cazul in care este soare puternic...

Ziua 2. 2022 Drumetim si petrecem

Dupa micul dejun, echipati de drumetie, plecam spre baraj si apoi mai departe, intr-o plimbare in natura pana la bradul de 500 de ani.

La intoarcere bucatarim un pic, apoi luam pranzul.

Dupa amiaza relaxare, odihna, pentru ca seara sa putem reincepe petrecerea.

Ziua 3. 2022 La revedere prieteni

Micul dejun si in jur de 12:00 parasim locatia. Nu inainte de a ne lua ramas bun de la gazde, de la prietenii pe care ni i-am facut, de la cei vechi, de la locuri frumoase din jurul pensiunii.

Cooking Camp, adica sa ne distram gatind impreuna este genul de eveniment care face foarte simpla interactiunea si comunicarea dintre participanti. A gati nu inseamna a pierde timpul in jurul plitei, asta o s-o faca Adi, un bucatar profesionist, voi doar veti ajuta la pregatire. In jurul mesei de pregatire va veti cunoaste, cu glume, cu ras, cu povesti ale fiecaruia. Chiar si cei mai timizi si emotivi la o astfel de masa devin comunicativi. Avem multe astfel de actiuni organizate si de fiecare data s-a lasat cu amicitii, cu prietenii, cu relatii pentru viata. Asa ca fara teama de "oare cine vine?", de "cum o sa fie acolo?", "oare o sa-mi placa?", inscrieti-va si o sa vedeti ce frumos e!  :dance: *|*

Imagini cu locatia in care va avea loc evenimentul, Pensiunea Lacul de argint 3* Gura Raului, jud. Sibiu











 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #1 : Sâmbătă, 27 Noiembrie 2021, 08:27 »
S-au deschis rezervarile. Inscrierile se fac aici: https://singlescamp.ro/trip/distractie-ardeal

Offline gabimo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 26 Februarie 2022, 07:44 »
Buna.M-am inscris. Deabea astept. Va fi prima mea participare la un astfel de eveniment. Avantaj eu. E aproape de casa, asa ca drumul nu va fi o problema. :)

Offline Mazilu Greta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #3 : Luni, 11 Aprilie 2022, 15:56 »
Bună tuturor!
M-am înscris de mult timp in această excursie,dar din motive independendete de voința mea ,nu mai pot merge.
Dacă  cineva dorește ,rog să mă  contacteze. 0740058056 Excursia este achitată.
Greta

Offline Paul_Iancu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #4 : Luni, 11 Aprilie 2022, 18:21 »
Vă salut!
Sunt din Sfântu Gheorghe și cred că m-aș descurca și singur cu transportul, dar dacă este cineva din zonă și mă poate duce ar fi mai bine! Deocamdată nu m-am înscris.

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #5 : Marți, 19 Aprilie 2022, 13:55 »
Salut Paul și gașcă veselă, 

exista posibilitatea sa găsim un coleg de drum cu mașină pentru tine dar deocamdată e prea devreme, mai aproape de eveniment o sa va ajut sa va grupați în mașini. 

Pana atunci puteți scrie pe forum de unde veniți și dacă mai aveți locuri în mașină sau căutați transport și sunt sigura ca găsim o rezolvare tuturor!

Va doresc o primăvara superbă!
Va pup si va îmbrățișez!
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline Paul_Iancu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #6 : Marți, 19 Aprilie 2022, 15:18 »
Mulțumesc pentru răspuns.... urmăresc în continuare 🙂

Offline Gelica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #7 : Marți, 03 Mai 2022, 21:41 »
Salutare tuturor! Bucuria calatoriei face sa incep a ma organiza desi pare cam devreme! S-a inscris cineva din Constanta sau Bucuresti?

Offline irinab

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #8 : Luni, 09 Mai 2022, 08:11 »
Buna,
Eu o sa vin din Cluj. Sunt singura in masina, pot lua persoane.
Zi faina,
Irina

Offline Carmen Dor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #9 : Marți, 10 Mai 2022, 09:07 »
Petroșani -Sibiu??
Este cineva din zonă?
Aștept vreme bună ......trupă veselă   :dance: :dance: :dance:
“Nimeni nu îmi datorează îndeplinirea dorințelor mele. Asumarea responsabilității pentru propria fericire este un gest ce îți dă putere. Acest gest plasează viața ta înapoi în mâinile tale. N. Branden”

Offline Mia_Micula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 14 Mai 2022, 22:23 »
Buna seara, sunt noua pe forum, si pentru prima data intr-o excursie cu voi! Abia astept, dar am si intrebari!🤔 in ce ma bag, cum o fi🤔! Vin din Oradea si sunt singura in masina, daca cineva se incumeta cu mine🥹 e binevenita, binevenit🙂☺️

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #11 : Duminică, 15 Mai 2022, 19:37 »
Salutare gașcă veselă,  *|*
ma bucur ca ati început sa scrieți pe forum, o sa primesc lista cu participanții cu o săptămână înainte de eveniment și o sa ii ajut pe cei care au scris sa se grupeze pentru transport dacă nu ați reușit pana atunci.
Pana atunci va pup si va îmbrățișez!  :smitten:

„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline petrutz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #12 : Miercuri, 18 Mai 2022, 13:04 »
buna,ideea cu gatitul imi surade.mai invat cate ceva.mai vine cineva din moldova?zi faina la toti!

Offline Clarice

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #13 : Vineri, 20 Mai 2022, 15:01 »
Bună tuturor❣️New entry! :))) Sunt nouă aici, deci😊
Sunt din București și aș vrea să mă înscriu în excursie,  însă m-am gândit ca înainte de înscriere să întreb dacă mă pot alătura cuiva care are mașină și pleacă din București. Aștept răspunsurile voastre și vă mulțumesc❣️😊

Offline Clarice

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Distractie si bunatati din Ardeal! Cooking Camp 3 - 5 iunie 2022
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 21 Mai 2022, 00:03 »
Salutare tuturor! Bucuria calatoriei face sa incep a ma organiza desi pare cam devreme! S-a inscris cineva din Constanta sau Bucuresti?

Eu sunt din Bucuresti si tocmai am intrebat azi daca ma pot grupa cu cineva din Buc.  :)