Autor Subiect: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022  (Citit de 4027 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #15 : Miercuri, 01 Iunie 2022, 11:16 »
Zonele din care veniti:

Bucuresti (3), Iasi (2), Brasov (2), Sibiu, Olt, Dambovita, Prahova, Caras Severin, Targu Jiu, Neamt, Bacau.

Va reamintesc ca locurile se ocupa in ordinea efectuarii platilor.

In acest moment mai sunt doar cateva locuri disponibile si mai multe inscrieri.
Deci, daca sunteti hotarati sa veniti in aceasta excursie, va recomand sa nu lasati plata pe ultimul moment.

S-au format câteva grupaje auto, spuneti-mi daca mai aveti nevoie sa vorbiti intre voi si va pun in legatura.

A mai ramas puțin!  *|*



Offline Tincuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #16 : Miercuri, 01 Iunie 2022, 15:04 »
Servus Gabriela

Am incercat sa te contactez dar se pare că ai telefonul inchis sau ești Intr o zonă fara semnal.

Nr meu este 0772144790

Offline dedi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Buna ziua tuturor!
Sunt Daniel din Piatra Neamt. Daca este cineva dispus sa ma coopteze de pe traseu :Piatra, Bacau , Targu Neamt rog sa ma sune la 0755113086. Multumesc frumos!

Offline GabrielaG

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Buna! Dan, eu imi tin cuvantul dat. Sa-mi trimiti pe watsapp locul de unde te iau.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Din Piatra Neamt mai este o persoana dar nu m-a contactat pentru transport.
Nu in ultimul rand, Gabriela este un sofer bun, a mai preluat participanti si in alte excursii.

Multumesc tuturor celor care si-au aratat disponibilitatea de a ajuta cu transportul.
Se anunta un grup fain!  *|*

Offline Maria C.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #20 : Vineri, 03 Iunie 2022, 22:00 »
Buna seara,
Doar ce am fost acceptata in club si sunt foarte bucuroasa. Ma numesc Maria Cimpeanu si sunt din Sibiu. Mi-as dori mult sa ma inscriu si eu in aceasta excursie dar nu am masina sa ajung la destinatie. Ma poate ajuta cineva? Oare trebuia intai sa ma inscriu in excursie si abia apoi sa va cer ajutorul? Multumesc.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #21 : Vineri, 03 Iunie 2022, 22:30 »
Buna Maria si bine ai venit!

Scria mai sus Gigi ca poate prelua persoane din zona Sibiu.
Am sa-tii dau contactul dupa ce te inscrii dar inainte  ar fi bine sa trimiti un mail in agentie pentru a verifica disponibilitatea locurilor,  sa nu fie cumva alte plati in curs.

Dupa ce grupul este complet, voi actualiza localitatile din care veniti, in cazul in care mai aveti nevoie sa vorbiti intre voi pentru transport.


Offline Maria C.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #22 : Vineri, 03 Iunie 2022, 22:39 »
Mulțumesc frumos de răspuns. Voi verifica disponibilitatea și revin.
O seară bună!

Offline Ynes

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #23 : Vineri, 03 Iunie 2022, 23:53 »
Buna seara. Mă numesc Ynes și mă bucur sa fiu aici. Azi am efectuat plata excursiei, eu o să vin din București și mai am 2 locuri libere in mașină. O să plec în jur de ora 9:30-10, menționez că locuiesc aproape de aeroport. De asemenea, voiam să vă întreb dacă are cineva bete de trekking in plus? Sunt obligatorii? Mulțumesc, seara buna

Offline Maria C.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 04 Iunie 2022, 07:25 »
Bună dimineața,
Acum am finalizat înscrierea. Dacă mai aveți un loc liber în mașină, vă rog să mă luați și pe mine. Vin de la Sibiu.
Mulțumesc frumos!
Maria

Offline GabrielaG

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 04 Iunie 2022, 07:47 »
Buna seara. Mă numesc Ynes și mă bucur sa fiu aici. Azi am efectuat plata excursiei, eu o să vin din București și mai am 2 locuri libere in mașină. O să plec în jur de ora 9:30-10, menționez că locuiesc aproape de aeroport. De asemenea, voiam să vă întreb dacă are cineva bete de trekking in plus? Sunt obligatorii? Mulțumesc, seara buna

Aduc eu un set de bete. Nu sunt obligatorii, dar te ajuta, mai ales la coborare.

Offline Ynes

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 04 Iunie 2022, 09:11 »
Super! Mulțumesc mult! Pentru cine mai vine din București și vrea să mergem împreună, îmi puteți scrie pe WhatsApp 0736673380. Zi frumoasa

Offline Tincuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #27 : Sâmbătă, 04 Iunie 2022, 09:56 »
Super! Mulțumesc mult! Pentru cine mai vine din București și vrea să mergem împreună, îmi puteți scrie pe WhatsApp 0736673380. Zi frumoasa


Servus Ynes!

Ce traseu vei urma?

Offline bog_andrei

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #28 : Sâmbătă, 04 Iunie 2022, 22:48 »
Buna tuturor,

M-am inscris si eu azi in excursie si de abia astept sa va cunosc. Sunt din Bucuresti si din cate informatii am in acest moment se pare ca voi putea pleca abia dupa pranz, sa zicem ora 13.
Am observat ca mai era cineva in situatia mea.
Poate reusim sa ne organizam mai multi si sa plecam impreuna.

O seara buna,
Bogdan


Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Perlele Trascaului: Rimetea, Piatra Secuiului, Coltesti 10 - 12 iunie 2022
« Răspuns #29 : Duminică, 05 Iunie 2022, 10:52 »
Zonele din care veniti:

Bucuresti (4), Iasi (2), Fagaras & Brasov (3), Sibiu (2), Neamt (2), Olt, Dambovita, Targu Jiu, Prahova, Caras Severin,  Bacau, Vrancea

Din Bucuresti sunteti acum 4 persoane, nu o identific pe lista pe Alina Elena, care spunea ca poate pleca in jurul pranzului din Bucuresti.

Referitor la echipament

Îmbrăcăminte si încaltaminte comoda, sport  pentru plimbarea in sat; doar soseaua principala este asfaltata, in rest stradutele sunt pietruite.

Echipamentul de drumetie montana este absolut obligatoriu pentru cei care vor sa parcurga intreg traseul de drumetie sambata- neaparat bocanci care acopera glezna, talpa care nu aluneca, pantalon elastic de drumetie, tricou tehnic, jacheta softshell, geaca ploaie, pelerina, rucsac de drumetie dar si protectie solara, sapca, ochelari de soare.
Betele de trekking nu sunt obligatorii dar sunt recomandate, preiau din greutatea si presiunea asupra articulatiilor, genunchilor, atât la urcare cât si la coborâre.