Autor Subiect: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022  (Citit de 4673 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 11 Iunie 2022, 08:53 »
Clarice, nu mai trebuie sa faci alta inregistrare la excursie. Nici nu este posibil, soft-ul nu lasa 2 inscrieri la aceiasi excursie. Am inteles ca ai avut o corespondenta cu agentia si ca ai trimis actul de identitate. Este suficient ce ai facut. Luni o sa primesti factura pe Email si tot atunci poti achita excursia.
Un week-end frumos!

Offline Clarice

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #16 : Sâmbătă, 11 Iunie 2022, 09:16 »
Clarice, nu mai trebuie sa faci alta inregistrare la excursie. Nici nu este posibil, soft-ul nu lasa 2 inscrieri la aceiasi excursie. Am inteles ca ai avut o corespondenta cu agentia si ca ai trimis actul de identitate. Este suficient ce ai facut. Luni o sa primesti factura pe Email si tot atunci poti achita excursia.
Un week-end frumos!

Multumesc mult!🥰 Factura va fi in Lei, sper😊 Weekend fain!♥️

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 11 Iunie 2022, 11:43 »
Da posibilitatea de a fi achitata in euro sau lei.

Offline Clarice

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 11 Iunie 2022, 18:07 »
Daca toți participanții sunt de acord, pot sa fac un grup de whatsapp astfel încât sa începem sa ne cunoaștem și sa comunicam mai ușor. Numărul meu de telefon e postat mai sus. Prin urmare, daca doriți, scrieți-mi. In caz contrar, putem comunica aici sau la aeroport. :)

Foarte buna idee! Iti scriu acum pe whatsapp🥰

Offline Clarice

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 11 Iunie 2022, 18:08 »
Da posibilitatea de a fi achitata in euro sau lei.

Multumesc mult!

Offline Clarice

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #20 : Luni, 13 Iunie 2022, 16:34 »
Si eu vin! Din Bucuresti. Abia astept sa ne vedem!

Hei, buna Oli. Si eu tot din Buc. Iuliana din Sibiu (vezi mai sus) a facut un grup de whatsapp pt cei care merg in Santorini. Ai vrea sa te alaturi? Daca da, ai numarul ei de tel mai sus sau ti-l pot da pe al meu😊
Mie mi s-a parut faina ideea ei de a interactiona intre noi inainte de excursie😊

Zi frumoasa❣️🥰

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #21 : Marți, 14 Iunie 2022, 10:27 »
Am transmis astazi locatiei un Email cu 3 intrebari/rugaminti:

- organizarea transferului aeroport - hotel la sosire. (la intoarcere urmeaza sa se discute acolo)

- daca front desk-ul lor (receptie) poate rezerva pentru voi excursii pe insula sau daca au o agentie partenera spre care sa ne indrume

Astept raspunsul si imediat ce il voi avea, il voi posta aici.

Va anunt totodata ca am discutat cu unul dintre participanti, cu Mihai, mai vechi aici in SC si cu experienta in calatorii, sa fie reprezentant al grupului. L-am rugat sa ajute cu acest lucru pentru ca totul sa se faca unitar, prin intermediul unei singure persoane. Sunteti un grup mic, intim, de doar 12 persoane, puteti cu lejeritate sa transformati vacanta asta intr-una CU PRIETENI. Sa luati micul dejun impreuna, sa alegeti aceleasi excursii pe insula, sa aveti pe cat posibil un program comun. Pentru asta era nevoie de o persoana care sa ajute. Iar Mihai s-a oferit s-o faca si ii multumesc mult. Am vazut ca in excursie merge si Oli, care este si ea cu multa vechime in SC si Laurentiu, care vine de asemenea de ani buni cu noi. Ei stiu ce inseamna atmosfera SC si sunt convins ca o sa imprime acel aer fain, prietenesc. Sper ca si ceilalti sa fie la fel, deschisi si sociabili in grup. 

Despre ceea ce puteti face pe insula, apropiat sau mai departat de locatie, cateva repere:

APROPIAT:
- soare si baie, pe plaja foarte apropiata, Kamari black sandy beach
- plimbare pe drumul de coastă, unde se află magazine, restaurante și baruri.
- explorați orașul antic Thira, situat pe un deal, la o scurtă distanță de mers pe jos de hotelul Rivari

CU MASINA, TAXI SAU AUTOBUZUL 
- prindeti apusul de soare în satul Oia, aflat în patrimoniul UNESCO
- plimbare în satul medieval labirintic Pyrgos
- vizitati sit-ul de la Akrotiri
- bucurati-va de cele mai bune priveliști din orașul Fira
- soare si baie, la plajele cu nisip negru
- soare si baie, la vestita Plaja Roșie
- incercati vinurile oferite de cramele locale

CU AMBARCATIUNE
- croazieră in zona
- vizitați Insula Vulcanilor
- baie în apele termale
- excursie de o zi pe insula Thirassia

Offline Clarice

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #22 : Marți, 14 Iunie 2022, 12:22 »

Super! Mulțumim😊

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #23 : Marți, 14 Iunie 2022, 15:04 »
Am o prima informatie: transferul este rezervat. Costa 100 de euro/grup 12 persoane, one way aeroport - hotel. Pt intoarcere, returul hotel - aeroport, tariful este acelasi, 100 de euro.

Banii vor fi achitati direct soferului. Mihai o sa primeasca tot ce este nevoie pt a va putea intalni si recunoaste pe aeroport. Pregatiti deci fiecare. 100/12 = cca 8.5 euro (daca raman 12 persoane evident).

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #24 : Joi, 16 Iunie 2022, 11:19 »
Din prea multe situatii de schimbare pe care le-am avut in ultima vreme la excursii, am comunicat gresit ora de check out in 23 iulie: nu este 10:00 am (dimineata) ci 10:00 pm (seara), cand o sa plecati spre aeroport. Deci nu e nevoie de tinut bagajele la receptie, iesiti cu ele direct din camera.

Practic pachetul vechi (inainte de schimbarea zborului) era de 7 nopti: intrare in 16 iulie si iesire in 23 iulie (ora 10:00). Acum este de 8 nopti, iar iesirea e in 24 iulie. Dar cum zborul este la ora 01:00, plecarea din hotel va fi in data de 23 iulie, in jur de 22:00.

Scuze de greseala  :-[, dar trebuie inteles ca volumul nostru de munca este acum aproape dublu din cauza modificarilor de zbor si este normal sa apara si confuzii. Ma luasem si dupa un mesaj anterior prin care  e solicita posibilitatea de a avea o camera libera pt grup, in vederea pregatirii pentru plecare si cum imi doream sa va ajut cat mai mult posibil, am marcat si aceasta cerere catre hotel.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #25 : Joi, 16 Iunie 2022, 13:47 »
A aparut un loc liber la aceasta excursie.

Offline Kmy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #26 : Miercuri, 22 Iunie 2022, 23:32 »
Sunt fericita beneficiara a locului liber😀
Sunt din Bucuresti si deja visez la plajele minunate si grupul grozav!

Offline MarianaS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #27 : Luni, 27 Iunie 2022, 07:55 »
Buna sunt Mariana si vin din Sfantu Gheorghe. Pe 16 voi fi deja in Bucuresti. As dori sa facem un grup de W :smitten:hatsApp. Numarul meu este 0745035360. Multumesc

Offline JulieAnne28

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #28 : Luni, 27 Iunie 2022, 19:12 »
Buna Mariana! Toccmai te-am adăugat pe grup. 😊
Daca mai sunt amatori, aveți nr meu intr-un mesaj mai sus. 😊

Offline Manole Antoneta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Santorini. Vacanta in grup. 16 - 24 iulie 2022
« Răspuns #29 : Luni, 04 Iulie 2022, 22:26 »
Buna seara, Antonia din Călărași, va rog sa ma adăugați in grupul de pe wapp 0729775396! Multumesc!