Autor Subiect: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022  (Citit de 5163 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Horzon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #30 : Luni, 09 Mai 2022, 17:25 »
Bună grup, Iașul se decide greu, suntem 2 persoane în mașină și asta pentru că am luat o pirietenă în ultimul moment, adică astăzi. Nu știu dacă persoana care a renunțat era din Iași. Mulțumesc Petru pentru oferta de grupaj, în condițiile astea suntem 2 și nu mai este cazul să merg cu voi. Mi-ar plăcea totuși să ne întâlnim pe drum ca să fim 2 mașini, adică pe mine m-ar ajuta foarte mult. Nu am așa experiență de condus la un drum așa lung și cu serpentine, dar sunt încrezătoare.

Offline Horzon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #31 : Luni, 09 Mai 2022, 17:32 »
Nu știu, despre alții, dar eu îmi doresc să văd Poiana Narciselor.

Offline petrutz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #32 : Marți, 10 Mai 2022, 08:32 »
buna,da Nicoleta mi-ar face placere sa facem un trenulet sau poate o liniuta.eu o sa plec din roman in jurul orei 10.

Offline Carmen Dor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #33 : Marți, 10 Mai 2022, 09:03 »
 :worthy:
Bună dimineața!
Vremea cum va fi?? Luăm umbrele și bocanci......
Din zona mea este cineva? Petroșani - Sibiu
“Nimeni nu îmi datorează îndeplinirea dorințelor mele. Asumarea responsabilității pentru propria fericire este un gest ce îți dă putere. Acest gest plasează viața ta înapoi în mâinile tale. N. Branden”

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #34 : Marți, 10 Mai 2022, 12:42 »
Buna ! As adauga 2 caserole de ciuperci mari pentru gratar dacă gasesc si vreo 4-5 dovlecei, sa nu fie doar carne. Ceapa verde , ridichi.... Daca sunteti de acord, scrieti. si le cumpar eu.

Offline Genia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #35 : Marți, 10 Mai 2022, 16:30 »
Buna tuturor! Sunt Carmen din Bacau, voi participa si eu la aceasta excursie minunata, abia astept!
 In cazul in care va faceati griji ca poate nu o sa avem si ceva dulce, sa stiti ca nu e cazul, tin sa va dau o vesste buna:  voi aduce eu 2 cozonaci mari si niste fursecuri, toate facute de casa.   :buck2:  :yeah: Cred ca si Petru din Roman va aduce cateva prajiturele.
O seara frumoasa!
Carmen

Offline vic4

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #36 : Marți, 10 Mai 2022, 17:18 »
Buna,
Sunt din Buzau. Inteleg ca in grup mai este o persoana din Buzau pe care o pot lua cu masina(daca este interesata) in drum spre Poiana Narciselor.
Ar fi bine daca persoana ar putea fi contactata in cazul in care nu este prezenta pe forum, sa stie ca exista aceasta oportunitate.
Telefonul meu: 0727777837.
Multumesc,
Victor

Offline Alina_Elena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #37 : Marți, 10 Mai 2022, 18:09 »
Salutare!
Ma numesc Alina si am descoperit acest grup ieri ;).
Am 2 intrebari:
1. Daca mai exista disponibilitate pentru aceasta excursie? Am vazut ieri ca mai renuntase o persoana, parca.
2. In cazul in care exista disponibilitate, grupul din Bucuresti la ce ora pleaca?
Stiu ca este in al 12-lea ceas, dar m-am gandit totusi sa intreb.
Oricum, ma bucur ca am gasit acest grup iar ideea cu Poiana Narciselor mi se pare super!
Seara buna tuturor!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #38 : Marți, 10 Mai 2022, 18:34 »
Buna, Alina, bine ai venit! 
Grupul este complet, s-a ocupat locul care era disponibil. Sper sa gasesti o alta excursie care sa iti placa, rasfoieste calendarul excursiilor de pe site, unde sunt prezentate toate actiunile noastre in ordine cronologica si, de asemenea, locurile disponibile.

----‐‐---------

Si acum, despre mâncare :)
Pâna acum, doar o singura persoana mi-a transmis ca nu mananca carne dar, din ce imi amintesc din actiunile trecute, mai este cel putin o persoana in aceasta situatie.

Voi aduce si ceapa verde, ridichi, aveam pe lista inclusiv ceva dulce dar deocamdata ne ajung bunatatile de la Bacau si nu numai :) Despre ciuperci si dovlecei, cum spuneti si voi.
Ca solutie de backup, restaurantul Oldintim din Fagaras face livrari si in zona Dejani pentru comenzi de minim 250 lei.
La Oldintim puteti manca si la pranz, vineri, daca ajungeti mai devreme.

Cei care veniti prin Poiana Mărului, puteti opri pentru prânz si la Mama Leti, un restaurant bun din lanțul Sergiana, cu mâncare traditionala.

Eu voi trece vineri intai pe la pensiune, sa las mâncarea.

Referitor la pranzul de sâmbata, la Racoș exista o terasa volanta in rezervatie unde anul trecut se putea cumpara câte ceva de mâncare. Ma interesez daca s-a deschis pentru ca in Racos exista doar un local modest. Conteaza si vremea, incercam sa ne strecuram pentru ca, va spuneam mai devreme, sunt anuntate ceva precipitatii.

Referitor la cei care vin pentru prima oara cu noi, nu este necesar sa sunati pentru a confirma participarea la excursie, este suficient sa dati un semn pe forum, asa stiu ca sunteti la curent cu discutiile de aici. Conteaza mult si pentru atmosfera din timpul excursiei.

Mai sunt câteva persoane care nu au dat niciun semn.
Deci, daca ati intrat mai tarziu pe forum, derulati cu atentie fiecare pagina de pe acest fir de discutie.

In legatura cu transportul, cei care veniti din aceleasi zone ati reusit, in mare parte, sa vorbiti intre voi.
Este important sa stiu daca vine toata lumea la Fagaras pentru ca ma gandesc sa mergem vineri dupa-masa la narcise, in functie si de vreme pentru ca, daca ploua, se va face mult noroi. Despre festival nu s-a anuntat inca nimic la nivel oficial.

De asemenea, in caz ca mai sunt persoane care vin cu trenul, aveti in vedere ca duminica nu mai ajungem in Fagaras, actiunea se incheie in zona Șinca Veche.

Urmariti in continuare forumul, aici va anunt daca apar noutati.
Seara faina si spor la pregatiri!

Offline Alina_Elena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #39 : Marți, 10 Mai 2022, 18:57 »
Multumesc, Diana!

Offline IoaanaA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #40 : Marți, 10 Mai 2022, 19:13 »
Bună tuturor! Sunt Ioana și vin din București. Aștept cu nerăbdare excursia. Ceva legume si fructe aduc si eu.

Offline Lupu Georgeta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #41 : Marți, 10 Mai 2022, 19:44 »
Buna seara!
Sunt Gina Lupu de la Buzau. Abia astept sa ne vedem din nou!
Eu vin de joi in Brasov , la fiul meu, iar vineri ne vedem la locul stabilit pentru intalnire. Va doresc drum bun tuturor si sa ne vedem veseli, ca de obicei!

Offline Horzon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #42 : Marți, 10 Mai 2022, 20:35 »
Bună seara! Iașul vine la Făgăraș. Îmi surâde ideea de a merge vineri la Poiana narciselor, dar bineînțeles, majoritatea va decide. Cât despre mâncare, sigur va fi bine la câte bunătăți apar pe aici. Mă gândesc dacă nu ar fi bine un pic de dietă până la întâlnire... :D ;D

Offline Horzon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #43 : Marți, 10 Mai 2022, 20:40 »
Bună Petru, referitor la trenuleț sau liniuțe, tu poate ești  un Schumacher de România dar eu  sigur Nuuuu.Eu mă gândeam să plec în jur de 7 din Iași ca să merg fără stres ca nu voi putea sa respect ora de întâlnire.  *|* *|*

Offline Lucia D

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Poiana Narciselor, fenomenele de la Racos, cetati. 13 - 15 mai 2022
« Răspuns #44 : Marți, 10 Mai 2022, 22:22 »
Buna Diana

Sunt Lucia si nici eu nu maninc carne, dar maninc oua, brinza si legume si mai ales nu sunt pretentioasa.
Drum bun si lin tuturor si sa ne vedem in bucurie !