Comunicari, anunturi, precizari, sugestii, tutoriale si regulament > Regulament, comunicari, precizari, tutoriale si probleme tehnice

NOUL SITE Singles Camp

(1/3) > >>

admin:
Suntem la final de probe si am inceput sa incarcam date in noul site, cel pe care-l anuntasem inca din primavara. A durat mai mult, dar a iesit ceva de care sunt foarte multumit. O sa transmitem newsletter, informandu-va asupra modului in care functioneaza. Estimam ca in 17 noiembrie va fi activ, inlocuidu-l pe cel vechi.

Cum functioneaza acest site?

Este o platforma NOUA si interactiva, care are asemanari de functionalitate si folosinta cu booking.com. Ofera posibilitatea de a va urmari foarte simplu inscrierile, rezervarile si platile si nou, s-a introdus posibilitatea de a achita cu cardul.

S-a redus practic la zero nevoia de interactiune cu un operator, absolut totul se poate face online, de la inscriere pana la confirmare. Comunicarile referitoare la schimbari, detalii ulterioare se fac in continuare DOAR pe forum, pe topicul atasat fiecarei excursii in parte.

Lucram acum si la mutarea bazei de date a membrilor SC pe noul site. Fara cont pe site (fara a fi in baza de date) NU se pot face rezervari. Ce am observat: ca sunt persoane dezabonate de la newsletter, ori asta i-a radiat din baza de date nu doar de transmitere newsletter ci si din cea a clubului, pentru ca cele doua sunt interconectate. Deci cel mai probabil ca unii dintre voi nu o sa-si gaseasca adresa de Email si contul pe noul site. Va fi nevoie sa va faceti un cont. Si atentie, sa nu va mai dezabonati pt ca asta duce la radiere definitiva a contului.

La inceput, (pana acum vreo 5-6 ani) tineam baza de date doar sub forma de adresa de Email, pt ca o foloseam doar la transmitere de newsletter. Deci cei vechi o sa-si gaseasca adresa de Email, dar fara date. Este nevoie sa si le completeze, pt ca altfel nu vor putea face rezervarea.

Poate vor fi ceva probleme cu partea aceasta la inceput, de gasirea a contului, de identificare, dar va asigur ca dupa ce va veti acomoda cu site-ul va va fi mult mai simplu. Este gandit sa elimine orice situatie de dubla inscriere, de conturi duble, deci de confuzii. Odata ce aveti un cont, nu mai e nevoie ca la rezervarea unei excursii sa completati ceva. Site-ul va recunoaste si rezervarea se face doar prin apasarea succesiva a 4 butoane, nefiind nevoie sa se completeze ceva.

Nu mai trebuie sa cautati prin Email-uri, nu mai e nevoie sa sunati in agentie sa vedeti cat mai aveti de plata. Deschideti contul si in profilul vostru gasiti: excursiile la care sunteti inscrisi, ce plati ati facut la fiecare si daca aveti depasiri de termene.


Clau L.:
Felicitari pentru noul site! Foarte fain...   

admin:
Multumesc pentru apreciere.  :flori: Firma care s-a ocupat de el a facut o treaba foarte buna.

RaduM:
Site-ul arata foarte bine , dar eu am o problema cu noul site : pe site nu imi recunoaste contul ( nu ma pot loga cu adresa de e-mail si parola de pe vechiul site ) dar ma pot loga la forum ( din contul meu , cu adresa de email si parola de pe vechiul site ) , ce sa fac sa ma pot loga si pe site ?

Clau L.:
Urmeaza instructiunile, adica la prima logare ceri resetare parola (jos in dreapta), primesti pe email confirmare de resetare si apoi te re-loghezi cu o parola noua.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă