Autor Subiect: NOUL SITE Singles Camp  (Citit de 2186 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
NOUL SITE Singles Camp
« : Miercuri, 10 Noiembrie 2021, 16:34 »
Suntem la final de probe si am inceput sa incarcam date in noul site, cel pe care-l anuntasem inca din primavara. A durat mai mult, dar a iesit ceva de care sunt foarte multumit. O sa transmitem newsletter, informandu-va asupra modului in care functioneaza. Estimam ca in 17 noiembrie va fi activ, inlocuidu-l pe cel vechi.

Cum functioneaza acest site?

Este o platforma NOUA si interactiva, care are asemanari de functionalitate si folosinta cu booking.com. Ofera posibilitatea de a va urmari foarte simplu inscrierile, rezervarile si platile si nou, s-a introdus posibilitatea de a achita cu cardul.

S-a redus practic la zero nevoia de interactiune cu un operator, absolut totul se poate face online, de la inscriere pana la confirmare. Comunicarile referitoare la schimbari, detalii ulterioare se fac in continuare DOAR pe forum, pe topicul atasat fiecarei excursii in parte.

Lucram acum si la mutarea bazei de date a membrilor SC pe noul site. Fara cont pe site (fara a fi in baza de date) NU se pot face rezervari. Ce am observat: ca sunt persoane dezabonate de la newsletter, ori asta i-a radiat din baza de date nu doar de transmitere newsletter ci si din cea a clubului, pentru ca cele doua sunt interconectate. Deci cel mai probabil ca unii dintre voi nu o sa-si gaseasca adresa de Email si contul pe noul site. Va fi nevoie sa va faceti un cont. Si atentie, sa nu va mai dezabonati pt ca asta duce la radiere definitiva a contului.

La inceput, (pana acum vreo 5-6 ani) tineam baza de date doar sub forma de adresa de Email, pt ca o foloseam doar la transmitere de newsletter. Deci cei vechi o sa-si gaseasca adresa de Email, dar fara date. Este nevoie sa si le completeze, pt ca altfel nu vor putea face rezervarea.

Poate vor fi ceva probleme cu partea aceasta la inceput, de gasirea a contului, de identificare, dar va asigur ca dupa ce va veti acomoda cu site-ul va va fi mult mai simplu. Este gandit sa elimine orice situatie de dubla inscriere, de conturi duble, deci de confuzii. Odata ce aveti un cont, nu mai e nevoie ca la rezervarea unei excursii sa completati ceva. Site-ul va recunoaste si rezervarea se face doar prin apasarea succesiva a 4 butoane, nefiind nevoie sa se completeze ceva.

Nu mai trebuie sa cautati prin Email-uri, nu mai e nevoie sa sunati in agentie sa vedeti cat mai aveti de plata. Deschideti contul si in profilul vostru gasiti: excursiile la care sunteti inscrisi, ce plati ati facut la fiecare si daca aveti depasiri de termene.



Offline Clau L.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #1 : Joi, 18 Noiembrie 2021, 18:12 »
Felicitari pentru noul site! Foarte fain...   

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #2 : Vineri, 19 Noiembrie 2021, 06:58 »
Multumesc pentru apreciere.  :flori: Firma care s-a ocupat de el a facut o treaba foarte buna.

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #3 : Vineri, 19 Noiembrie 2021, 09:14 »
Site-ul arata foarte bine , dar eu am o problema cu noul site : pe site nu imi recunoaste contul ( nu ma pot loga cu adresa de e-mail si parola de pe vechiul site ) dar ma pot loga la forum ( din contul meu , cu adresa de email si parola de pe vechiul site ) , ce sa fac sa ma pot loga si pe site ?

Offline Clau L.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #4 : Vineri, 19 Noiembrie 2021, 15:33 »
Urmeaza instructiunile, adica la prima logare ceri resetare parola (jos in dreapta), primesti pe email confirmare de resetare si apoi te re-loghezi cu o parola noua.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #5 : Vineri, 19 Noiembrie 2021, 19:53 »
Radu, forumul nu are nimic in comun ca soft cu site-ul am explicat asta. Pe site-ul nou, daca nu te-ai dezabonat la newsletter iti gasesti adresa de Email. Daca nu o gasesti atunci fa un cont nou, prin "inscriere in grup" si anunta-ma sa te trec gold.

Offline Nioctibdivoc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #6 : Joi, 24 Noiembrie 2022, 08:27 »
M-am inregistrat la o excursie externa si am platit avansul, dar nu gasesc in contul meu de pe https://singlescamp.ro locul unde pot plati cu cardul pentru restul de plata. (Daca nu ma insel, nici pentru avans nu vazusem nici-o varianta de plata cu cardul.)
Unde pot vedea optiunea de plata cu cardul?

Offline Nioctibdivoc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 17 Decembrie 2022, 21:01 »
Imi poate raspunde cineva la intrebare?  :( Sau alternativ cum pot lua legatura cu cineva care imi poate raspunde la intrebari privind modul de plata?

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #8 : Duminică, 18 Decembrie 2022, 08:58 »
Sa inteleg ca doresti sa platesti restul excursiei dupa ce ,deja, ai facut plata avansului? Excursiile se platesc in rate; daca timpul de desfasurare este mult mai incolo in timp, plata avansului iti asigura locul in excursie.. vezi cand este termenul de plata pentru urmatoarea rata ..."fereastra" de plata se va deschide aproape de aceasta data, nu stiu exact cat de aproape... deci rabdare....de ce atata neliniste? :)   
Vin sarbatorile, toata lumea este agitata si preocupata cu pregatirile sau plecati in vacanta , cum a zis deja admin
Relaxeaza-te!Platile te vor trage de maneca la timpul lor , iar excursia va veni si va fi minunata! *|*

Offline Nioctibdivoc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 24 Decembrie 2022, 10:38 »
Multumesc pt raspuns.
Citat
de ce atata neliniste?
Fiindca e prima excursie cu SinglesCamp si nu cunosc procedurile, si nici n-am gasit pe forum in explicatiile oficiale raspuns la intrebarile mele, si in plus nici nu exista un nr de telefon unde sa sun sa intreb cum sta treaba.
Citat
Platile te vor trage de maneca la timpul lor
Ce inseamna asta mai exact? Mi se va trimite un email cu factura?

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 24 Decembrie 2022, 12:40 »
M-am inregistrat la o excursie externa si am platit avansul, dar nu gasesc in contul meu de pe https://singlescamp.ro locul unde pot plati cu cardul pentru restul de plata. (Daca nu ma insel, nici pentru avans nu vazusem nici-o varianta de plata cu cardul.)
Unde pot vedea optiunea de plata cu cardul?

Despre ce excursie este vorba?

Offline Nioctibdivoc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #11 : Luni, 26 Decembrie 2022, 10:24 »

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #12 : Luni, 26 Decembrie 2022, 12:45 »
https://singlescamp.ro/trip/schi-basko-2023

La excursiile externe nu se pot efectua plati cu cardul.
Vei primi din agentie un email cu factura inainte de termenul de plata al ultimei rate, doar apoi vei putea achita.




Offline Nioctibdivoc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: NOUL SITE Singles Camp
« Răspuns #13 : Miercuri, 28 Decembrie 2022, 10:49 »
Multumesc pt clarificare.