Autor Subiect: Madeira - pe insula eternei primaveri 18 - 25 iulie 2022  (Citit de 3331 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline xlla

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Madeira - pe insula eternei primaveri 18 - 25 iulie 2022
« Răspuns #15 : Marți, 12 Iulie 2022, 11:52 »
Hellooooo   :coolsmiley: Astept si eu cu nerabdare aventura   :coolsmiley: Legat de surf school sunt tentata si eu dar nu sunt inca foarte hotarata. Oare e tarziu daca ma hotarasc la fata locului? trebuie facuta rezervare cu mai mult timp inainte?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Madeira - pe insula eternei primaveri 18 - 25 iulie 2022
« Răspuns #16 : Miercuri, 13 Iulie 2022, 13:20 »
Ora de intalnire pe aeroportul din Bucuresti, cu insotitorul de grup, Lidia Mandache: 03:15. Locul de intalnire: Aeroportul Henri Coanda, Plecari Internationale, in partea dreapta in sensul intrarii, in fata cafenelei Lavazza.

Offline anca_b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Madeira - pe insula eternei primaveri 18 - 25 iulie 2022
« Răspuns #17 : Miercuri, 13 Iulie 2022, 15:29 »
Salutare,
Cum rămâne cu plata excursiilor opționale?

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Madeira - pe insula eternei primaveri 18 - 25 iulie 2022
« Răspuns #18 : Miercuri, 13 Iulie 2022, 16:51 »
Buna tuturor!  :)

V-am trimis un email cu  informatii legate de excursie, le scriu si aici:

NTALNIREA CU INSOTITORUL DE GRUP: 03.15 dimineata, Plecari internationale, in fata cafenelei Lavazza.
Va rog sa ajungeti la timp, aeroportul este aglomerat in acesta perioada.

La plecarea in calatorie, nu uitati:
-   Sa introduceti in memoria telefonului, nr meu +40743122214.
-   Sa aveti pasaportul sau cartea de identitate la voi
-   Sa verificati daca aveti roaming (tarifele convorbirilor si internetului mobil sunt cele din UE). Voi face un grup de whatsapp cu nr pe care le am de la agentie. Daca veti folosi alte nr in excursie, va rog sa mi le transmiteti

Conditii de calatorie
Nu mai este necesara prezentarea Certificatului Digital Covid
Este obligatorie purtarea mastii ffp2 in aeroport, mijloace de transport in comun si unitati sanitare

Bagaje si echipament
Bagaj de cala (maxim 24kg) + bagaj de mana 8 kg cu dimensiunile maxime 55X40X20, geanta personala - 2kg
Va recomand sa luati in bagajul de mana cateva schimburi de haine si o mini trusa de igiena, pentru situatia in care bagajul nu ajunge odata cu voi. Aeroporturile sunt aglomerate si se pot crea si astfel de situatii. Sa speram ca nu va fi cazul, dar e bine sa fim pregatiti.
Sa va luati haine usoare, de vara, costum de baie, sapca sau palarie de soare, incaltaminte comoda. o haina de ploaie/vant,
Daca ati optat pentru drumetie trebuie sa aveti: pantofi trekking cu talpa aderenta, pantalon lejer, tricou, haina ploaie. rucsacel  pentru apa si un sandvis.
Vremea este frumoasa si insorita in aceasta perioada, mai ales in sud, unde stam. In excursiile pe insula vom urca la altitudini mai mari si poate sa fie vant sau ploaie.

Excursii optionale
Se vor achita direct acolo, voi strange eu banii in prima zi.
88 euro - 3 excursii (East of the Island, West of the Island, Panorame de vis) + transferurile aeroport - hotel
31 euro - drumetia in levada
35 euro - croaziera pe ocean pentru delfini si balene (3 ore)

Spor la bagaje!

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Madeira - pe insula eternei primaveri 18 - 25 iulie 2022
« Răspuns #19 : Miercuri, 13 Iulie 2022, 17:00 »
Salutare,
Cum rămâne cu plata excursiilor opționale?
Se vor achita direct acolo, voi strange eu banii in prima zi.
88 euro - 3 excursii (East of the Island, West of the Island, Panorame de vis) + transferurile aeroport - hotel
31 euro - drumetia in levada
35 euro - croaziera pe ocean pentru delfini si balene (3 ore)

Offline anca_b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Madeira - pe insula eternei primaveri 18 - 25 iulie 2022
« Răspuns #20 : Vineri, 15 Iulie 2022, 17:09 »
Salutare
Pleacă cineva din Brașov?