Autor Subiect: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022  (Citit de 1990 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« : Luni, 22 Noiembrie 2021, 18:53 »
  04.01.2022
NU MAI SUNT LOCURI DISPONIBILE.


Tarif: 690 lei/ persoana

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/party-martisor-bavarez

Perioada de desfasurare: 04/03/2022 - 06/03/2022

Cazare: Pensiunea Lacul de Argint, Gura Raului, jud. Sibiu

Grup de: 24 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare x 2 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   mic dejun x 2
•   pranz x 1
•   cina x 2
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     bauturi
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale
x     informare si incadrare in conditiile si restrictiile medicale. La momentul lansarii, accesul in unitatile HORECA se poate face doar pe baza certificatului verde de vaccinare.

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Iasmina

Ce vedem in aceasta calatorie: Un mic si incantator loc din Marginimea Sibiului.

Profilul si tipul excursiei: Eveniment tematic. 3 zile de distractie, buna dispozitie si plimbare in natura cu prieteni noi si vechi.

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane sociabile, carora le place distractia, care armonizeaza usor intr-un grup.

Trebuie sa aveti la voi:

•   Document de identitate: carte de identitate
•   Documente medicale - cele solicitate de autoritatatile locale din zona de calatorie: certificat verde de vaccinare

Despre imbracaminte Veniti imbracati cu un obiect vestimentar sau macar cu un accesoriu in tema. Daca toata lumea intelege si respecta recomandarea, o parte din atmosfera este deja creata.

Programul excursiei

Ziua 1. 4 martie 2022 (Re)intalnire! Ne intalnim la ora 15:00 la pensiune. Facem o plimbare pana in sat si ne pregatim pentru cina petrecere.

Ziua 2. 5 martie 2022 Bradul de 500 de ani
Dupa micul dejun vom face o drumetie pana la bradul de 500 de ani. Luam o gura de aer curat, povestim,ne cunoastem mai bine si luam din energia acelui falnic copac.
O intreaga de relaxare, de voie buna, cu oameni faini in jur.

Ziua 3. 6 martie 2022 La revedere prieteni!

Mai profitam de cateva ore impreuna.

Tema evenimentului este: Bavaria. Avem rugamintea sa va pregatiti un pic vestimentar pentru petrecere: luati o camasa, o palarie, un accesoriu, orice care sa fie in tema. Doamnele ar fi perfect daca au sau pot sa inchirieze un dirndl. Incercam o atmosfera bavareza, ce ziceti? Cu polca, cu bere si mancare traditionala de acolo. Nu in exces, doar asa de fun, sa mai iesim din rutina zilnica si sa avem la ce sa ne gandim!  :dance: *|*





Gazdele noastre minunate de la Gura Raului, o sa ne ajute cu partea de masa, atmosfera ne revine noua! Si cum va stiu petrecareti si inovativi, nu ma indoiesc ca va fi foarte fain!



Meniul va fi asa cum va spuneam, in tema:

Vineri
Cina:
Allgäuer Bergkäse Spätzle
Carnati fierzi in zeama de varza si hrean
Strudel cu mere, in sos de vanilie

Sambata
Mic dejun:
leberkase pane cu grosse brezel
Teewurst
Obazda

Pranz
Pfannkuchensuppe sau ciorba de cartofi cu legume si tarhon
Ciolan la cuptor, gatit in bere neagra cu garnitura de varza rosie calita cu mere si vin rosu
Kaiserschmarrn
0.5 l Glühwein

Cina
Münchner Schnitzel cu kartoffelsalat si dulceata acrisoara de afine
Hencles

Duminica
Mic dejun:
Weiss wurst cu brezel si mustar dulce
Obazda
Oua
Unt
Heciumpeci

Cateva dintre delicatesele bavareze:









Si de acum... universalul Glühwein:



Locatia va este deja cunoscuta, totusi pun cateva fotografii:









 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #1 : Marți, 23 Noiembrie 2021, 07:59 »
Am deschis rezervarile. Inscrierile se fac aici: https://singlescamp.ro/trip/party-martisor-bavarez

Offline Marco Elisei

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #2 : Luni, 03 Ianuarie 2022, 14:35 »
 :)

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #3 : Luni, 03 Ianuarie 2022, 14:41 »
Salutare gașcă bavareza  ;),

In urma discuțiilor cu câțiva dintre participanții la acest eveniment,  am zis sa aducem, evident cine dorește, o sticla de spumant, șampanie, prosecco (sa fie ceva cu bule  :D ) si sâmbăta dimineața la micul dejun in pijamale sa ciocnim un pahar de șampanie   ::)

Va doresc un An Nou excelent și sa ne vedem cu voie bună in martie!  :kissing:
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #4 : Luni, 03 Ianuarie 2022, 18:56 »
In acest moment, inscrierile sunt over-booking, adica sunt mai multi inscrisi decat locuri ramase. Explic inca o data, pentru a nu fi intrebari, nedumeriri sau suparari ulterioare pe tema "pai m-am inscris cand inca mai erau locuri, am considerat ca am unul rezervat".

Tehnic, inscrierea nu inseamna ocuparea (rezervarea) unui loc ci este tratata doar ca intentie de participare. Doar in momentul achitarii avansului, intentia se transforma in rezervare, iar site-ul distribuie un loc persoanei care a facut plata.

Ce se intampla intr-o astfel de situatie, in care sunt mai multi inscrisi decat locuri disponibile? Pai site-ul distribuie pe rand, in ordinea efectuarii platii avansului cate un loc celor care achita. Ordinea este data deci de plata, nu de inscriere. Este posibil ca o persoana care a fost inscrisa mai demult sa nu ia in considerare ca trebuie sa plateasca, sau neglijeaza aceasta operatiune cu gandul (poate) ca are locul rezervat, doar ca asa cum am explicat - fara sa achite, inscrierea pe care a facut-o este tratata doar ca o intentie, neretinandu-i-se automat un loc. In schimb unul noul inscris, oate face imediat plata si ocupa locul disponibil.

Avem astfel de situatii in care cate o persoana se "infurie" (inutil si nemotivat) ca este inscrisa dar nu a mai prins loc. Cand a vrut sa plateasca, sau cad si-a adus aminte sa plateasca, nu a mai gasit loc. Nu e vina noastra a clubului, nu este vina agentiei, nu e vina site-ului, ci doar a lui, ca nu a facut plata cat mai rapid posibil, securizandu-si in acest fel locul.

Aici aproape cu siguranta ca se va intampla la fel, de aceea ii anunt pe cei care tin neaparat sa participe, sa achite cat mai rapid. Iar pe cei care nu mai prind locuri, desi inscrisi, sa inteleaga de ce.

Ne-a mai intrebat cate o persoana (care nu stie cum functioneaza o aplicatie de vanzare) de ce nu blocam locurile la nivelul de inscriere. Raspunsul este extrem de simplu: pentru ca agentia nu are garantia ca un inscris va trece de stadiul de simpla intentie si va achita si atunci trebuie mers inainte cu inscrierile pana cand toate locurile sunt ocupate prin plata.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #5 : Marți, 04 Ianuarie 2022, 16:46 »
NU MAI SUNT LOCURI DISPONIBILE.

Offline Mindru gabriela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #6 : Vineri, 21 Ianuarie 2022, 11:10 »
Excelente idee iasmina cu spumantul!! Petrecere in@ pijama” súper ca su tooot evenimentul, abia astept sa  ne revedem !

Offline Mindru gabriela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #7 : Marți, 22 Februarie 2022, 13:21 »
Buna ziua, îmi fac pe comanda dirdl rooosu! Ideea este ca iar , sau din nou nu am transport.. vin din bucuresti, sau pot ajunge in Ploiești sau Brașov cu trenul, daca ma poate @ remorca” Si pe mine cineva.. de fapt lucrez si locuiesc in buzau mulțumesc am tel 0753852918 . Gabriela mulțumesc

Offline Tilda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #8 : Miercuri, 02 Martie 2022, 20:40 »
Bună seara gașca bavareză!

Mai rămâne valabil ” activitatea” de sâmbătă dimineața cu pijamale si ceva cu bule? Eu vin din Tg Mureș, deci dacă mai este cineva din zonă, poate să vină cu mine.

Seară plăcută și să ne vedem cu bine!

Offline Mindru gabriela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #9 : Joi, 03 Martie 2022, 00:19 »
Buna seara , multumesc cristinei ptr amabilitatea de a mai lua cu Masina . Ce mi as fi dormit Sa merg.. DAR azi m
Am testat si rezultatul. COVID pozitiv! Deci izolare.. 🥲daca cineva mai este intetesata de locul meu ll cedez , de nevoie, m am imscris si in toamna la acelas eveniment sper sa am mai mult noroc atunci. Petrecere frumoasa tuturor

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Martisor bavarez...in Marginimea Sibiului. 4 - 6 martie 2022
« Răspuns #10 : Joi, 03 Martie 2022, 22:09 »
Guten Abend Tilda,
Da, clar rămâne planul pt sâmbăta dimineața!  *|*

Pe mâine!
O seară frumoasă!
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”