Autor Subiect: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022  (Citit de 3874 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #15 : Marți, 14 Iunie 2022, 10:30 »
Depinde de aeroport si de linia aeriana. Normal NU. Dar am intalnit si astfel de cereri. Pe Blue Air acum 2 saptamani, cand ne-am dus si am venit din Italia NU  a fost nevoie de masca, nici pe aeroporturile din Bucuresti si Napoli. In schimb ni s-a cerut insistent pe ferry-urile cu care am facut traversarile.

Eu recomand sa aveti la voi 2-3 masti, just in case.

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #16 : Marți, 14 Iunie 2022, 10:32 »
OK, multumesc. Asa ma gandeam si eu.

Offline LiaPM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #17 : Marți, 14 Iunie 2022, 13:56 »
Salut, Gigi. Dupa socotelelile mele diferenta de plata pentru optionale, ce mai trebuie sa iti dau, ar fi de 19 euro. Spune-mi daca nu e e asa.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #18 : Marți, 14 Iunie 2022, 15:21 »
LiaPM, nu stiu daca esti aceiasi persoana care mi-a trimis si mesaj pentru cei 4 euro diferenta intre ce aparea initial pe forum si ce am comunicat la final. Am explicat pe mesaj, repet si aici pt ceilalti, ca cei 4 euro vin din diferenta intre 22 si 26 euro la Guinness, pentru ca atunci cand v-am transmis informativ optiunile , am reprodus ceea ce scrie pe site, insa atunci cand am achitat am realizat ca fiind sambata, tariful este mai mare cu 4 euro. O sa vedeti cu totii biletele, pt ca urmeaza sa le primiti cu codul de bare pt intrare. Pt linistea celor care mai verifica, am corectat 26 in loc de 22, la biletele de Guinness.

Repet si aici, eu nu am avut nevoie niciodata nici macar de 1 euro in plus de la cineva din Singles Camp, am platit si am adunat cu toata increderea, fara macar sa numar ceea ce fiecare imi da. Cei care au fost cu mine stiu ca tin foarte mult la incredere. Daca am socotit (fara sa adaug ca pt fiecare rezervare am achitat comisioane bancare) ca mai trebuie dati 23.3 sau asa ceva, inseamna ca atata este. Ca ma verificati asta e treaba fiecaruia, dar prin prisma mea de om corect, asta se traduce prin lipsa de incredere.

ORICUM eu dau socoteala pt fiecare ban incasat. Cand ne intalnim, la fel ca intotdeauna recapitulez cu dovezile in fata (pt cine vrea sa le vada) tot ce am rezervat.

Si daca chiar m-am oprit din urgentele pe care le am in pregatire, fac un print screen la biletul de Guinness:




Offline LiaPM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #19 : Marți, 14 Iunie 2022, 17:56 »
Mulțumim pentru lămurire. Abia aștept să văd live toate minunățiile descrise în program.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #20 : Luni, 27 Iunie 2022, 14:29 »
M-am intors fericit si atat de bucuros ca totul a iesit asa cum am planuit si mi-am dorit. Vremea a fost perfecta, intr-o tara a ploii, nu am avut parte de nici o zi umeda, iar gasca pe care am numit-o "25_iunie_Gogarty" a fost extraordinara. Kevin dragu' de el a fost minunat, a fost atat de placut si de saritor sa ne arate lucruri in plus, am lucrat atat de apropiat cu el, a fost incantator de bine! Ma bucur nespus ca grupul a stiut sa-i arate aprecierea, a fost atat de frumos din parte voastra sa motivati si sa rasplatiti un om care stie sa ofere cu atata bunatate. Bravo, respect!  :flori:

V-am multumit pe grup, o fac si aici, spunandu-va ca seara aceea la Gogarty a fost una dintre cele mai frumoase clipe din ceea ce am trait aici in Singles Camp. A fost atat de placut sa vezi cum oameni care s-au cunoscut datorita tie, se simt atat de bine impreuna, ca pot sa se distreze asa de frumos si armonios. Mi-nu-nat!
Ma intreba cineva in autobuz cand plec in urmatoarea excursie si de ce atatea zile departe de casa, ca da, calatoriile sunt frumoase, dar sa nu fie asa de dese. Ba da, chiar daca sunt dese, sunt foarte frumoase, fabuloase chiar, daca esti cu oameni faini in jur. Oamenii sunt fiinte sociale, avem nevoie de socializare, iar cadrul de excursie este unul extrem de potrivit, relaxant si confortabil. Pentru oameni ca mine, care simt mnai mult decat altii nevoia de socializare, calatoriile sunt adevarate binecuvantari, adevarate comori.

Sunt incarcat inca de emotie, de placerea de a fi cu voi, mi-am luat ramas bun cu greu, dar sunt sigur ca o sa ne mai vedem! Pana atunci zile faine si sa ramaneti la fel de veseli si plini de pofta de viata!

Am sa si povestesc aici cate ceva, dar ma preseaza plecarea in insulele Faroe si cea imediat urmatoare in fiordurile Norvegiei si nu am timp. Dar promit sa revin! Ar fi pacat sa nu impartasesc si cu cei cu care nu am avut ocazia sa calatoresc in ultima mea excursie in Irlanda, cat de frumos a fost!   

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #21 : Luni, 27 Iunie 2022, 20:54 »
Asa cum am promis, v-am transmis fotografiile si o parte din filmuletele facute de mine, cele in care apareati si voi. Le gasiti pe Email, sub forma a doua link-uri de descarcare. Daca nu ati primit Email-ul am sa va transmit inca o data. Totul pana la data de 1 iulie, cand o sa plec din nou...Cu un grup la fel de fain ca al vostru, sper mult!

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #22 : Miercuri, 29 Iunie 2022, 16:51 »
Dupa 2 ani de asteptare am ajuns in minunata Irlanda, tara plina de culoare si peisaje spectaculoase, cu casute de poveste, flori vesele si incantatoare, campuri verzi si faleza spectaculoasa. Am fost impresionata si de localnicii faini, prietenosi si veseli care stiu sa se bucure impreuna de viata, sa cante si sa danseze, sa socializeze cu persoane necunoscute, sa transmita bucuria lor si celor din jur. Am fost norocosi sa avem vreme buna, fara ploaie si mai ales pe Kevin care a fost minunat. Am avut parte si un grup de oameni faini, veseli si prietenosi cu care ne-am distrat de minune, am impartasit impreuna emotiile calatoriei, ne-am bucurat de tot ce am intalnit in cale, am petrecut impreuna clipe minunate, am cantat si am dansat. Ne-am intors obositi dar incarcati de energie si emotie. Multumesc tuturor, ma bucur ca v-am cunoscut si sper sa ne intalnim si in alte calatorii. Multumesc Gigi pentru inca o calatorie minunata, in care am adunat noi amintiri. Toate cele bune tuturor, calatorii minunate pe viitor si sa ne revedem sanatosi!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Circuit Irlanda 17 iunie - 27 iunie 2022
« Răspuns #23 : Miercuri, 29 Iunie 2022, 20:09 »
In amintirea unor zile (si...seri) minunate petrecute impreuna cu voi: