Autor Subiect: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021  (Citit de 10318 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Corina Paula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #45 : Joi, 04 Noiembrie 2021, 12:37 »
 :applause: :smitten: frumos, ma apuc de fumat!

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #46 : Joi, 04 Noiembrie 2021, 15:03 »
Nu Corina , nu te apuca de fumat , strânge bănuții pt. excursii , te așteptăm să spargi gheața dacă nu ai făcut-o deja !  :flori: *|*

Offline Corina Paula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #47 : Joi, 04 Noiembrie 2021, 17:32 »
Am fost pe Cindrel si eram pe lista de la Tusnad, dar m-a incurcat certificatul verde. Speram sa plec cu test negativ insa autoritatile au decis altceva... >:(
Next time.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #48 : Joi, 04 Noiembrie 2021, 20:22 »
Asta a fost decizia ta dragă Corina , dar să știi că noi o respectăm , ba din contra o susținem unii dintre noi , doar că așa sunt timpurile , vrei să îți spun un secret ? Nimeni nu a făcut control "la sânge" cum s-ar zice , deși eu nu încurajez așa ceva... Hai ți puup , faci un Johnson și ne vedem !
Dacă tu crezi că acest vaccin nu este valabil , atunci posibil că nu, depinde de tine !  ;)

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #49 : Joi, 04 Noiembrie 2021, 20:34 »
Și am uitat să mai zic , dau exemplul meu, înainte mergeam la psiholog , dar de când am mers cu SC nu numai că nu mai am nevoie de el , dar mă simt mult mai bine , banii i-am pus la bătaie pe excursii , Deci mulțumesc grup fain , și SC !  :kissing: :spam:

Offline Corina Paula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #50 : Vineri, 05 Noiembrie 2021, 09:47 »
Asta a fost decizia ta dragă Corina , dar să știi că noi o respectăm , ba din contra o susținem unii dintre noi , doar că așa sunt timpurile , vrei să îți spun un secret ? Nimeni nu a făcut control "la sânge" cum s-ar zice , deși eu nu încurajez așa ceva... Hai ți puup , faci un Johnson și ne vedem !
Dacă tu crezi că acest vaccin nu este valabil , atunci posibil că nu, depinde de tine !  ;)
Ne vedem, ne vedem... :dance:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #51 : Duminică, 07 Noiembrie 2021, 19:39 »
O actiune inedita din toate punctele de vedere, cu multă voie buna, prietenie și cântece cât cuprinde...  *|*

Am retrăit cu toții atmosfera taberelor din copilarie/adolescență, cum bine s-a spus. Și, da, cel mai mult mi-a plăcut că am fost un grup unit,  mereu împreună.
Bravo vouă!  :thumbup:

Am inceput excursia cu o drumetie pe Piatra Soimului, un loc panoramic extraordinar de unde se vede perfect stațiunea Tușnad Bai dar și împrejurimile. O încălzire numai buna pentru a doua zi.. Da, știu, nu este simplu după ore bune de condus, apreciez efortul pe care l-ati depus venind de la sute de kilometri.

Ne-am relaxat apoi la spa, am încercat cam toate facilitățile: bazinul cu apa termala,  bulele de la jacuzzi, sauna și ciubarul cu apa rece ca gheata.. A fost fain, mi-am amintit de grupul de acum câțiva ani când, la fel, ne-am distrat pe cinste...

Cina a constat dintr-un grătar delicios asezonat cu o salata, mulțumesc mult maeștrilor și fetelor pentru ajutor. A fost pentru prima data când toate s-au pregătit ca prin minune, fără ca eu sa fac nimic  :flori:

Mi-a plăcut grozav atmosfera de langa foc, slănină prăjită în țepușă, pâinea prăjită pe grătar, o bunătate  :applause:

Desi oboseala isi spunea cuvântul, câțiva am mai rămas să ascultam puțină muzica, sa prelungim atmosfera frumoasa  :dance:

A fost o prima zi nemaipomenita care anunța zile pe măsură     :yeah:



























Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #52 : Luni, 08 Noiembrie 2021, 22:25 »
O nouă zi, o aventură nouă: Tușnad Safari Tour  *|*
 
O experiență inedita în locuri total necunoscute: primul baraj construit pe Olt, băi tradiționale, drumetia la Piatra Soimilor, un alt loc de belvedere extraordinar. Am intrat inclusiv intr-o cazemata folosita în scop militar, foarte interesant.

Efortul ne-a fost răsplătit cu pălincă din belșug și, nu în ultimul rând, un picnic cu bunătăți din partea locului. Am gustat și apa minerala de la izvorul din pădure dar tot pălinca a fost baza... Am cântat tot drumul, aceeași atmosferă veselă, de prietenie, de libertate. Mi-a plăcut nespus  *|*

După-masa o parte din grup a întrat din nou la spa în timp ce ceilalți am făcut o plimbare prin stațiune. În grup mai restrâns am ajuns apoi și la Băile tradiționale din apropiere, am vazut o mofeta. Un loc frumos despre care nu voi spune mai multe, tocmai pentru a rămâne asa cum este acum: curat, liniștit, perfect pentru cei care iubesc natura. Câțiva au ajuns chiar și la Șumuleu Ciuc, sunt atâtea locuri  interesante de văzut  în zonă.

Seara ne-am regrupat la foc, cu un nou meniu: grătar și cartofi gratinați cu cașcaval, delicioși! Complimente chefilor, au excelat și de aceasta dată  :flori:

Seara a continuat cu puțină muzică, am avut și câteva măști, pentru a marca și Halloweenul  :dance:

Încă o zi reușită, cu multă bună-dispozitie, e atât de important să nu uităm să râdem  :yeah:












































Offline Mazilu Greta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #53 : Marți, 09 Noiembrie 2021, 00:01 »
Superbă plimbare,minunată descriere!
Azi m-am înscris, tot ce am citit îmi da curaj și încredere  ca voi petrece alături de voi clipe frumoase.
Felicitări pentru fotografii, superb peisaj!
Greta

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #54 : Marți, 09 Noiembrie 2021, 08:40 »
Bine ai venit, Greta! Primul pas l-ai făcut, mai departe e simplu :) Ești binevenita alături de noi  *|*

Impresiile mele surprind doar o parte din atmosfera faină de la Tușnad. Un grup grozav, asa cum au fost mai toate în ultimul timp.

Celor noi și nu numai le recomand sa citească cu atenție programul excursiilor pentru a fi siguri că este ceea ce își doresc. Sunt programe diverse dar toate pun accentul pe atmosfera de grup, asta ne dorim cu toții tot mai mult, în special în aceasta perioada: sa uitam de griji și probleme și sa ne simțim bine împreună  *|*

Offline Lyv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #55 : Marți, 09 Noiembrie 2021, 21:44 »
Excursia din Tușnad este una completă, cu multe activități diverse, unele destinate relaxării, iar altele pentru a pompa adrenalină, astfel creând un cadru perfect pentru socializare cu oameni de calitate. Am plecat cu impresia că am primit mai mult decât era în descrierea acțiunii. Am plecat plină de energie pozitivă și chiar cu câteva lecții de viață. Mulțumesc Diana și Singles Camp pentru oportunitatea de a petrece timpul în mod interesant și cu folos ! :)

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #56 : Miercuri, 10 Noiembrie 2021, 20:36 »
În ultima zi am vizitat rezervatia Tinovul Mohos și Lacul Sfânta Ana, o zona foarte frumoasa care, din fericire, acum este protejata.

O excursie mai inedita dat fiind mijlocul de locomoție, deși cam încet pentru gustul nostru.. Am avut însă parte și de puțină adrenalina și un scurt traseu offroad, am vazut barajul natural construit de castorii din zona, foarte interesant.

Mi-a plăcut mult aceasta ieșire, m-am bucurat ca totul a ieșit mai bine decât am plănuit, dat fiind timpul scurt în care a fost pusa la punct. A contat însă mult experiența și profesionalismul ghizilor locali, dorința lor de a ne arăta cât mai multe.
Este o zonă pe care o studiez de ceva timp, îmi doream sa ajungem sa vedem pe îndelete aceste locuri și sper sa revenim cât de curând, mai avem destul de explorat :)

Mulțumesc pentru impresii, pentru efortul pe care l-ati făcut venind din toate colturile tarii.
Urmează sa va trimit și fotografiile, nu am uitat dar nu am reușit sa le descarc încă.

Continuați sa ieșiți, bucurati-va de natura, este cea mai buna terapie :)
 Sa ne revedem cu bine și cu alte ocazii  *|*


































Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #57 : Joi, 11 Noiembrie 2021, 21:34 »
Wauu!! Ce paisaje.. nu-mi vine sa cred ca am ratat :slap: plimbarea cu acea masina.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Ozon, culori de toamna si inedit la Tusnad 29 - 31 octombrie 2021
« Răspuns #58 : Duminică, 05 Decembrie 2021, 16:52 »
Am trimis acum fotografiile și câteva filmulețe. Spuneți-mi dacă nu au ajuns, să retrimit.
Chiar a fost foarte fain, am revăzut cu plăcere momentele frumoase pe care le-am trâit împreună la Tușnad. Mă bucur că voi reveni în curând cu un nou grup și vom încerca experiențe noi :yeah:
Sărbători cu bine, bucurați-vă de tot ce este frumos!  *|*