Autor Subiect: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021  (Citit de 5527 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 11:10 »
Astazi am transmis biletele de avion pe e-mail tuturor.

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #16 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 11:17 »
Da, multimesc, acum.le-am primit. Mai raman nelamurita cu ora si locul intalnirii la aeroport :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 11:17 »
Din Otopeni o sa plecati doar 5 persoane. Nu are sens sa va dati intalnire inainte de check in, parerea si recomandarea mea este sa va intalniti dupa security in zona portilor, poate chiar la poarta de imbarcare. Va las pe voi sa va organizati, aici pe forum. Fiecare se prezinta la ghiseul check in, cu CI sau pasaport, preda bagajul apoi trece prin security, verificare documente de identitate.

Biletele se primesc in jurul acestei amiezi, Samiza s-a dus special la birou sa le transmita. Cred ca deja le-a si trimis. Daca nu le-ati primit pana la 14:00 scrieti-mi pe office@singlescamp.ro. (In timp ce tastam, Samiza confirma aici ca le-a transmis.)

Ne reintalnim cu totii luni seara la aerportul din Moulhouse, atentie la iesirea PE PARTEA ELVETIANA, NU CEA FRANCEZA. Sunt la iesirea din aeroport sau jos in parcare (daca nu o sa pot merge la sosiri). Voi fi cu un microbuz crem, VW Transporter cu numere de SB. Este foarte mica parcarea, foarte usor de reperat.

Ma deconectez acum de la acest topic de forum, sper ca toata lumea s-a informat, pregatit de plecare. Mai am de rezolvat impreuna cu Samiza cateva lucruri inainte de plecare, asa ca nici ea nu va mai fi disponibila pe Email.

Drum bun si sa ne vedem cu bine!  :) Sa inceapa vacanta!

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 11:43 »
Drum bun si vacanta voioasa sa avem ! 😄
 

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 11:50 »
Dragilor, cei care veniti la via Otopeni...Haideti sa planificam  socializatea din aeroport ?  :worship:

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #20 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 12:39 »
Inca o rugaminte :) Avand in vedere ca zburam cu escala, transferul bagajelor este facut de compania aeriana sau de noi ? Procedurile difera de la o companie la alta. Multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 13:14 »
Intotdeauna cand zborurile sunt efectuate de o singura companie, cu conexiune tip tranzit, bagajele se ridica de la destinatia finala. Deci si in aceasta situatie.

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 13:32 »
Perfect..Am dcapat de-un stress :)
Multumesc

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 15:52 »
Buna! V-ati facut inregistrarea online pentru intrarea in Elvetia?
Not all those who wander are lost

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 16:58 »
Inca nu ! Urneaza :) Inteleg ca vii tot cu avionul ? Din Otopeni ?

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 20:13 »
Legat de declaratia pt Elvetia...eu am o nedumerire. Aeroportul pe care ajungem este in Franta iar prima cazare pe care o avem este in Germania.  De ce completam declaratia de intrare  pe cale aeriana  in Elvetia .
Imi sunt atatea lucruri neclare incat simt ca ma apuca depresia si chiar ma bate gandul sa renunt la aceasta vacanta 😒

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 17 Iulie 2021, 23:35 »
Buna, Lory! Da, tot de pe Otopeni plec si eu. Asadar, doi din cinci ii stim. :) Ii asteptam si pe ceilalti trei sa dea un semn, sa vedem cum stabilim sa ne intalnim pe aeroportul din Otopeni.

In ce priveste inregistrarea online pentru intrarea aeriana in Elvetia, cred ca explicatia este ca aeroportul din Basel e mai special. Deserveste trei tari si banuiesc ca, in cazul acesta special, tara in care iesi din aeroport este considerata destinatia zborului. Iar Gigi ne-a spus sa iesim spre Elvetia, nu spre Franta. Asa ca de aici decurge, probabil, obligativitatea sa completam inregistrarea pentru intrare pe calea aerului in Elvetia.

Nu te lasa coplesita de niste "hartoage", fie ele si online. Doar traim in Romania, suntem obisnuiti cu birocratia. :) Si eu simt ca mi se invarte capul, crede-ma, te inteleg foarte bine, dar o sa completam tooot ce ne pot cere, sa le avem la noi ca sa nu fie batai de cap si apoi o sa ne bucuram de o super vacanta, in niste locuri cu adevarat deosebite.  :dance:

Vorbim maine si stabilim cum ne intalnim. Pana atunci, noapte buna si spor maine la ultimele pregatiri!
Not all those who wander are lost

Offline LoryR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #27 : Duminică, 18 Iulie 2021, 00:14 »
Multumesc 😇...mi-ai mai adus inima la loc  🤗 Ma simteam ca o naufragiata pe o insula pustie si stranie :))
Iti dau numarul meu de telefon sa ne auzim maine: 0727732060.
Noapte buna ! 🤗



Offline diana.ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #28 : Duminică, 18 Iulie 2021, 23:30 »
Heeey....Buna......eu am fost in w-e intr o zonă fata semna.
Sunt Diana și va las și eu nr de tel să ne auzim maine. 0724951997. Plec tot din Otopeni.

Eu nu am inteles ce tb sa completez online

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Elvetia si Alsacia 19 - 26 iulie 2021
« Răspuns #29 : Luni, 19 Iulie 2021, 00:01 »
Eu am ajuns cu microbuzul in Austria, sunt la 700 km de Basel. Maine dimineata plec mai departe. La 19:00 va astept pe aeroport. Calatorie usoara, fara probleme!