Autor Subiect: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?  (Citit de 23506 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #15 : Marți, 06 Aprilie 2010, 12:08 »
mor de dragul lui raskolnikov
are o culoare care mie-mi place
vb serios !
nihil sine deo

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #16 : Marți, 06 Aprilie 2010, 16:51 »
aha, si ce culoare are raskolnikov? :-\
PS te rog sa nu mori ;)

buna ziua la toata lumea.. bine v-am regasit!

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #17 : Marți, 06 Aprilie 2010, 16:53 »
Bine ai revenit!
Hai povesteste...cum te-ai dstrat!

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #18 : Marți, 06 Aprilie 2010, 17:00 »
bine ai revenit @pe_jumate !

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #19 : Marți, 06 Aprilie 2010, 17:10 »
va povestesc cu drag.. dar nu stiu la ce topic sa ma bag cu povestea mea.. va rog, dati-mi un sfat :-*

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #20 : Marți, 06 Aprilie 2010, 17:11 »
Pai nu cred ca aici la grosolanie, aici e arondat alcuiva, n-ai vrea sa stii ;)!

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #21 : Marți, 06 Aprilie 2010, 17:19 »
dada.. mare mister mare.. totusi inteleg ca o cota parte mi-ar cam reveni si mie .. ca eu sunt aia fandosita, fudula si penibila.. daca penibila ar fi inceput cu "f" era cat-pe-aci sa fie o aliteratie de toata frumusetea.. fandosita, fudula si Fenibila! wow!

dar in majostuoasa noastra magnanimitate, o sa trecem peste..

ma duc sa va povestesc la cum te simti azi, ok?

 :-* :-* :-*

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #22 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:13 »
        Nu credeti ca grosolania se manifesta doar acolo unde i se da apa la moara? Sunt conflicte care se nasc din senin, atunci cand se ia cineva de tine fara un motiv, ca boala de omul sanatos! I se pune pata pe tine ca vacarului pe sat! Si in asemenea situatie nu sunt doua parti implicate? Felul cum gestionezi asemenea manifestari , cum stii sa raspunzi la ele, nu duce la inflamarea sau, dimpotriva, la aplanarea si stingerea lor? Deci nu depinde si de diplomatia ta sa stii ce sa faci in atare situatie? Eu va dau exemplu cazul meu de aici cu raskolnikov: M-am trezit pe cap cu o ploaie de invective de la el, carora nu le intelegeam cauza! Dupa ce am dat in topicul respectiv cateva raspunsuri la fel de intepate, mi-am pus in practica intelepciunea specifica varstei si l-am abordat pe un ton mult mai civilizat in privat! Am fost uimita de reactie si am inteles ca am vost victima unui sir de confuzii! Acum imi place sa cred ca ne intelegem relativ bine si abia astept sa il cunosc si personal, asta daca nu se razgandeste si vine totusi la intalnirea cu noi de pe 17! ;D :D

Ma crezi ca dupa ceea ce ai scris mai sus, indeosebi, n-am nici cea mai mica curiozitate sa te cunosc si "live"?

 Am citit acest mesaj acum, dupa ce am ajuns acasa! Nu stiu cu ce am gresit, nu stiu ce ai inteles tu, dar iti respect decizia! Si, pentru ca nu vreau sa stric placerea celor care vor sa te cunoasca personal, urmatorul meu mesaj va fi postat pe Singles Camp Bucuresti, unde imi voi anunta retagerea de pe lista! Voiam doar sa vad cum reactioneaza ceilalti (sau mai exact celelalte!), in prezenta ta! M-as fi amuzat teribil, sunt convinsa!

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #23 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:20 »
hai carmen, nu incepe si tu acum!

suntem oameni mari si netul joaca adeseori feste..

nu sunt zmeii atat de zmei odata scosi din fata calculatorului.. cine stie ce ne rezerva "realul"??

nu te retrage.. nimeni nu e in nici un fel de pericol, intalnirea e publica si nimeni nu are de ce sa fie favorizat.. tu erai in schimb principalul animator, se poate?? cum sa te retragi?

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #24 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:23 »
Eu n-am stiut niciodata, si nu stiu nici acum, sa fac fata unor situatii marcate de grosolanie, nu stiu sa le gestionez, fug din fata lor, ma inchid in mine si ma intreb cu ce am gresit incit sa fiu tinta unor oameni grosolani. De aici poate si sentimentul ca singuratatea te face sa nu te simti protejat, ocrotit.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #25 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:28 »
n-am sa inteleg niciodata de ce putem sa renuntam atat de usor la ce ne face bine. n-am sa inteleg de ce se creaza impresia falsa ca acel caine care latra trebuie musai sa si muste ?!

dar, suntem oameni si slabi in fata multor lucruri ! nimeni nu-i perfect si nimeni nu-i curat !

maria171

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #26 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:30 »
carmentoma
tu nu te intalnesti doar cu rasko
tu te duci sa te intalnesti cu toti, sa te bucuri de noii prieteni
in plus poti vedea si pe viu ce ii poate pielea, asta daca o sa vina

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #27 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:32 »
n-am sa inteleg niciodata de ce putem sa renuntam atat de usor la ce ne face bine. n-am sa inteleg de ce se creaza impresia falsa ca acel caine care latra trebuie musai sa si muste ?!

dar, suntem oameni si slabi in fata multor lucruri ! nimeni nu-i perfect si nimeni nu-i curat !

Si daca e turbat acel caine?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #28 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:36 »
exista remedii, vaccin alea alea si mai ales de ce trebuie sa il lasi sa se apropie de tine? nu se poate pastra distanta sau ?! e turbat ? avem aceasta certitudine ? :-\

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Cum poate supravietui civilizatia intr-o lume a grosolaniei ?
« Răspuns #29 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:40 »
Ba da, se poate pastra distanta. E cel mai bine!