Autor Subiect: Hobby  (Citit de 15885 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Hobby
« : Vineri, 02 Aprilie 2010, 18:10 »
Hobby



 
Multi oameni au diverse hobby-uri: unii colectioneaza cutii de chibrituri, timbre, scrumiere, clopotei sau masinute (ori limuzine si masini decapotabile), altora le plac gradinaritul, origami sau sa danseze.

Ca sa nu existe confuzii hobby inseamna -ocupatie, îndeletnicire plãcutã în afara preocupãrilor profesionale.

Mie imi place mult sa calatoresc si il consider un hobby.

Va invit sa-mi povestiti despre hobby-urile voastre - care sunt acestea si cat timp le acordati!

 :D

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Hobby
« Răspuns #1 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 18:54 »
pescuit

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Hobby
« Răspuns #2 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 18:55 »
oamenii

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Hobby
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 03 Aprilie 2010, 18:11 »
oamenii

Cred ca este cel mai bun hobby, marcutza.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Hobby
« Răspuns #4 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 08:57 »
bun dar greu  :-* si tot cei greu imi place 

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Hobby
« Răspuns #5 : Luni, 05 Aprilie 2010, 18:16 »
Lectura. Mult, orice, oricind (si noaptea tirziu) - nu mai sint selectiva ca in tinerete - de parca mi-ar fi teama ca nu am timp sa citesc tot ce s-a scris pina acum in lume. 

Offline marlen_i13

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Răspuns: Hobby
« Răspuns #6 : Luni, 05 Aprilie 2010, 18:50 »
 Imi place mult sa ascult muzica , chiar si atunci cand muncesc parca o fac cu mai mult spor daca ascult o muzica placuta, dansul, imi place sa incerc retete culinare noi si sa le impartasesc si celorlalti daca a rezultat ceva foarte placut. Un alt hobby ar fi calatoriile, as vrea sa vad zone pe care nu le-am vazut pana acum mai ales din tara noastra.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Hobby
« Răspuns #7 : Marți, 06 Aprilie 2010, 00:18 »
Reusim sa facem din micile activitati de recreere - hobby-urile noastre - ideal!

 :D

adria

  • Vizitator
Răspuns: Hobby
« Răspuns #8 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 09:52 »
croitorie
din pacate, nu mai am prea mult timp sa dedic acestui hobby, parca s-ar fi comprimat timpul

maria171

  • Vizitator
Răspuns: Hobby
« Răspuns #9 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 10:18 »
Citat
parca s-ar fi comprimat timpul
si eu am senzatia asta
poate ca din cauza varstei ma misc mai greu, poate ca stau mai mult la birou sau poate rezonanţa Schumann chiar functioneaza

adria

  • Vizitator
Răspuns: Hobby
« Răspuns #10 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 12:53 »
maria draga, am impresia ca e vb si de trecerea anilor

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Hobby
« Răspuns #11 : Luni, 12 Aprilie 2010, 15:08 »
   Sa  colectionez  muzica,....si  bineanteles  o  ascult  cu  mare  placere  :)
    Cel  mai  mult  imi place  arta,...arta  de  a construii  ceva  anume ,...  de  a  desena ,...de a da nastere  la  lucruri  cat  mai frumoase .
    As  fi  incantat sa  gasesc  aici  iubitori  de  arta . 
   
    Legat  de  arta,  sculptura  in  lemn ,...este  una  din  pasiunile  mele .   
     
     

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Hobby
« Răspuns #12 : Luni, 12 Aprilie 2010, 16:34 »
@krissunu, foarte fain hobby! si pe mine ma fascineaza tot ce e legat de lemn, lemnul in sine mi se pare un material asa de frumos, asa de nobil.  Nu am talentul tau... in schimb imi place bricolajul, din cand in cand cumpar cate vreo piesa de mobilier de la prietenii nostri suedezi, de dragul de a o asambla eu.  Dar cum ei au niste planuri asa de matematice, stiu, oricine poate sa asambleze o piesa de-a lor.  Daca as putea, mi-ar placea sa am un mic atelier de tamplarie unde sa prelucrez lemnul.  Da, si mi-ar mai placea un salon de ceai, un mic restaurant... 
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Hobby
« Răspuns #13 : Luni, 12 Aprilie 2010, 16:59 »
@Ayouni  ma  bucur  ca  iti  place aceasta  arta ( sa-i sapunem  asa ) ,...  inca  de cand eram micut  ma  jucam  cu  cubuletele  din  lemn ,...trecand anii  totul  s-a  transformat  intr-o  pasiune ,.. cand  ai  in  suflet  un hobby,..  iti doresti cu adevarat sa-l  inveti .
   Eu  inca  nu  am  o  colectie , dar pe  parcursul  anilor am  facut  sute de lucrari .  Pe  care  majoritatea  le-am  daruit  prietenilor,cunostintelor , la diverse  okazii. Iar  unele  am  fost nevoit  sa  le  vand (...in  viata  avem   urcusuri,...dar  si  coborasuri )
    Poate  intr-o  zi  voi  avea  si eu propria  colectie asa  cum au toti  artistii .  Nu  inaite  de  a  avea  si  eu  atelierul  mult  visat .  (  momentan  folosesc  o  improvizatie )

    Ce  ne  dorim  ,....sa  se  indelpineasca .

    Un  salon  de  ceai !  ...foarte  frumos  :)


  O lucrare  in  care  am  pus  mult  suflet :

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Hobby
« Răspuns #14 : Luni, 12 Aprilie 2010, 17:11 »
krissunu imi plac lucrarile tale si mai vreau poze.