Autor Subiect: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021  (Citit de 5388 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ManuZ

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021
« Răspuns #15 : Luni, 28 Iunie 2021, 14:31 »
Salutare tuturor!
De azi ma alatur si eu grupului pentru Delta.
Sunt din Brasov si ma intrebam daca mai are cineva un loc liber in masina? Ma pot deplasa si in orase aflate in vecinatatea Brasovului. Multumesc!
Manuela

Offline OlgaLeela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021
« Răspuns #16 : Marți, 29 Iunie 2021, 13:54 »
Buna tuturor,

Eu o sa vin din Brasov, deci Manuela putem merge impreuna cu masina mea.
Rugaminte pentru Gabi sa imi trimiti si mie te rog emailul la care faci referire.

Multumesc
Olga
0731371205 e nr meu

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021
« Răspuns #17 : Miercuri, 30 Iunie 2021, 13:22 »
Buna ziua tuturor. Ne apropiem de plecarea in Delta Dunarii-Printre nuferi, in paradisul pasarilor. Revin cu info- Am vazut ca majoritatea dintre d-voastra veti veni la Murighiol, de unde ne vom imbarca si pleca catre pensiune, trecand prin lacuri si canale cu peisaje super. Pentru a ajunge la locul unde se lasa masinile ( acesta fiind si locul de intalnire cu grupul si unde plecam cu ambarcatiunile pe apa)- pe GPS scrieti PUFLENE RESORT.Inainte de poarta resortului, faceti dreapta pe langa Pensiunea Laguna Albastra, e drum asfaltat,mergeti 300 m pana in capat. Acolo este MAREX sau Cherhanaua Veche. Ora de intalnire 13,30- miercuri 7 iulie.
Pentru persoanele care vin din Tulcea la pensiune, ne intalnim acolo.
Cand ajungem la pensiune veti primi toate informatiile referitoare la excursiile in Delta Dunarii,preturi,zonele pe care le vom vizita,etc.
Cei care doriti miercuri sa luati masa de pranz contracost la pensiune (din peste sau carne,etc) va rog sa imi transmiteti mesaj pentru a comunica la locatie sa se pregateasca (cina va fi dupa ora 19).
Ne vedem in Delta !

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021
« Răspuns #18 : Marți, 13 Iulie 2021, 09:39 »
In inima Deltei Dunarii-Printre nuferi, in paradisul pasarilor
Am avut parte de cinci zile deosebite  in Delta Dunarii cu peisajele unice, canale si lacuri, pasari, plante, oameni ai Deltei, povesti dobrogene, varsarea Dunarii in Marea Neagra, apus si rasarit de soare, Crisan, Mila 23, Murighiol, Sulina, Letea, seri cu atmosfera deosebita, party, muzica live la chitara, veselie, socializare & more-  Sper ca v-ati incarcat de frumos in aceste zile si va multumesc tuturor pentru participare si prietenie !

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021
« Răspuns #19 : Marți, 13 Iulie 2021, 09:43 »









Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021
« Răspuns #20 : Marți, 13 Iulie 2021, 09:47 »








Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021
« Răspuns #21 : Marți, 13 Iulie 2021, 09:52 »



















Offline Lyv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Delta Dunarii. Printre nuferi, in paradisul pasarilor 7 - 11 iulie 2021
« Răspuns #22 : Marți, 13 Iulie 2021, 14:54 »
Recomand aceasta excursie ..pentru ca este una dintre acele  in care nu exista ora..pentru că nimerești n paradisul pământesc (Eden) .Flora și fauna Deltei Dunării este fantastica ..cazarea perfecta pentru oamenii minunați pe care i-am întâlnit acolo.Voi reveni cat de curând!