Autor Subiect: Cheile Vârghișului și Rezervația Naturală de la Reci 13 - 15 august 2021  (Citit de 7157 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline luminita.stanescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Buna ziua,
Din pacate nu mai pot merge in aceasta excursie-Cheile Varghisului, 13.08-15.08.21.
Sejur placut,
Luminita

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Salut,

Eu vin din Turda. Daca sunteti pe traseul meu, pot si eu sa preiau una-doua persoane.

Sa ne vedem cu bine!  :dance:
Cornelia

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
NOUTĂȚI

Programul excursiei este cel anunțat, nu sunt modificari

Ora de întâlnire mâine este 14:00 la pensiune.

Waze vă duce corect la pensiune, mai aproape există indicatoare, Pensiunea Mokus / Veverița, Bicfalău, județul Covasna

Am transmis numerele de telefon celor care au solicitat grupaj, sper că ați reușit să vorbiți între voi.
Dacă mai e ceva, mă puteți contacta.






Checkin, la 15:00, grupati pe masinile personale, mergem la Reci - circa17 km

În cazul în care doriți să luați o ciorbă la sosire, vă rog să mâ anunțati în seara aceasta cel târziu.

Referitor la mese, am primit două solicitări pentru meniu vegetarian, în rest toată lumea va avea meniul anunțat.

Pentru mâine echipament lejer, sport, încălțăminte comodă trekking, ceva pentru soare.
Cina la pensiune in jurul orei 19:00: friptura cu varză călită, prajitura cu urdă

Băuturile nu sunt incluse, se poate plăti cu cardul.

Sâmbătă
Micul dejun, la 08:45 plecăm cu microbuzul spre Vârghiș
, sunt circa 80 km, aproximativ 2 ore până la intrarea în rezervație.
Echipamentul de drumeție recomandat în descrierea acțiunii: obligatoriu bocanci, protectie solara, o gustare, apă, nu uitați lanterna frontală!

La modul cel mai serios, persoanele care nu au echipamentul recomandat nu vor putea participa la drumeție!.

După-masa revenim la pensiune.
Cina: pulpe superioare de pui cu garnitură de cartofi, desert: kurtos kolacs, specialitate locală


Duminică

Micul dejun, eliberăm camerele, tur ghidat în Bicfalău
Vom fi insotiti de un ghid local, tariful este 10 lei/pers.

Va rog sa aveti bani marunti pentru rangerul care ne va însoți la Vârghiș: 25 lei care include si taxa în rezervație și 10 lei ghidul local din Bicfalău, in total  35 lei

Pensiunea se gaseste intr-o zona retrasă, sa aveti ce va trebuie la voi pentru ca nu sunt magazine in apropiere.

Vremea se anunță foarte caldă, circa 27-30 grade in zona Sfântu Gheorghe.

Și câteva fotografii de ieri din rezervația de la Reci:









Grijă la drum, ne vedem mâine cu multă voie bună!  *|*



Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Cheile Vârghișului și Rezervația Naturală de la Reci 13 - 15 august 2021
« Răspuns #33 : Sâmbătă, 14 August 2021, 00:30 »
Prima zi: o plimbare relaxantă, voie bună, un grup fain, vesel  *|*




























Offline ESTELU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
 Buna dragilor!

 A fost tare frumos si multumesc tuturor celor ce au contribuit la treaba asta.
 cica daca te dor durerile tale esti viu, dar daca te dor durerile altora esti OM.
  sa aveti o saptamana strasnica si sa va tina pina la excursia urmatoare

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Se spune ca locul unde ti-a fost bine si oamenii minunati cu care ai petrecut, te tin ''legat'' o buna bucata de timp. Asa si este. Inca mi-e gandul la carari umbrite, la susurel, mesteceni, parca anumit asezati in luminis pentru fotografii amatori. Inca aud cum canta in boxe sarba, greceasca sau... Vama lui Tudor Chirila  ;D  . Raman recunoscatoare Lianei si Ancai pentru bunavointa lor, si promit cate o bere la o viitoare intalnire . Diana, te pup si-ti multumesc pentru tot. Pupici si multumiri tuturor !!!  :-* :-* :-* :-* :-* :-*