Autor Subiect: Panorame in Rucar - Bran 30 octombrie - 1 noiembrie 2020  (Citit de 9943 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Panorame in Rucar - Bran 30 octombrie - 1 noiembrie 2020
« Răspuns #30 : Luni, 02 Noiembrie 2020, 09:01 »
Am stat cu inima cat un purice din cauza vremii, gandindu-ma la prognoza nu tocmai buna pe care o faceau meteorologii...Iar cand sambata m-am trezit si am vazut ce nori sunt la Sibiu, am zis ca la fel trebuie sa fie si la Predelut, adica se anunta potop de ploaie... :-[

Mi-a fost si teama sa ma uit pe accuweather, m-am gandit insa ca poate totusi va va ocoli ploaia...Dar cand am vazut o postare a Gelutei cu remmy, m-am gandit ca lumea e tinuta de vreme, in pensiunea.  :'( Apoi, mai tarziu am vazut cateva fotografii, era umed, ploua, dar nu atat cum ma asteptam...iar ca grupul de temerari care au iesit in chei au dat de o capra neagra. Momente unice si foarte speciale astea sa te intalnesti atat de aproape cu un animal atat de sfios, de retras...Minunat!

Ieri se anunta vreme buna, dar nu mi-am inchipuit ca atat de frumoas va fi. Seara insa cand am vazut peisajele si panoramele fantastice, cu muntii Piatra Craiului acoperiti de zapada...wow, m-am bucurat enorm pt voi. Sunt fericit ca inchidem anul asta de drumetii, cu o iesire faina, in care v-ati intalnit, ati drumetit, ati putut sa fiti din nou impreuna.

Lucrez acum la 2021, sper sa fie altceva anul viitor, sa ne putem bucura mai mult de natura, de dans, de voie buna. Stiu ca atatia si atatia din club au stat mai mult acasa, sau au preferat iesiri singulare, sau au plecat in grupuri de o zi, ca n-au avut ocazia sa guste din atmosfera faina din iesirile noastre. Imi pare rau pt ei, pt ce au pierdut, stiu ca ne-au urmarit, stiu ca si-au dorit, dar ca s-au temut...Important este ca sunt sanatosi si nimic nu e pierdut, anul viitor daca va fi mai bine, au ocazia sa recupereze!  *|*

Zile faine tuturor, aveti grija de voi. Eu am sa fiu pe aici, am sa mai scriu, sa povestesc despre locurile in care am calatorit si in care urmeaza sa mergem. 

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Panorame in Rucar - Bran 30 octombrie - 1 noiembrie 2020
« Răspuns #31 : Joi, 05 Noiembrie 2020, 18:40 »
Buna seara , sper ca toata lumea este bine , mai optimista si cu mai mult chef de viata dupa aceasta frumoasa excursie care pe mine m-a transpus din nou in vremurile cele bune cand nu erau atatea restrictii , si asta datorita grupului responsabil dar dornic de un mic party .  ;) :D
Am trecut in cele trei zile de la innourat , ploaie , zapada si din nou soare pe parcursul plimbarilor montane iar seara ma astepta semineul aprins , mancarele si bauturele  :giggle: , muzica faina si buna dispozitie !  :dance:
Mi-a placut in mod deosebit locatia "Inspire View" care pana acum este pe locul 1 si coronita  :D
Sper sa revin la Predelut si sa facem ce nu s-a putut de tura asta ! :thumbup:
Multumiri SC&T , Lidiei si voua cel mai fain grup !
Salutari si ganduri bune din partea celor de la Moldova !  :flori: :kissing:
Revin cu fotografii ...

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Panorame in Rucar - Bran 30 octombrie - 1 noiembrie 2020
« Răspuns #32 : Joi, 05 Noiembrie 2020, 18:57 »















































































































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Panorame in Rucar - Bran 30 octombrie - 1 noiembrie 2020
« Răspuns #33 : Vineri, 06 Noiembrie 2020, 07:52 »
Minunate imagini, multumim costi31!