Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre

In paradisul verde al insulelor Azore 9 - 20 iulie 2021

<< < (2/8) > >>

admin:
Avem toate confirmarile de primire, multumim pt promtitudine.

admin:
Am gasit si urmarit pe youtube un filmulet foarte fain despre Azore si Madeira. Daca va place natura salbatica si fascinanta a acestor insule, vi-l recomand cu caldura:

ioana.schiop:
se poate aranja excursia si cu plecare din Budapesta? Eu sunt din Timisoara
Multumesc
PS sunt un nou membru al SC. Sper sa nu deranjeze intrebarea :)

admin:
De ce sa deranjeze, sunt convins ca este binevenita si pentru altii care se afla poate in aceasta situatie. In cazul in care cineva opteaza "fara zbor" se scade costul transportului aerian Bucuresti - Funchal. Va fi insa nevoie sa va luati singura biletul de drum.

admin:
Am refacut calculatia tarifelor de optionale, pentru ca am obtinut o reducere de la colaboratori si am adaugat in pachet si transferurile Aeroport - Hotel Ponta Delgada, Hotel Ponta Delgada - Aeroport, Lajes (aeroport insula Terceira) - Angra do Heroisimo si Angra do Heroisimo - Lajes.

Pachetul de optionale SOL cuprinde urmatoarele:

12 iulie Excursie optionala Discover Sao Miguel I: Ponta Delgada - Pico da Barrosa  – Caldeira Velha –  - Capelas – Miradouro das  Pedras Negras – Mosteiros – Lagoa Verde – Lagoa Azul – Lagoa de Santiago– Lagoa da Canario – Miradouro da Vista do Rei – Ananas Arruda (cu degustare de ananas si inghetata)  – Ponta Delgada

14 iulie Excursie optionala Discover Sao Miguel II: Ponta Delgada - Ribeira Grande - Licores Mulher de Capote - Miradouro de Santa Iria -  Chá da Gorreana - Miradouro do Pico de Ferro - Lagoa das Furnas - Parque de Campismo - Poça da Dona Beija - Caldeira das Furnas – Marina da Villa Franca – Ponta Delgada.

16 iulie Excursie optionala III Terceira: Angra do Heroismo - Monte Brasil - Miradouro da Mata daSerreta - Biscoitos - Algar do Carvao  Furns do Enxofre - Lagoa das Patas - Miradouro Serra do Cume - Praia do Vitoria - Angra do Heroismo

Cele trei excursii optionale + cele 4 transferuri au un tarif/pachet de 155 euro

Agentia va transmite un Email pentru inscrierea la optionale si transferuri, urmand sa efectuati plata la data comunicata de Bon Voyage.

In timpul sederii pe insula Terceira, pe 17 iulie veti mai avea ocazia a inca unei excursii optionale de data aceasta pe ocean: "in cautarea balenelor, delfinilor si baie la Insula Caprei". In fiecare an am avut norocul sa vedem o multime de cetacee si sute si sute de delfini de toate soiurile...Sper sa fiti la fel de norocosi. Tariful pentru excursia pe apa la balene si delfini, combinata, cu o vizitare a Insulei Cabra este de 50 EUR. Aceasta suma se va achita acolo, Lidia o sa stranga banii si o sa-i achite capitanului de vas, insa pentru organizarea acestei excursii este nevoie sa stim numarul celor care intentioneaza sa participe. Email-ul agentiei va cuprinde si intrebarea referitoare la aceasta.


Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă