Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 991043 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1905 : Duminică, 18 August 2013, 18:41 »
Buna dimineata! Am vazut ca scrii despre excursia in Sibiel, dar am vazut ca pentru cei noi exista alte excursii. Pentru cei care nu sunt din Bucuresti trebuie sa vina in Bucuresti?

Taberele New Entry - sunt organizate pentru a face intrarea (sau ieșire? ;) ) celor noi mai ușoară.
Probabil pentru că Gigi s-a gândit că sunt persoane care se simt mai confortabil să știe că sunt într-un grup în care majoritatea sunt la prima excursie SC.  Și cred că sunt organizate și în funcție de numărul de persoane noi înscrise într-o perioadă a anului.
Asta nu înseamnă că celelalte acțiuni îi exclud pe cei noi. Te poți simți liberă să te înscrii în orice excursie care te atrage, prin destinație, specific, perioadă a anului etc.

Bine v-am gasit! Mai multe amanunte cum pot afla?

Nu mi-am dat seama la ce amănunte te referi.  :slap:
Dacă e vorba de detalii organizatorice - în prezentarea fiecărei excursii găsești cam toate detaliile de care ai nevoie.
Sau, dacă ceva nu ți-e prea clar, poți pune intrebări direct pe topicul cu excursia respectivă. E mai sigur că vei primi un răspuns concret, specific - de la Gigi.


Bun venit tuturor celor noi! Să vă simțiți bine pe aici și minunat în excursiile alese! :flori:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline 4444

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1906 : Marți, 20 August 2013, 21:16 »
Buna seara si bine v-am gasit,
Sunt nou venit dar inscris cu acte in regula pentru Sibiel. Sper ca tiroliana sa (ma) tina dupa excesele alimentare care se anunta.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1907 : Miercuri, 21 August 2013, 21:31 »
4444, ești un exemplu bun de urmat, cu atitudinea asta gen ”văzut, plăcut, acționat” :thumbup:
Bun venit și distracție maximă. Fii fără grijă, tiroliana nu te ține, tu trebuie să te ții de ea. Relaxat ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline nidaca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1908 : Joi, 22 August 2013, 16:35 »
Bine v-am gasit dragii mei. Sunt Catalin si pot spune ca sunt un lup singuratic de ceva vreme (in viata de cuplu), desi paradoxal nu sunt deloc antisocial. Am dat de voi nu foarte convins ca asta e locul unde o sa imi ocup o parte din viitor socializand direct si forumistic cu alte persoane, poate in situatii similare ca a mea. Timpul poate o sa ma contrazica in mod placut, marturisesc ca n-am stat sa citesc prea mult site-ul si forumul, am ajuns aici pe principiul vazut/placut/inscris. Si iata ca scriu si primul mesaj, sa vedem ce iese si din treaba asta. Deocamdata atat ... pana mai testez atmosfera de aici.

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1909 : Joi, 22 August 2013, 17:51 »
Bine ai venit Catalin!
Uite dom'le ca mai sunt si oameni hotarati, vezi Wonderland? Inca unu'....
Catalin, in parcursul testelor, sa ne dai si noua vesti despre scorul intermediar... :angel:
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1910 : Joi, 22 August 2013, 18:16 »
dauina, io nu mă pronunț, că am o confuzie privind expresia lup singuratic (in viața de cuplu).
 :coolsmiley:
Dar, până ne lămurește cătălin, îi urez și eu bun venit și teste cu spor.  :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline nidaca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1911 : Joi, 22 August 2013, 18:51 »
... presimteam ca trebuie sa dau lamuriri in postarea numarul doi :) pai vroiam sa zic ca sunt single doar in/relativ la viata de cuplu, in rest am ceva prieteni ... deci nu un lup singuratic perfect. testarea decurge bine, pana acum nota mare ... sa vedem si pe mai departe. nu ma hotarasc daca sa fie intre 1 si 5 sau intre 1 si 10.

Offline nidaca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1912 : Joi, 22 August 2013, 18:59 »
descriere pe scurt: caracter flegmatic, destul de direct. hotarat asa si asa, de exemplu in cazul asta mi-a luat cateva zile de cand m-am inscris pana am deschis forumul ... halal hotarare :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1913 : Joi, 22 August 2013, 20:56 »
aha... m-am liniștit.  Paranteza era de specificare nu de ... adăugare :giggle: :whistle:
Păi nici nu e un forum pentru singuri, ci pentru ...singles. Dar mi-e mi s-a tulburat vederea de la paranteză, și m-am dus la genul de lup singuratic în cuplu :knuppel2:

Ei lasă, e important cum începi, important e cum mergi mai departe :flori:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1914 : Joi, 22 August 2013, 21:12 »
dar eu nu inteleg
... halal hotarare :)
adicaaaa .... cum ?  :)

Offline nidaca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1915 : Vineri, 23 August 2013, 10:04 »
dar eu nu inteleg

hotarare la modul general ca si caracteristica, tocmai zisesem: "hotarat asa si asa ...", nu folosit in sensul particular de a lua o anumita hotarare. moama ce imi place, ne intelegem de minune :applause:

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1916 : Vineri, 23 August 2013, 12:22 »
Daca nu te-am fi intrebat nimic, te-ai fi simtit singur si nebagat in seama  :)
Bine ai venit ! O sa-ti placa de noi  :angel:

Offline nidaca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1917 : Sâmbătă, 24 August 2013, 12:54 »
multumesc pt primire, o sa ne intelegem noi cumva :surrender:

Offline frezya

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1918 : Sâmbătă, 24 August 2013, 17:59 »
Buna ziua ,tuturor!
Ma numesc Camelia,sunt din Alba Iulia si m-am inscris in SC in urma cu patru zile.
Am descoperit acest site intamplator si am fost placut impresionata de modul in care este realizat.Am citit si pe forum,o parte din postari,si mi-ati parut un grup de persoane cu mult umor.Pentru ca nu pot sa am o parere obiectiva despre SC,decat participand la unul dintre evenimente,m-am inscris la Sarbatoarea Recoltei de la Sibiel.Cu aceasta ocazie ,va voi cunoaste si ma veti cunoaste in mod direct.
Prea multe despre mine nu cred ca e necesar sa spun,pentru ca ar fi o parere subiectiva.Va las,pe cei care doriti,sa va faceti propria impresie despre mine,atunci cand ma veti cunoaste.
Astept cu nerabdare sa va cunosc!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1919 : Sâmbătă, 24 August 2013, 18:01 »
nidaca, cu flamura-n băț și ton de negociere?
Zău, așa,e ai dat peste povestea aia cu amazoanele și ai crezut-o?

Pe aici lumea e blânduță și pacifistă. Discuțiile se poartă în tonuri de veselie, joacă, înțelegere și, dacă se cere, alinare....:kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.